Razorock The Dead Sea

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Ξέρει κανείς το παραπάνω σαπούνι για να μου πει εντυπώσεις?
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δημητρη, μιας και ρωτας συχνα για προιοντα, για πιο γρηγορα μπορεις να βαλεις αυτο που θες στην αναζητηση του φορουμ (πανω δεξια στη σελιδα). Η συγκεκριμενη φραση "Razorock The Dead Sea" βγαζει 10 σελιδες αποτελεσματα - που σε καποια υπαρχουν εντυπωσεις και κριτικες.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NYC1920
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:42
5
Τοποθεσία: Βόλος
Has thanked: 11521 times
Been thanked: 9171 times
Ηλικία: 47

Δε το έχω δοκιμάσει ,αλλά έχω διαβάσει κάμποσες κριτικές και reviews για το συγκεκριμένο σαπούνι .
Γενικά έχει αφήσει από καλές έως άριστες εντυπώσεις .
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

herco έγραψε: 09 Νοέμ 2019, 21:42 Δημητρη, μιας και ρωτας συχνα για προιοντα, για πιο γρηγορα μπορεις να βαλεις αυτο που θες στην αναζητηση του φορουμ (πανω δεξια στη σελιδα). Η συγκεκριμενη φραση "Razorock The Dead Sea" βγαζει 10 σελιδες αποτελεσματα - που σε καποια υπαρχουν εντυπωσεις και κριτικες.
Ηρακλή ευχαριστώ αλλά επειδή πολλές φορές έχω χρησιμοποιήσει το "ψαχτήρι" 19 στις 20 αναζητήσεις βγάζει χρήση στο ξύρισμα ημέρας όπου δεν αντλείται καμιά πληροφορία σχεδόν και γίνεται έτσι η όλη διαδικασία δύσχρηστη. Επί πλέον ρωτώντας και απαντώντας κάποιος που ξέρει ή έχει χρησιμοποιήσει το σχετικό προϊόν είναι σίγουρα πιο κατατοπιστικός, είναι "ζωντανή" η ενημέρωση και το πιο σημαντικό μπορεί να γίνει διάλογος σχετικά και να λυθούν τυχόν απορίες στην πορεία της "συζήτησης". Μήπως όμως αυτό δημιουργεί πρόβλημα κυρίως αύξησης όγκου κειμένων?
"Aut viam inveniam aut faciam "
NavalArchitect

Πολύ καλό σαπούνι.
Το χάρισα σε ένα άλλο μέλος εδώ, δεν ξέρω, αν παρακολουθεί ας γράψει εντυπώσεις.
Άριστη απόδοση και αφρισμός γενικότερα, μία φορά το είχα δουλέψει αλλά δεν θέλει πολύ να καταλάβεις.
Πολύ διακριτική μυρωδιά αλλά τώρα το πώς μυρίζει το κάθε τι είναι πάντα υποκειμενικό.

Είναι μαλακό σαπούνι, soft soap, αλλά προσωπικά δεν με βόλεψε που είναι όχι τόσο εύκολο στο να διαλύεται με το πινέλο πριν κάνουμε το lather. Έτσι είναι και το άλλο της RR, το Santa Maria del Fiore.
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1256
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10994 times
Ηλικία: 24

Randyman έγραψε: 13 Ιούλ 2019, 00:04 Συμφωνώ με το στρατηγό, ανώτερο σε απόδοση από τα απλα RR, και για 250gr σε γυάλινο βαρυ μπολ τυπου St. James, είναι καλή η τιμή. Ολίσθηση σε υψηλά επίπεδα, κρέμα συμπαγής και ωραιότατη υφή.

Το άρωμα της SMDF είναι σαφώς ανώτερο από του Dead Sea. Κυριλατο, εκπληκτικό AS επίσης.
Από ένα παλιό thread που έκανα για τα 2 σαπούνια στο γυάλινο βάζο. Θα έβαζα και του Κωνσταντίνου αλλά έχει ήδη απαντήσει :hellas3
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1504
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11587 times
Been thanked: 11881 times
Ηλικία: 48

Εξαιρετικό σαπούνι, φοβερή σχέση απόδοσης-τιμής, άρωμα, ολίσθηση, περιποίηση.
Παναγιώτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”