Summer edition soap Faena

Άβαταρ μέλους
Κάβειρος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 04 Μαρ 2017, 15:08
7
Τοποθεσία: Stuttgart
Has thanked: 126 times
Been thanked: 374 times
Ηλικία: 49

Πρόκειται για μια φαεινή ιδέα.
Καλοί μου άνθρωποι!
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

30 κομμάτια...
Οποίος Panacremισμός :D
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Συμπαθάτε με αλλά κάτι τέτοια "επετειακά" και "exclusive" των 20 euro μου φαίνονται παρλαπίπες και μεταξωτές κορδέλες. Με τόσα πήρα D.R. Harris Windsor σε ξύλινο μπωλ.
Let the music play
dm14
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 22 Ιαν 2014, 10:12
10
Has thanked: 108 times
Been thanked: 113 times

Το DR Harris κοστιζει 28 καινουργιο τα 100γρ.
Το DR Harris δεν ειναι καλυτερο σαπουνι σε καμια περιπτωση,σε σχεση με τα τελευταια Faena.
Δημητρης
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Έχεις δίκιο για την τιμή. Διόρθωση: Το είχα αγοράσει στο Black Friday με έκπτωση από το Wellshaved. Δεν θα σχολιάσω το πιο είναι καλύτερο καθότι υποκειμενικό. Όμως το μάρκετινγκ τύπου "ρωτάω το forum πιο άρωμα τους αρέσει και μετά βγάζω 30 κομμάτια για 20 ευρώ" εμένα με ενόχλησε.
Let the music play
dm14
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: 22 Ιαν 2014, 10:12
10
Has thanked: 108 times
Been thanked: 113 times

Δεν διαφωνω ιδιαιτερα.Ειναι παρα πολυ καλα σαπουνια κ τα δυο.Απλα τα Φαενα εχουν πολυ βελτιωθει στις τελευταιες παρτιδες. Το glide κ η προστασια ειναι απιστευτα.Αυτα συν τα πρωτοτυπα αρωματα.
Απο την αλλη,προχθες πηρα ενα B&M κ ενα Noble Otter 31 ευρω με τα ταχυδρομικα,οποτε η τιμη οντως ειναι ενα θεμα.
Δημητρης
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Εγώ έχω κολλήσει σε δύο πράγματα, και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας έτσι απλά. :)

Το ένα αφορά την πρόταση [mention]desperado[/mention] του Θοδωρή, θεωρώ πως δεν βρήκε την θέση που της άξιζε, για εμένα πάντα ήταν μακράν η καλύτερη, και εάν ήμουν «σαπουνοποιός στην θέση του σαπουνοποιού» λέμε τώρα, θα την διάλεγα 'μονοκούκι δαγκωτό' εύγε Θεόδωρε.!!!

Το δεύτερο που ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω, είναι το σύκο, το ξεκίνησαν από κάπου αλλού, και κατέληξε και εδώ σαν πρόταση, πχ: το Ariana & Evans - Summer Fig Shaving Soap, το καλοκαιρινό σύκο δηλαδή, λές και υπάρχει και χειμωνιάτικο... :D

Και τέλος σας ερωτώ Κύριοι, έχει άρωμα το σύκο; και αν ναί, ποιό είναι αυτό; πως μοιάζει; :shock:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Κάβειρος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 04 Μαρ 2017, 15:08
7
Τοποθεσία: Stuttgart
Has thanked: 126 times
Been thanked: 374 times
Ηλικία: 49

Το σύκο το πρότεινα εγώ, όχι επειδή το είδα ή το δοκίμασα σε κάποιο άλλο σαπούνι, αλλά γιατί πραγματικά μου αρέσει η μυρωδιά και το συνδέω με καλοκαιρινές εικόνες από την παιδική μου ηλικία μέχρι σήμερα (σκαρφάλωμα στις συκιές, παγωτό σύκο κτλ). Επίσης το πρότεινα , γιατί δεν είναι κάτι συνηθισμένο, όπως η 20η εκδοση λεμονιού ή λεβάντας.
Το σύκο σε συνδυασμό με μέντα την πρότεινε κάποιος άλλος. Στο ότι συνδυάστηκε και με άλλα πράγματα, εμπιστεύομαι απόλυτα τον Φωκίωνα, μέχρι τώρα μου άρεσε οτιδήποτε παρήγγειλα.
Καλοί μου άνθρωποι!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αντωνη φιλε μου, δεν καταλαβα γιατι η προταση του Θοδωρη θα επρεπε να βρει διαφορετικη θεση απο αυτη του οποιοδηποτε αλλου μελους μας. Γραψαμε αυτο που θελαμε και ο σαπωνοποιος εφτιαξε αυτο που ηθελε. Ασε που ο Βασιλικος και το Μενθολ υπαρχουν μαζι ηδη σε προιον του και δεν ηταν και απο τα πιο πετυχημενα του. Να λεγες οτι εχεις αντιρρηση για τα 20 (μονο) κομματια να συμφωνησω μαζι σου ;)

Οσο για το συκο - αφενος εχει μια διακριτικη γλυκια και ζεστη μυρωδια (και αν μιλαμε για αποξηραμενο, οχι και τοσο διακριτικη) - και αφετερου αν ειναι να στεναχωριομαστε να την βγαλουμε απο τις πιθανες επιλογες στο μελλον. Δεν ξαναζηταω συκο - θα ζηταω Σελινοριζα :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

dm14 έγραψε: 05 Ιουν 2018, 10:39 Το DR Harris κοστιζει 28 καινουργιο τα 100γρ.
Το DR Harris δεν ειναι καλυτερο σαπουνι σε καμια περιπτωση,σε σχεση με τα τελευταια Faena.
κοστιζει περιπου 13 ευρω το σαπουνι (100γρ)
28 που το βρηκες?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”