Proraso Cutting Edge Razor Burn Repair

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Εικόνα


If shaving gives your face that burning sensation or irritation then this may be the answer. Fresh and cooling, Razor Burn Repair gives immediate comfort to just shaved skin and helps extinguish that face-on-fire feeling experienced by some wet shavers.
Contains: herbal extracts, Defensil and a cocktail of vitamins that help to tone the skin as well as
soothe it.

http://www.gentlemans-shop.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Soothes razor burn & irritation.
With added aloe vera, vitamin A & herbal extracts.

httP://www.ebay.co.uk" onclick="window.open(this.href);return false;

100ml απο £8.10

Το χρησιμοποιω οταν κανω 3ο χερι Κοντρα και με τις Open Comb καμια φορα υπαρχει λιγος ερεθισμος
Συμβαινει ιδιως εαν η κρεμα-σαπουνι δεν ειναι τοσο "ικανα" με το φιλμ τους να αντεξουν την επιθετικοτητα της κεφαλης και της λεπιδας
Προσφερει πολυ ωραια αισθηση,καταπραϋνει,δεν τσουζει και εχει φοβερο αρωμα που διαρκει.

[marquee]Ηταν κατι που Εικόνα το χρειαζομουν ![/marquee]
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Το άρωμα τί σου θυμίζει;
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Το Florena
Δεν τσουζει και δεν αφηνει την γλιτσα οπως πχ του Anti-Irritation της Nivea,ειναι πολυ ωραια η αισθηση του.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Επειδή σήμερα μου τελείωσε το πρώτο μου μπουκάλι ήθελα να γράψω κάτι για το εν λόγω ASB.
Ψάχνωντας είδα το post του Δόρυ και συμφωνώ απόλυτα!
Ένα έχω να πω. ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ! Δέν τσούζει, καταπραΰνει, καλύπτει και το πιό αποτυχυμένο ξύρισμα!
Εμένα μου το πρότεινε ο κουρέας μου ενώ εγώ ήθελα να πάρω το Proraso το πράσινο ASL.
Όπου το βρείτε πάρτε το! Το είχα πάρει κοντά στα 8€.

Tip: Ανακατέψτε το με Floid Mentholado Vigoroso... Το απογειώνει! ;)
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

To πήρα έχοντας υπ' όψιν μου τις αντι razorburn ιδιότητες.

Η συσκευασία έχει αλλάξει.

Εικόνα


Αρωματικά δεν θα έλεγα οτί με ενθουσίασε. Το άρωμα του είναι λίγο βαρύ και δεν θα έλεγες οτι είναι "άρωμα" ακριβώς. Δύσκολα να το προσδιορίσω.
Το έβαλα σήμερα μετά το ξύρισμα επειδή είχα ζορίσει λίγο ένα σημείο στο κόντρα κι αισθανόμουν το γδάρσιμο αρκετά έντονα.

Το δέρμα μου είναι αρκετά ευαίσθητο και ίσως δεν είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα, αλλά μετά την εφαρμογή πέρασε αρκετή ώρα (30 - 40 λεπτά) μέχρι να δράσει το balm. Σίγουρα θα δοκιμαστεί και κάτω από άλλες συνθήκες.

Δεν αφήνει κατάλοιπα επάνω στο δέρμα, αποροφάται σχετικά όλο.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2479 times
Been thanked: 4529 times
Ηλικία: 47

Για μένα είναι πραγματικά εξαιρετικό. Σιγουρέψου να το κουνάς για να ανακατεύεται το οινόπνευμα.
Εμένα με τσούζει ελαφρά αλλά δρά πολύ γρήγορα και μοιάζει περισσότερο με ενυδατική κρέμα μετά. Κολλάει για ώρες στο δέρμα και μυρίζει για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”