Squadron soap 'Captain's Blend' παρουσίαση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Σύντομη παρουσίαση μετά απο μια μόνο χρήση.

Πρώτη φορά δοκιμάζω Αυστραλιανό σαπούνι. Προφανώς ο τόπος καταγωγής του δεν προσθέτει κάτι στις ιδιότητές του παρά μόνο έναν εξωτισμό και την θύμιση ότι έχω κάποιον ξεχασμένο μακρινό θείο στην Αδελαϊδα ο οποίος δεν στέλνει κανα δολάριο γι' αυτό εξάλλου και είναι ξεχασμένος.

Εικόνα

Εικόνα

Το λάδερ έγινε στο αγαπημένο μου Aesop Bowl, με το 2band fan κοντό πινέλο του Γάλλου MRed (Michael Redondau) που προορίζεται σαφώς για face lathering. Χρησιμοποίησα σήμερα το συγκεκριμένο για να δείξω πως όλα τα πινέλα κάνουν για όλων των ειδών τα lathering οπότε, μην 'τρελαίνεστε' οι νεότεροι στο ΠΞ, είναι καθαρά θέμα προσωπικού γούστου σε τι αρέσκεται ο καθένας μας. Πέρασε η εποχή που μάλωνα για να υπερασπιστώ ένα ξυριστικό καλούδι έναντι άλλου.

Εικόνα

Και εδώ οι φωτογραφίες μιλούν απο μόνες τους. Τερατώδες το λάδερ, μυρωδιά ίσως η καλύτερη pipe tobacco (με μια ιδέα σοκολάτας) που έχω μυρίσει, όλα άψογα, προστασία, γλίστριμα, residual slickness a.k.a. ghost lather, περιποίηση προσώπου ΑΑΑ.

Δεν έχει νόημα να αναλύσω μια μια ξεχωριστά τις ιδιότητες. Πρόκειται για άλλο ένα άρτιζαν που κονταροχτυπιέται με τα υπόλοιπα 324 που κυκλοφορούν σήμερα και των οποίων ο αριθμός αυξάνεται αλματωδώς. Εξαιρετικό και αυτό σε όλους τους τομείς και όποιου του γυαλίσει να το αγοράσει εγγυώμαι ότι θα το κατευχαριστηθεί.

Τα έχει σε προσφορά το shavingtime.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
bil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 24 Δεκ 2017, 23:09
6
Has thanked: 12 times
Been thanked: 270 times

Πραγματικά το λαδερ για ένα σύνταγμα πεζικού με πόση ποσότητα και πόσο χτύπημα έγινε αυτό το έργο τέχνης;
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Thank you bil. Πράγματι μπορείς να κάνεις γλυπτική στον αφρό.
Δεν είμαι όμως παράδειγμα προς μίμηση, κάνω hate lather και αρκετό το πετάω στο τέλος.
:text-nocomment:
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
stergios

Καλα τα λες! Ωραια παρουσιαση! Στον ασβο η επιγραφη ειναι "Le pere Lucien"? Η εξηγηση? :)
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5901
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27366 times
Been thanked: 38901 times
Ηλικία: 54

Είναι από σετ που έφτιαξε τα Χριστούγεννα ο Père Lucien με τον Mister Red για το ATG forum. Πινέλο από ξύλο άρκευθου (juniper), σαπούνι και λοσιόν από αντίστοιχο αιθέριο έλαιο.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”