Crema liquida de afeitar Myrsol con lanolina para afeitar con brocha

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Η τίτλος στα Ελληνικά μεταφράζεται ως "Υγρό σαπούνι ξυρίσματος Myrsol με λανολίνη για χρήση με πινέλο" ( Γκράσιας Γκουγκολ :) ) Η ρευστότητα του είναι σαν σαμπουάν για τα μαλλιά και η τιμή του στο G&C είναι στα 7.95€ (εγώ το κέρδισα σε κλήρωση του SRP).

Έριξα περίπου μια κουταλιά της σούπας στο μπολ και στράγγιξα το πινέλο που προηγούμενος μούλιαζε σε χλιαρό νερό για περίπου 5 λεπτά. Ξεκίνησα χτύπημα στο μπολ και ο αφρός που δημιουργήθηκε στην αρχή ήταν γεμάτος φυσαλίδες. Συνέχισα χωρίς να προσθέσω νερό και σιγά σιγά οι μικρές φυσαλίδες είχαν εξαφανιστεί και ο αφρός άρχισε να αποκτά όγκο. Μετέφερα τον αφρό στην παλάμη και συνέχισα το χτύπημα προσθέτοντας μερικές σταγόνες νερού. Δημιουργήθηκε αφρός για 4+ περάσματα και αν έχω λάβει σωστά την πληροφόρηση από την παλάμη πρόκειται για ένα πολύ καλό προϊόν. Μένει να φανεί στο ξύρισμα πόσο καλό είναι.

Το άρωμα του είναι πολύ αδύνατο και μου θυμίζει ξύσμα πορτοκαλιού.

Εικόνα

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Το υγρό σαπούνι της Myrsol δοκιμάστηκε άλλες δυο φορές, μια με τη Σλαντ της ΡΑΑ και μια με φαλτσέτα. Τα συστατικά του τείνουν να διαχωρίζονται (φωτο) γι'αυτό πρωτού χρησιμοποιηθεί θα πρέπει να ανακινηθεί καλά ώστε να ομογενοποιηθεί το μείγμα. Και στις δυο δοκιμές ο αφρός δημιουργήθηκε στο πρόσωπο αφού πρώτα έριξα μια γενναία δόση υγρού στο πινέλο. Ο αφρός παρέχει καλή προστασία, καλή ολίσθηση και μεταξυριστικά άφησε την επιδερμίδα πολύ απαλή και ενυδατωμένη. Μετά το πέρασμα του ξυραφιού έμενε στο δέρμα μια λεπτή στρώση λαδιού που πιστεύω είναι λανολίνη.

Είναι ένα αξιόλογο σαπούνι που έχει καλές ιδιότητες και διαφέρει από τα υπόλοιπα λόγο της υγρής του μορφής και της λανολίνης που περιέχει.

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
stergios

Εχει δοκιμασει καποιος ωστε να μου πει εντυπωσεις για τις κρεμες της myrsol σε μπωλ? Don Miguel κ blue? Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Στεργιο ανοιξε καλυτερα καινουργιο thread, αυτο εδω ειναι για ενα πολυ διαφορετικο προιον της εταιρειας.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”