Wilkinson stick [ - Το Στρουμφάκι - ]

Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Αν ειναι δυνατον!!! Το ειχα παρει μολις 0.65€ στη Γερμανια......
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Εμ ειναι ντοπιο προιον για εκει, Βασιλη. Και οι Pitralon που αγορασες εκει κανουν πενταροδεκαρες - και διπλα στην Ολλανδια (το επισημο σημειο πωλησης) εχουν 8 ευρω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Αυτο ισχυει απολυτα Ηρακλη. Το παρατηρησα τοτε στη Γερμανια, πως οσα προϊοντα καλλωπισμου παραγονταν εκει, κοστιζαν πενταροδεκαρες.
Αλλα απο εκει, μεχρι του σημειου να υπαρχει ανατιμηση 10 φορες επανω (δεν αναφερομαι συγκεκριμενα στην τιμη εντος Ελλαδας, αλλα γενικα στις τιμες που παιζουν πανευρωπαϊκα), κατι παει πολυ στραβα στη μακρια αλυσιδα των εμπορικων μεσαζοντων (και σημειωτεον οτι μιλαμε για διακινηση προϊοντων εντος του ενιαιου εμπορικα χωρου της ΕΕ, οπου δεν τιθενται ζητηματα δασμων).
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Υπάρχουν και άλλες χώρες πλην Γερμανίας που το χρεών 2 ευρώ και όχι 7,αν και ισχύει οτι δεν θα κανει παντού 0.67.
Όσο για το στικ είναι τρομερό και αρωματικά δενει με την aqua velva και παρόμοια αρώματα.Το καλύτερο είναι οτι έχει έντονο άρωμα και απόφοση εφάμιλλη του tabac.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Εγώ τα πήρα από το λιμάνι από γερμανικό μαγαζί, τα είχε 1,96 έκαστο (καί γύρω στα 6 ευρώ ταχυδρομικά).
Πήρα 3 και τα έχω τρίψει σε μπολάκι. Πολύ όμορφο άρωμα, πολύ καλό σαπουνάκι. Από τα αγαπημένα.
Και ναί ταιριάζει τέλεια με AV.
Να σημειώσω πως όταν κολλήσω με κάτι και το θέλω, καθόλου δεν με πειράζει άν ο Γάλλος πχ παίρνει το Monsavon
στα 2 ευρώ και μένα θα μου βγεί 8 ή 9 με τα ταχυδρομικά. Μα καθόλου....
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Δυστυχως το στρουμφακι απο 1,50€ ανατιμηθηκε στα 3€ μεσα σε μια νυχτα, και μετα που εγινε μια αλλαγη στη συσκευασια (θυμαστε, την ειχα αναρτησει)!

:dash :dash :dash

Οχι οτι καηκα γιατι στο rotation ειναι πολυυυυυυ πισω και εχω πανω απο χρονο να το χρησιμοποιησω, αλλα για το γμτ!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Στέφανε νομίζω τα αξίζει και τα 3 όϊρο (πώς τα μιλάω τα γερμανικά έεε;; :bigsmilie )
Εμένα ασπούμε με βγήκε 4 € το ένα με τα ταχυδρομικά και δεν το μετανοιώνω καθόλου.
Πάντως πολλά ξυριστικά είδη έχουν ανατιμηθεί τελευταία, ανεξάρτητα από χώρα
ή νόμισμα. Τι έγινε; Μας πήρανε χαμπάρι οι εταιρείες ότι αυξανόμαστε και πληθυνόμαστε;;
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Nώντας έγραψε:Πάντως πολλά ξυριστικά είδη έχουν ανατιμηθεί τελευταία, ανεξάρτητα από χώρα
ή νόμισμα. Τι έγινε; Μας πήρανε χαμπάρι οι εταιρείες ότι αυξανόμαστε και πληθυνόμαστε;
Εγώ λέω χάρη μας κάνουν και δε το έχουν καταλάβει. Δε πειράζει, ας ακριβαίνουν. Θα σταματήσω - που σταμάτησα - να τα παίρνω δύο -δύο και να τ'αφήνω στην άκρη.

Στο κάτω κάτω κουράστηκα να "γεμίζω" το "τι πήρα σήμερα", ας γράψω και στο "σήμερα μου τελείωσε" λιγάκι. ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Νωντα δεν ειναι αν τα αξιζει τα 3€ (το γερμανικο σου με ελιωσε, σε σημειο που δεν μπορω να το προφερω αλλο! :xp1 ), το θεμα ειναι οτι μια ανατιμηση 100% χτυπαει πολυ ασχημα, ειδικα για ενα προϊον αναγνωρισιμο, διαδεδομενο και με σταθερη πελατεια. Ειναι σα να προσπαθουν να εκμεταλλευτουν τις ανοδικες πωλησεις. Και στο κατω κατω, 50 γραμμαρια εχει! Αναλογικα ποσο θα πρεπει να πουλιεται το tabac το στικ (4,75 κανει στα 100γρ), με δεδομενο την ανωτερωτητα της ποιοτητας του, ΟΕΟ;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Το εν λόγω σαπουνάκι το είχα αρκετό καιρό και δεν το είχα δοκιμάσει μέχρι προχτές. Λοιπόν...
Το άρωμά του μου άρεσε χωρίς να με εντυπωσιάσει, αποπνέει "καθαριότητα" και είναι καλοκαιρινό. Σίγουρα και δοκιμασμένα ταιριάζει με την Aqua Velva.
Το φόρτωσα κατευθείαν στο πρόσωπό μου και χρησιμοποίησα γουρουνοπίνελα Omega (21762 & 49) ελαφρώς μουλιασμένα. Για να κάνει υπέροχο αφρό (και εμφανισιακά αλλά και ουσιαστικά) χρειάστηκε 3-4 λεπτά δούλεμα και βρέξιμο 2-3 φορές τις άκρες των πινέλων.
Το αποτέλεσμα ήταν ένας πολύ λιπαντικός αφρός που μαλάκωσε τα γένια μου και έκανε την "ομόσταυλη" λεπίδα να γλιστράει με ευκολία και να θερίζει (Η μηχανή Muehle R106).
Μετά το ξύρισμα, αφήνει το πρόσωπο απαλό και ενυδατωμένο
Είναι πολύ καλό προϊόν και το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι η χρήση του σαν stick, που δεν απλώθηκε όσο εύκολα απλώνουν τα La Toja και Irisch Moos που εχω δοκιμάσει. Το αισθάνθηκα λίγο πιο σκληρό απ’ αυτά και ήθελε μεγαλύτερη πίεση στο πρόσωπο.
Αυτά…
8)
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”