Panacrema nuavia black

Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Ξέρει κανείς την καινούργια Ιταλίδα να πει εντυπώσεις ή τουλάχιστον πως μυρίζει, γιατί δεν βρίσκω πουθενά κάτι σχετικό.
Εικόνα
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

I smell of fresh and clean

The top notes are Fresh and Green:
Sea note
Mandarin
Bergamot
Black pepper
Lavender
Cardamom

The middle notes are Flowery:
Cinnamon
Artemisia
Sandalwood
Jasmine
Patchouli

Base notes are Amber and Musky:
Tonka bean
Vanilla
Amber
White musk
Αντιγραφή από δω
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Άλλο τίποτα για την υφή του? Ακολουθεί την "πεπατημένη" και αποτελεί συνέχεια των άλλων διαφέροντας μόνον αρωματικά? Σε ότι αφορά τις μυρουδιές Ηλία, τις έχω δει από εκεί που άλλωστε έχω αγοράσει στο παρελθόν. Αλλά πέρα από την στείρα αφήγηση των οσμώνμ η αίσθηση στη μύτη και στον αφρό είναι άλλο πράμα και πολλές φορές δεν θυμίζει αυτή την πολύπλοκη σύνθεση, γιατί αν μη τι άλλο εξαρτάται ή μάλλον υπεισέρχονται και άλλοι παράγοντες κατά τη διαδικασία του ξυρίσματος.
Πάντως σ'ευχαριστώ για το ψάξιμο.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Με 55 ευρώ για τον φραγκοφονια με την απορία θα μείνουμε Δον Μήτσο...
Μέχρι να βγάλει refil εμπάργκο από μένα, αν και μου αρέσει πολύ το σαπούνι του
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Αυτο το λεω κι εγω και υπερθεματιζω μαλιστα. Ισως στο φορουμ εδω δεν υπαρχει πιο φαν των νουαβια. Τα θεωρω κυριολεκτικα θεικα σαπουνια απο καθε αποψη. Στον τομεα δε αρωμα κορυφη. Ομως ρε φουστη μου δεν μπορει με τετοια τιμη να μην υπαρχει ρεφιλ εκδοση. Ειναι πραγματικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!.
Φτανει πια η εκμεταλλευση της αισθητικης μας ουσιαστικα με σκοπο τη στεγνη κονομα. Φτανει πια η εφαρμογη του "πιασε ντε κωλε" χαχαχα
"Aut viam inveniam aut faciam "
stergios

Αν ηταν αυτης της λογικης παιδια, κατα τη γνωμη μου οχι μονο θα χε refill, αλλα δε θα κοστιζε κ 55€. Ειπαμε, ενταξει, κορυφαιο ειναι, αλλα 200 ml σαπουνι ειναι, σ ενα πολυ ομορφο μπωλ γιαουρτης ειναι. Δεν απευθυνονται στο ευρυ κοινο οι ανθρωποι κ αφου τα καταφερνουν, μαγκια τους. Προσωπικα τετοιου ειδους πολιτικες πωλησεων δε μου αρεσουν οχι μονο επειδη δεν ειναι προσιτα σε μενα. Φυσικα οταν βλεπεις τοσο προλογο στη συσκευασια...ε μαντευεις την τιμη κ περι τινος προκειται... Εχει τοσα κορυφαια σαπουνια πλεον, με τοσα κορυφαια αρωματα κ τοσες κορυφαιες συσκευασιες...σε τοσο κορυφαιες τιμες...
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Ο άνθρωπος έχει φτιάξει ένα ΤΡΟΜΕΡΟ σαπούνι, από όλες τις πλευρές, όμως το πόσο γραγκοφονιάς είναι φάνηκε από την αύξηση εν μια νυκτί, κατά 40% !!!!!!!!!!!! (απο 40-->55 ευρώ)
Λογική στις κινήσεις του δεν υπάρχει. Δεν είναι κάποιο μεγάλο "Brand" με ιστορία και πληθώρα καταναλωτών απο πίσω ..
Σε μια εποχή που η "μνήμη" κονταίνει και η προσφορά αυξάνεται ραγδαία, άφησε πολύ χώρο στους άλλους να μπούν.
Θα μπορούσε να κάνει πολύ μεγάλες πωλήσεις στα 40 ευρω τα 200γρ με το μπολ , με refil των -150γρ.- στα 25 ευρω περίπου, ώστε να φαίνεται φθηνότερος από πολλούς άλλους αρτιζάνους ! Τώρα απλά, από τους 10 που θα το έπαιρναν, θα το πάρουν οι 2 το πολύ !!!
Με τέτοιο προϊόν θα έφτιαχνε στρατό απο πιστούς, αλλά με τις ενέργειες του αποδιώχνει και εμάς.(προσωπικά στα 40 ευρώ θα έπαιρνα όλην την σειρά Nuavia και μετά θα ξαναγόραζα και τα refil).
stergios

Μετα την επιτυχια...ερχεται η επαρση.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Δε θα διαβάσουμε τίποτα για το σαπούνι εδώ αλλά δε με πειράζει. Η αλήθεια είναι πως δεν μας πολυενδιαφέρει, σωστά ; Με τα "δικά μας" που θεωρούνται από πολλούς άριστα, στα ξένα πόση αξία να δώσεις ; Αν μάλιστα βρίσκονται σε απλησίαστες οικονομικές κλίμακες, τα 'χεις για τη πλάκα σου. Κουβέντα να γίνεται και συγγνώμη για το απαξιωτικό μου ύφος.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Και ομως Τασο, το brand της Pannacrema ηταν δυνατο και εχουν ριξει πολυ ξενυχτι (και εδω στο φορουμ) οι οπαδοι του για να προμηθευτουν ενα μπωλακι σαπουνι Namaste ή Labdano. Και μετα αποφασισαν να καταργησουν τα Pannacrema και να ασχοληθουν με τα αρωματικα κερια Nuavia και κατι απεριγραπτες συνταγες H20 κλπ κλπ. Ε ας προσεχαν.

Και η μονη κουβεντα που γινεται ειναι αν θα τα βγαλει ποτε σε refill. Μα τι να βγαλει ? Αν τα κυκλοφορησει χωρις το κεραμικο θα κοστιζουν 10 ευρω - τι τουπε θα εχει τοτε το σαπουνι ? Πως θα μας δουλεψει ?

Γραφουμε συχνα για τον απατεωνισκο αλλα εδω μιλαμε για τον Αλ Καπονε των Ιταλικων ξυριστοσαπουνων.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”