Τι θεωρείτε πιο σημαντικό;

Τι θεωρείται πιο σημαντικό;

Ευκολία αφρισμού (Ease of lathering)
2
2%
Ολίσθηση (Glide)
26
27%
Προστασία (Cushioning)
42
43%
Άρωμα (Sent)
15
15%
Αίσθηση μετά το ξύρισμα
13
13%
 
Σύνολο ψήφων: 98
Άβαταρ μέλους
bono
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Δεκ 2016, 10:09
7
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 670 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 56

Το πρώτο που με ενδιαφέρει στο σαπούνι ή την κρέμα είναι η προστασία που προσφέρει φυσικά.
Γιάννης :auto-sportbike:
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ωραίο νήμα και χρήσιμο Ηλία :handgestures-thumbupright: δεν ψήφησα,διότι για εμένα πάντα,τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά...

Το καλύτερο βέβαια θα ήταν,το σαπούνι να έχει όλο το πακέτο,αλλά βέβαια αυτό δεν γίνεται,έτσι κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις,στις αέναες δοκιμές σαπουνιών,υπάρχουν δε πολλοί παράγοντες,που πρέπει να λάβουμε υπόψιν μας,όπως:
συστατικά-προστασία-γλίστρημα-ενυδάτωση,μετά-ξυριστική ιδιότητα,μετά πάμε στο άρωμα,επιτυχία αρώματος-διάρκεια αρώματος,μετά η διαθεσιμότητα του σαπουνιού,και φυσικά η τιμή πώλησης,που είναι και το καθοριστικό για τους περισσότερους καταναλωτές.

Για μένα ο καθοριστικός παράγοντας είναι:συστατικά-γλίστρημα-προστασία-ενυδάτωση,με την σειρά που τα έχω,
τώρα στο άρωμα,δεν είμαι δύσκολος,(εννοείται να μην βρομάει),και έχω μια προτίμηση στα φυσικά αρώματα.

Έχω παρατηρήσει δε,ότι το άρωμα αποτελεί ένα είδος "παγίδας" προς τους καταναλωτές,αφού ξέρουν που να στοχεύσουν,πολλά σαπούνια που είναι "λίγα" μέτρια δηλαδή,συνοδεύονται με πολύ ωραία αρώματα,και από ιδιότητες δεν...επίσης έχω παρατηρήσει πως,η προστασία και το γλίστρημα,δεν είναι στην ίδια κατηγορία,πχ σαπούνι με πολύ καλή προστασία,αλλά με < μέτριο γλίστρημα,θα πω με την μικρή εμπειρία που έχω,ότι σαπούνι πάνω από 30-35€ είναι κοροϊδία(εξαιρούνται τα σαπούνια με μπόλ) πχ nouavia.

*Συχνά-πυκνά πολλοί με ρωτούν,τι λέει το σαπούνι; και απαντώ δεν μιλάει... :D
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Νομίζω οτι καλό είναι να αναφέρουμε και ονόματα σαπουνιών. Ποιά σαπούνια ή κρέμες δηλαδή έχουν ωραίο άρωμα αλλά υστερούν στους άλλους τομείς κατά τη γνώμη σας;
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
vsmirnios
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 05 Ιαν 2016, 17:11
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 6216 times
Been thanked: 5379 times
Ηλικία: 54

Προστασία, ολίσθηση, αίσθηση μετά το ξύρισμα, άρωμα. Αυτή είναι για μένα η σειρά προτεραιότητας σε ένα σαπούνι.
Ordo ab chao
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Η προστασία ειναι το πιο σημαντικό για εμένα. Ολα τα υπόλοιπα πλην της ολίσθησης ειναι αδιάφορα.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”