Blue Stratos ASL

Petros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 08 Σεπ 2014, 12:35
9
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 288 times
Been thanked: 418 times
Ηλικία: 53

Dr.Takero έγραψε: 24 Οκτ 2018, 14:59 @Petros Το λέει από άρωμα?
Τάκη, το ASL διαφέρει από το EDT. Το ASL είναι καλοκαιρινό, είναι marine ( 70'ς όμως, ούτε καν 80'ς όπως η Cool Water) γενικά όμορφο και ανεκτό με σχετικές καλές τεχνικές επιδόσεις.
Το EDT όμως είναι πιο ''σοβαρό''. Δεν φέρνει πολύ σε marine. Πιο πολύ σε αρωματικό fougere παλαιάς κοπής.Εγώ δεν το έχω για καλοκαίρι.
Είναι όμως θρύλος το brand name ''Blue Stratos''. Οι τιμές και των δύο είναι κλοπή (με την καλή έννοια).
Γενικά και τα δύο (ASL & EDT) είναι αρώματα που θυμίζουν την εποχή που για να αλλάξεις κανάλι στην τηλεόραση, σηκωνόσουν από τον καναπέ !!!!
Πέτρος
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω παρακολουθήσει και πολύ το εν λόγω ASL. Απλά θυμάμαι ότι σε κάποια στιγμή και σχετικά πρόσφατα είδα μία ταλαιπωρημένη συσκευασία Blue stratos σε κάποιο Γαλαξία. Το κουτί αν θυμάμαι καλά ήταν γκρι και ανέφερε ότι παρασκευάζεται από την Σαράντης. Δεν έχει καμία σχέση με την νέα συσκευασία που βλέπω στο ιντερνετ του Blue stratos. Δε ξέρω πόσα χρόνια μπορεί να έπαιζε εκεί μέσα στο Γαλαξία αυτό το ASL διότι η συσκευασία είχε τα μαύρα της τα χάλια και φαινότανε πολυκαιρισμένη. Παρόλο που μου άρεσε σαν άρωμα, δεν το αγόρασα μόνο και μόνο επειδή ήταν πολύ χάλια το κουτί και φαινόταν δηλαδή ότι το είχε ανοίξει για να το μυρίσει πολύ κόσμος. Η τιμή του ήταν δελεαστική - αν θυμάμαι καλά - γύρω στα 4,5 ευρώ, αλλά όχι δεν το πήρα. Και για να είμαι ειλικρινής μετά και από αυτά που διάβασα εδώ μέσα, πιστεύω ότι απλά έπεσα στην περίπτωση του ξεχασμένου stock και δεν νομίζω ότι παίζει αυτό το ASL σε άλλα Γαλαξίας. Πάντως εάν το δω (παρόλο που πηγαίνω σπάνια σε Γαλαξία) θα ενημερώσω.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”