Dr. Harris ή ΤΟΒS SC?

Άβαταρ μέλους
ntasaef4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 19 Δεκ 2017, 15:08
6
Has thanked: 205 times
Been thanked: 418 times

Τελειώνοντας το αγαπημένο Tabac ss, είμαι έτοιμος για την επόμενη αγορά σε software. ποιο θεωρείτε καλύτερο από τα δύο, από προσωπική εμπείρία? Dr.Harris ss ή TOBS sc? :helt
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Για να σιγουρευτώ, θέλεις σύγκριση ΣΑΠΟΥΝΙΟΥ Dr Harris με κρέμα toobs; Γιατί γράφεις Dr. Harris ss. Δε θεωρώ πως μπορούν να συγκριθούν. Χαοτικά μεγάλη διαφορά υπέρ του σαπουνιού. Τώρα αν θες να συγκρίνεις τις κρέμες τους, εκεί το συζητάμε, αν και τις θεωρώ και τις δύο κακιές. Και αν τα φέρουμε σε σύγκριση με αυτό που μόλις τελείωσες...
Καθαρά προσωπική άποψη, μιας και μάλλον σε τέτοια θέματα δεν υπάρχουν σοβαροί αντικειμενικοί παράγοντες.
Άβαταρ μέλους
ntasaef4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 19 Δεκ 2017, 15:08
6
Has thanked: 205 times
Been thanked: 418 times

ναι, όπως τα έγραψες, ένα απο αυτά τα δύο θέλω να πάρω, γιατί απο ότι διαβάζω τα σαπούνια του dr είναι πιο διάσημα από τις κρέμες, ενώ αντίθετα σε tobs οι κρέμες στο κλασσικό μπολάκι είναι πιο διάσημες απο τα σαπούνια της ίδιας μάρκας. Παρόλα αυτά κάθε σχετική εμπειρία δεκτή
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Όντως, έτσι ακριβώς. Βέβαια το ότι κάτι είναι πιο διάσημο δε σημαίνει και καλύτερο. Πιστεύω πως τα σαπούνια της Toobs είναι καλύτερα από τις κρέμες τους, αλλά περί ορέξεως...
Αν έχεις όρεξη να ασχοληθείς λίγο παραπάνω, εγώ προτείνω σαπούνι DR harris. Δεν είναι και το πιο εύκολο βέβαια στη χρήση. Θέλει blooming και γερό φόρτωμα, και προσθήκη νερού σιγά σιγά.
Από την άλλη, δε ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να κάνει αυτή τη σύγκριση, γιατί θεωρώ τις toobs κρέμες τραγικές, όσο δε πάει. Νομίζω πως ξυρίζουν χειρότερα και από σκέτο πράσινο σαπούνι που λέει ο λόγος.
Άβαταρ μέλους
ntasaef4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 19 Δεκ 2017, 15:08
6
Has thanked: 205 times
Been thanked: 418 times

Χαχαχα κατάλαβα, αλλα ειδικά για τις κρέμες tobs μου κάνει εντύπωση διότι έχουν πολλούς φανατικούς ανα τον κόσμο.. Οψόμεθα
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Ίσως γιατί έχουν πολλά, και όμορφα αρώματα. Δε ξέρω, ειλικρινά. Το κόστος πάντως δεν είναι τραγικό. Μπορείς να πάρεις μία, ώστε να έχεις άποψη από πρώτο χέρι :D
Άβαταρ μέλους
ntasaef4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 19 Δεκ 2017, 15:08
6
Has thanked: 205 times
Been thanked: 418 times

Καλά το γνωρίζω οτι το πιθανότερο είναι να πάρω και τα δύο, αλλά τέσπα...
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3114
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28042 times
Been thanked: 29307 times
Ηλικία: 64

Τα σαπούνια της D.R.Harris θέλουν πράγματι αρκετό δούλεμα με το πινέλο, αλλά στο τέλος αποζημιώνουν όσαν αφορά post shave, προστασία και άρωμα.
Οι κρέμες της ToOBS, ξυρίζουν μιά χαρά, είναι σε πολύ καλές τιμές, πολλά και διαφορετικά αρώματα και χαίρουν εκτίμησης παγκοσμίως.
Αν μπορείς να πάρεις και από τα δύο, δεν θα χάσεις. 8)

Jimbo έγραψε: 07 Ιουν 2019, 10:46 ............
Από την άλλη, δε ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να κάνει αυτή τη σύγκριση, γιατί θεωρώ τις toobs κρέμες τραγικές, όσο δε πάει. Νομίζω πως ξυρίζουν χειρότερα και από σκέτο πράσινο σαπούνι που λέει ο λόγος.
Δημήτρη, λυπάμαι που το επισημαίνω, αλλά ο αφορισμός και η υπερβολή, δεν βοηθούν κανέναν.
Υπάρχουν κρέμες και σαπούνια που μας αρέσουν, όπως και αυτά που δεν μας αρέσουν.
Αυτά που δεν μας αρέσουν δεν είναι κατ'ανάγκη τραγικά. Απλά δεν μας αρέσουν. ;)
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
ntasaef4
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: 19 Δεκ 2017, 15:08
6
Has thanked: 205 times
Been thanked: 418 times

Ευχαριστώ για την άποψη @foxtrot
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Βρε Γιάννη, ψάχνω τρόπο να πω την προσωπική μου άποψη, όσο πιο ευγενικά γίνεται, χωρίς να προσβάλω κανέναν.
Σε αυτό και μόνο το θέμα, γράφω...
-Καθαρά προσωπική άποψη, μιας και μάλλον σε τέτοια θέματα δεν υπάρχουν σοβαροί αντικειμενικοί παράγοντες.

-Πιστεύω πως τα σαπούνια της Toobs είναι καλύτερα από τις κρέμες τους, αλλά περί ορέξεως...

-Από την άλλη, δε ξέρω αν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος να κάνει αυτή τη σύγκριση, γιατί θεωρώ τις toobs κρέμες τραγικές

Αν και πάλι θεωρείς πως είμαι αφοριστικός και υπερβολικός, συγγνώμη, αλλά δεν είναι δικό μου πρόβλημα. Ίσως εσύ να είσαι αυτός που δε μπορεί να δεχτεί μια διαφορετική από τη δική σου άποψη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”