Αφρός ή Ζελέ Ξυρίσματος

NickAthens
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 27 Οκτ 2012, 15:26
11
Been thanked: 5 times

Thanks για τις απαντήσεις! Δεν έχω δοκιμάσει κρέμα. Θα κοιτάξω κρέμα του Koρρέ που λες μήπως τη βρω πιο φθηνά στο ίντερνετ.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Χωρίς να την έχω χρησιμοποιήσει για την κρέμα του Κορρέ έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά λόγια, αν και είναι αρκετά ακριβή.
Να σου κάνω μία εναλλακτική, ιδιαίτερα οικονομική πρόταση. Σαπούνι Proraso από τον Hondo (με κόστος<€2 η μικρή συσκευασία), και ένα φθηνό πινελάκι omega no65 από supermarket (κόστος περίπου €5). Νομίζω το κόστος είναι μικρό, σχεδόν όσο ένας αφρός, και αξίζει τη δοκιμή. Πιστεύω ότι θα εντυπωσιαστείς από το πόσο μαλακό θα είναι το πρόσωπό σου μετά το ξύρισμα.
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Χάρη σιγά σιγά, δεν χρειάζεται να μπει από τώρα στα σαπούνια, που θεωρούνται πιο "δύσκολα" στην δημιουργία αφρού. Αν έχει κατασταλάξει ο Νίκος ότι θέλει να κάνει το επόμενο βήμα, ακόμα και μια Prosar μπορεί να είναι η εισαγωγική κρέμα, για να δει αν του κάνει και μετά προχωράει και σε άλλες επιλογές.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εχω την αισθηση οτι πρεπει να κανω εναν codex συμπεριφορας.. :dash

Με ολο τον σεβασμο που εχω στον καθενα σας ξεχωριστα, σας παρακαλω να μην προτρεπετε τα μελη να αλλαξουν τις συνηθειες τους..
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αφροί και gel ξυρίσματος”