Pannacrema nuavia rossa

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Δημήτρη, το ίδιο λέμε. :)
Η φράση σου "το συγκεκριμένο σαπούνι τα σπάει κυριολεκτικά" και η τελευταία παράγραφος περί κόστους είναι αυτό ακριβώς που νοιώθω.
Είναι ένα καταπληκτικό σαπούνι, από μία εταιρία όμως που έχει πάρει ψηλά τον αμανέ όπως λέμε.
Αν δεν είναι αυτό που είναι (Ρωμαίο Ρωμαίο) δεν θα το σκεφτόμουν καν.
Επιμέρους στοιχεία του έχω βρει και σε άλλα σαπούνια.
Όχι όμως όλα μαζί μαζεμένα σε ένα.
Για μένα, στα 25€ το refill (που είναι πολλά για σαπούνι) θα ήταν το κορυφαίο σαπούνι ever.
Αλλά ρε φίλε, 55€;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

25-30 ευρω τα 200 γρ. θα ηταν καλη τιμη για αυτο το σαπουνι.(κατι σαν το Boelis που ειναι και καταξιωμενη εταιρια)
Σε αναγκαζει να πληρωσεις αλλα 25-30 για το κεραμικο βαζο...(που του κοστιζει 6-10 χονδρικη περιπου)

Προστέθηκε μετά από 2 λεπτά 50 δευτερόλεπτα:
Επισης εκαμε πολυ ασχημη εντυπωση το οτι μεσα σε μια νυχτα, ο ανθρωπος το αυξησε 15 ευρω !! (απο 40---> 55)
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Σε αυτή τη τιμή θα χτυπούσα την τετράδα Τάσο.
Τώρα σκέφτομαι και για το ένα.
Τελικά ποιος χάνει;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5898
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27337 times
Been thanked: 38868 times
Ηλικία: 54

:techie-idea: Όποιος δεν δοκίμασε Nuavia!
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Εγώ που δοκίμασα δύο πιάνομαι; :)
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5898
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27337 times
Been thanked: 38868 times
Ηλικία: 54

Λίγη υπομονή. Στο Black Friday σε κανα ενάμισο δυο μήνες δηλαδής, ο Πανακρέμας κάνει -30%.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Σε δύο μήνες θα τα μυρίζουμε στον wellshaved και θα είμαστε πιο σίγουροι για τις επιλογές μας.
Βγάλε και τα μεταφορικά, μία η άλλη θα έρχεται.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

mitsos έγραψε: 20 Σεπ 2018, 15:33 Αναλυτικά έχω γράψει σε προηγούμενο πόστ όπου ούτε λίγο ούτε πολύ τα πιο "έγκυρα" και παλιά μέλη του φόρουμ πέσαν να με φάνε (χαχαχαχα) και αν θυμάμαι καλά χωρίς να έχουν δοκιμάσει το συγκεκριμένο σαπούνι. Απλά επειδή έγραφα καλά λόγια και θα παρασύρονταν τα υπόλοιπα μέλη και θα αγοράζαν σωρηδόν(!!).
@mitsos Δημήτρη Καλησπέρα,

Απαντώ όχι για υποστηρίξω την γνώμη μου για το σαπούνι, αφού αυτή γράφτηκε και υπάρχει από το 2016, και δεν υπάρχει καμία περίπτωση, να λογοφέρω για ένα σαπούνι.

Αυτό που δεν μου άρεσε όμως (δεν παρεξηγήθηκα φυσικά αλίμονο) είναι κάποια πράγματα που γράφεις, και που δεν μπόρεσα να καταλάβω πως τα εκλογικεύεις...

Ποιά είναι τα "έγκυρα" και παλιά μέλη του φόρουμ που πέσαν να με φάνε βρε Δημήτρη; θα σου πω εγώ, είναι ο @Ηλίας και εγώ, ο Ηλίας σου έθεσε ένα επιχείρημα, που είναι πολύ σωστό κατά την γνώμη μου, και ύστερα εγώ σου έγραψα ότι, αυτό δεν είναι review, ούτε κάν mini review, αλλά η πρώτη σου εντύπωση του nuavia rossa, και αν το δούμε και λίγο καλύτερα, και μετά από δύο χρόνια σχεδόν Δημήτρη, υπάρχει ένα νήμα με τρείς σελίδες κατεβατά, χωρίς καμία φωτογραφία αφρισμού - φωτογραφίες συσκευασίας - συστατικών - τίποτα, που να βοηθάει το κάθε μέλος μας ώστε να καταλάβει κάποια πράγματα για το σαπούνι.

Μετά, απλά δεν θυμάσαι καλά όντως, γιατί είμαι 95% σίγουρος πως ο Ηλίας έχει δοκιμάσει nuavia, όσο για εμένα, τα είχα όλα Δημήτρη, και έχω δοκιμάσει όλα τα Pannacrema, πως γίνεται να να εκφέρει κάποιος άποψη/γνώμη χωρίς δοκιμή; και “Περί του Λόγου το Αληθές” ορίστε και η φωτογραφία με ημερομηνία 10/09/2015

Εικόνα

Άρα φίλε μου, κανείς δεν πήγε να σε φάει, απλά επειδή έγραψες καλά λόγια για το σαπούνι, αντιθέτως εισέπραξες πολλά ευχαριστώ από όλους μας, και από εμένα,
έτσι και πολύ απλά, μόνο ο τρόπος σκέψης αλλάζει... :)
Και εννοείτε πως δεν είναι κάτι προσωπικό, και δεν υπάρχει κάποια εμμονή, απλά δεν μου αρέσουν τα αθώα ψέματα ή οι ανακρίβειες στις δημόσιες συζητήσεις, παραπληροφορούν και αποδυναμώνουν τα επιχειρήματά.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μιας και το φερε η κουβεντα, ουτε εγω καταλαβα αν ειμαι αυτος "που δεν εχει ξυριστει με nuavia και επεσα να φαω τον Μητσο" :D

Προς αποφυγη παρεξηγησεων, εχω ξυριστει αρκετα και με το μπλε (δειγμα απο PetrosMp) και με το κοκκινο (δωρακι απο τον κολλητο μου) - και η αποψη μου για τα "αρωματικα κερια" nuavia εξακολουθει να ειναι αυτη που εγραψα και τοτε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

@herco

Ηρακλή τι εννοείς λέγοντας "αρωματικά κεριά" ; (θυμάμαι που το είχες ξαναγράψει ακριβώς έτσι)
Δεν σου αρέσει η μυρωδιά η είναι "too much" σαν μυρωδιά που λέμε ;
Από ιδιότητες πως σου φάνηκαν τα nuavia ;
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”