Pinaud Clubman ASL

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Νομίζω και εγώ ότι προσδίδει μία πολύ ελαφριά πλαστικίλα στο τέλος και πως θα την πετύχουν με αρωματικά έλαια; :hb
Επομένως πλαστικό για όλους (ΗΠΑ, Ευρώπας, ...)
Πραγματικά κρίμα...
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Εγω Γιατρέ μου πριν μερικους μηνες και αφου το μυρισα στον Πειραια, πηρα αυτο:

Εικόνα

το οποιο περιμενει υπομονετικα την σειρα του! :D
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
Theodoros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 08 Φεβ 2015, 12:14
9
Has thanked: 366 times
Been thanked: 545 times

Πηρα μερικα δειγματακια clubman asl αλλα δεν μου αρεσε κανενα.
Βαρια αρωματα που ειναι μαλλον ξενα προς τα ευρωπαικα δεδομενα
και που δεν φευγουν ακομα και να κανεις μπανιο.
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Να γράψω κι εγώ δυο λόγια μιας και το έχω χρησιμοποιήσει γύρω στις 15 φορές απ’ όταν το παρέλαβα (από Πειραιά, σε πολύ καλή τιμή για τα ευρωπαϊκά δεδομένα).

Καταρχάς, φοβερής old school αισθητικής το μπουκάλι του, αλλά αυτή η πλαστικούρα ρε παιδί μου... χάνει πολύ από εκεί.
Διάβασα όλες τις αναρτήσεις και είδα ότι υπάρχει διχογνωμία σχετικά με το άρωμά του.
Για μένα που είμαι 26 και δεν έχω τις ανάλογες μνήμες που θα μπορούσε να ξυπνάει αυτό το άρωμα σε κάποιον 50ρη π.χ., είναι κορυφαίο... δεν μπορώ να το προδιορίσω ακριβώς, αυτό που μπορώ να πω (όπως έκανα στην αξιολόγηση στη σελίδα του καταστήματος) είναι πως το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι... ο Κλιντ Ίστγουντ. Αν φορούσε κάποιο asl ο Dirty Harry φερ’ ειπείν, θα ήταν σίγουρα αυτό. Αρρενωπότατο και βαρύ, ίσως υπερβολικά βαρύ για την ηλικία μου - όχι ότι με νοιάζει. Επίσης, αρέσει σε γυναίκες από 15 έως 82. Αν μετράει για κανέναν αυτό... Όσον αφορά τη μυρωδιά καμμένου πλαστικού που ανέφεραν μερικοί, εμένα όπως μυρίζει απ’ το μπουκάλι μυρίζει και στα χέρια μου. Φοβερή διάρκεια επίσης, σε μένα 4 ώρες πολύ αισθητά και μετά για άλλες 2-3 ώρες πιο ασθενικά.
Σε ό,τι αφορά τις ιδιότητές του ως after shave βέβαια, τώρα που το χρησιμοποίησα κάποιες φορές, για μένα λίγα πράγματα. Στο δικό μου δέρμα καίει πολύ αν εφαρμοστεί μόνο του, οπότε μονόδρομος η χρήση του σε συνδυασμό με 444 gel. Πάντως μετά αφήνει ωραία αίσθηση στο δέρμα, σα να έχεις βάλει πούδρα.
Είναι κλασσικό προϊόν όπως και να ‘χει και πιστεύω ότι αξίζει δοκιμής. Προσωπικά θα το φοράω για όσο ξυρίζομαι...
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Η μυρωδιά "καθαρίζει" αν το βάλεις σε γυάλινο μπουκάλι, αν και απ ότι λες δεν σε ενοχλεί. Κλασική μυρωδιά που το πιο κοντινό σε άρωμα για μένα είναι το Brut original. Όσο για το κάψιμο είναι στάνταρ . Ο μόνος τρόπος να το μειώσεις λίγο είναι ανακάτεμα στο χέρι με λίγο balm .
26 και Pinaud και Π.Ξ ? :text-bravo: :clap:
Τελικά υπάρχει ελπίδα ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Ευχαριστώ πολύ! Γενικώς είμαι λάτρης του old school, όπως φαίνεται κι από το avatar μου και θεωρώ ότι το διαχρονικό δεν έχει ηλικία...

Σχετικά με το μπουκάλι, εννοώ ότι σε μένα μυρίζει ακριβώς το ίδιο, δεν αλλοιώνεται η μυρωδιά του λόγω πλαστικού. Ίσως έχει να κάνει με τις συνθήκες φύλαξης του κάθε μπουκαλιού στο εκάστοτε κατάστημα.
Το Brut το είχα μυρίσει μικρός και δεν μπορώ να θυμηθώ το άρωμά του. Είναι στη λίστα καθώς έχω διαβάσει πολλές φορές ότι φέρνει στο Pinaud.
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
Blade Runner
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 12 Ιαν 2011, 23:35
13
Τοποθεσία: Καβάλα
Has thanked: 506 times
Been thanked: 372 times
Ηλικία: 46

Καλημέρα στην παρέα!

Ποιο σαπούνι πιστεύετε ότι ταιριάζει καλύτερα με το Pinaud?
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Το Pinaud :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Υπαρχει και σε σαπουνι το Clubman...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Blade Runner
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 12 Ιαν 2011, 23:35
13
Τοποθεσία: Καβάλα
Has thanked: 506 times
Been thanked: 372 times
Ηλικία: 46

Υπάρχει στα ελληνικά e-shops?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”