Prosar Regular - Παρουσίαση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Για το Disodium EDTA κοιτάξτε εδώ...
Γενικά νομίζω ότι όπου βλέπουμε EDTA, πρέπει να τρέχουμε μακρυά.
Μάλλον θα στραφώ εξ' ολοκλήρου στα σαπούνια, αφού αν και με δυσκολεύουν λίγο στη δημιουργία αφρού, έχουν πολύ λιγότερα συντηρητικά και χημικά...
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Πολλα ειναι αυτα τα οποια θα επρεπε να μας κανουν να τρεχουμε μακρια.. Για τις υποπτες ουσιες εχουμε νημα. Το γραφω, πριν υπαρξει πλατιασμος εδω! :megagrin
Εικόνα
MikeG
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 11 Οκτ 2012, 01:38
11
Τοποθεσία: Καβάλα
Ηλικία: 31

Τη χρησιμοποιούσα για μήνες και έχω να πω τα εξής: Πολύ χαμηλό κόστος απόκτησης, κάτω από 2€, γρήγορη σχετικά δημιουργία αφρού ΑΛΛΑ δεν με ικανοποιούσε η ενυδάτωση που προσέφερε, το ξυράφι δεν γλιστρούσε και πολύ καλά και ο ο αφρός στέγνωνε γρήγορα. Αξίζει δοκιμής αλλά πιστεύω μέχρι εκεί. Tip: Σε εμένα τουλάχιστον έκανε καλύτερο και πιο πλούσιο αφρό, όταν έβαζα την κρέμα στο πρόσωπο και μετά απευθείας από εκεί έκανα face lathering.
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Βασική επιλογή στο καθημερινό "γρήγορο" ξύρισμα. Όντως, γρήγορος και πολύς αφρός, μέτρια ενυδάτωση, στεγνώνει για πλάκα,καλή ολισθηρότητα. Μου έβγαζε ως και 3-4 περάσματα. Όπως αναφέρθηκε και πριν, το άρωμα χάνει λίγο (τουλάχιστον στην καφέ συσκευασία που έχω τεστάρει) αλλά για ελληνική κρέμα που βρίσκεις σε σουπερμάρκετ είναι αρκετά αξιοπρεπής.
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Πηγαίνοντας μια βόλτα στα μαγαζιά χτες μετά της γυναικός, δεν μπορούσε να μην κάνει μία στάση στα gallery de beaute, οπότε τι να κάνω και εγώ ... μπήκα.

Ας χαζέψω λέω. Είδα την Prosar, 1,60e είχα διαβάσει και σχετικά καλά λόγια και λέω δεν βαριέσαι, ας την δοκιμάσω ...

Δεν περίμενα να κάνει τόσο καλό αφρό, ωραίο άρωμα για τα δικά μου μέτρα τουλάχιστον. Καλά πήγε το ξύρισμα, αλλά επειδή χρησιμοποιούσα feather λεπίδα δεν ξέρω αν θα μπορούσα να προτείνω τον συνδυασμό των δύο.

Σίγουρα αξίζει να την δοκιμάσει κάποιος, αλλά σίγουρα υπάρχουν πολύ καλύτερες. Σχέση τιμής/ποιότητας πάντως, κορυφαία.
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
nikos.a

Η Prosar είναι μια κρέμα που γουστάρω πολύ. Τιμή άριστη, άρωμα δροσερό. Μιας και δεν έχει ξύρισμα σήμερα, είπα να κάνω μερικά test lather με δύο πινέλα, το SOC Bοar και το 830. Το δεύτερο έχει "πάνω" του τις 5πλάσιες χρήσεις από το πρώτο. Τα αποτελέσματα και τα σχόλια δικά σας...

Εικόνα
Ο "δράστης".

Εικόνα
Το 830, αν και καθαρό face-lathering πινέλο, για το test έκανα bowl...

Εικόνα
Προκειμένου να φαίνεται καλά η βάση, αναγκάστηκα να τη σκουπίσω λίγο. Είναι πράγματι μικρό, εδώ φαίνεται καλύτερα νομίζω.

Εικόνα
Το SOC Boar.

Εικόνα



:megagrin
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Νίκο ωραίες φωτό ! Απλά παίζει ρόλο και το μπολάκι που κάνεις τον αφρό στο πόσο θα πασαλειφθεί η λαβή του πινέλου , και το δικό σου βλέπω είναι στενούτσικο . Εγω και με το 830 που έκανα bowl lathering δεν πασαλείβεται πολύ.
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

[Συντονιστής - mode off]

Πες τα ετσι ρε οτι ειναι ωραια κρεμα, με κατι ξυνομουρηδες που μαζευτηκαν εδω μεσα και μεμεμε, και νανανα και πουπουπου και στο χωριο μου ξυριζομαστε μονο με σαπουνια και κρεμες των 40€ και ανω, γιατι η επιδερμιδα μας ειναι ευαισθητη και εμπιστευομαι το ονομα, και με κατι τετοιες φτηνιές δεν θα επλενα ουτε το πωπουδακι μου, ενω απο την αλλη δεν με αρεσει το ιματζ του προϊοντος και αμα δε με αρεσει το ιματζ, δεν το θεωρω καλο ...

Στα διαλα! 8)



:banana :banana :banana



[Συντονιστής - mode on]

Αυτο κυριοι ηταν statement μου, και δη ως απλος χρηστης παραδοσιακων μεσωv ξυρισματος, και οχι ως συντονιστης! Χαιρομαι την πληθωρα αποψεων, και χαιρομαι αυτο στο οποιο εξελισομαστε! Για την ιστορια, την κρεμα μου την παραγω απευθειας στο προσωπο (ελληνιστι: face lathering)


Πις! :megagrin :hellas
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Ο αφρός στην 1η εικόνα (με το 830) είναι σαφώς ανώτερος...
nikos.a

Aντώνη, φαντάζομαι το λες για κάποιες φουσκάλες που φαίνονται. Η συγκεκριμένη κρέμα είναι λίγο ιδιότροπη με το νερό. Με το SOC, είναι βέβαιο πως θα εξελισσόταν πιο ομαλά το ξύρισμα από την άποψη ότι θα "ζήταγε" νερό ο αφρός του 830 προς το τέλος του α΄ περάσματος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”