La Toja Shaving Stick

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Λοιπόν με τα στικ έτσι κι αλλιώς δε τα παω καλά. Όμως το la toja το έχω ψηλά. Από άρωμα σκίζει και ένας λόγος ακόμη που θέλω να τσιμπήσω και τη λοσιόν γιατί δεν έχω αρκετές λοσιόν μόνο balm.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

[mention]Randyman[/mention] Γιώργο το Stick της La Toja έχει μεσογειακή θαλασσινή αύρα γενικά βγάζει μια "καθαρή" -αν μπορώ να το πω απλά- νησιώτικη μυρωδιά .
Το asl της La Toja όμως δεν έχει την ίδια μυρωδιά (στα δικά μου τα ρουθούνια) είναι ένα dark fougere κοντά στην drakkar noir και είναι αρκετά βαρύ και με διάρκεια - χειμωνιάτικο θα έλεγα .
Καλού κακού κάνε μια "μυριστική" έρευνα ...
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πάλι καλά γιατί θα την παταγα Άκη!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Εμένα προσωπικά το άρωμα του σαπουνιού δεν με συγκινεί ιδιαίτερα ενώ το άρωμα του aftershave είναι θεϊκό!! YMMV που λένε!
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Reformulation για το La Toja stick , ευτυχώς που δεν καταργήθηκε γιατί είναι ένα από τα πολύ καλά vfm σαπούνια και με πραγματικά λειτουργική συσκευασία για ταξιδιωτικό πακέτο.

Παλιά σύνθεση
Potassium Stearate, Potassium Cocoate, Potassium Palmitate, Sodium Stearate, Aqua, Glycerin, Sodium Cocoate, Sodium Palmitate, Coconut Acid, Parfum, Mineral Salts, Coumarin, Limonene, Linalool, Butylphenyl Mehylpropional, Tetrasodium EDTA, Litro Sodium Etidronate- Cl 77891.

Νέα σύνθεση
Potassium Stearate, Potassium Palmate, Potassium Cocoate, Aqua, Sodium Stearate, Sodium Palmitate, Sodium Cocoate, Glycerin, Coconut Acid, Parfum, Sodium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Mineral Salts, Limonene, Linalool, Benzyl Alcohol, CI 77891 (Titanium Dioxide).

Καθαρότερο το νέο προϊόν σε πρόσθετα χημικά και συντηρητικά (καταργήθηκε το edta και το lilial) και προσθήκη εξτρά αλάτων - χλωριούχου νατρίου βασικά.Οι υπόλοιπες αλλαγές στη σειρά μεταξύ των επιμέρους στοιχείων σαπωνοποίησης μάλλον έχουν να κάνουν με το κόστος και (ελπίζω) όχι με τη συνολική απόδοση.

Αναμένεται and so will put it to the test για να δούμε και την απόδοση σε σχέση με το παλιό , ελπίζω να μην έχει χαλάσει η συμπεριφορά του.
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”