Pannacrema nuavia verde

Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Θέλω να πάρω αυτό το σαπούνι. Το ξέρει κανείς για να μου πει εντυπώσεις?
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27347 times
Been thanked: 38896 times
Ηλικία: 54

Πήρα δείγμα και έβγαλα τρεις ξούρες. Ποιότητα εξαιρετική όπως και τα άλλα δυό. Άρωμα φρέσκο, πράσινο, ελαφρύ, πιο ταιριαστό για ζεστό καιρό, καταπληκτικό φυσικά όπως τα άλλα δυο.
Μεγάλα σαπούνια τα Νουάβια. Εκτίμησα την αξία τους μετά απο μήνες στο ΠΞ και δοκιμές δεκάδων άλλων.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Το αρωμα με τι μοιαζει? Και κυριως εχει ενταση και διαρκεια? Και με το χερι στην καρδια επειδη εισαι απ'οτι εχω καταλαβει "σαπουνας" (!) Αυτο θα επαιρνες η το μπλε?
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27347 times
Been thanked: 38896 times
Ηλικία: 54

Το άρωμα είναι φρέσκο, 'πράσινο' και ελαφρύ. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα. Είναι το πιο ελαφρύ απο τα τρία Νουάβια.
Το μπλε είναι φλόραλ αλλά αρρενωπό, το κόκκινο ζεστό και γήινο. Και τα τρία είναι καταπληκτικά αρώματα με βάθος.
Το πράσινο είναι το πιο διακριτικό, τα άλλα δυο μένουν στο δέρμα για ώρες.
Απ' οσο διαβάζω σε άλλα φόρα, η σειρά προτίμησης είναι μπλε, πράσινο, κόκκινο. Σ'εμένα αρέσουν εξίσου και τα τρία. Ίσως, όπως μου είπε ο φίλος DonP στο τέλος να καταλήξω μόνο μ' αυτά τα τρία στο συρτάρι και κανένα άλλο.
Δεν θα σου προτείνω κανένα συγκεκριμένα επειδή είναι πανάκριβα και η μυρωδιά είναι το πλέον υποκειμενικό θέμα. (με το μεθυστικό μπλε όμως θα βλέπεις νεράιδες και νύμφες όσο θα ξυρίζεσαι...)
Με μικρό κόστος μπορείς να παραγγείλεις δείγματα απο το shavedash.com
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Σ'ευχαριστω πολυ και ειλιμρινα. Παραγειλα το κοκκινο και το πρασινο. Σε μερικες μερες θα τα εχω.
Το ερωτημα που διατυπωνεται απο τους περισσοτερους εδω ειναι : τι θα τα κανω τοσα σαπουνια! Πρεπει μολις σωνονται ουτε μεχρι τη μεση και πανε στο μπανιο η στο νιπτηρα! Εκτος απο
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27347 times
Been thanked: 38896 times
Ηλικία: 54

Τί θα τα κάνεις τόσα σαπούνια;
Η απάντηση είναι απλή αγαπητέ.
Θα τα βλέπεις στα συρτάρια σου και θα χαίρεσαι. Και κάθε πρωί θα τα χαϊδολογάς, θα τα οσφραίνεσαι, θα αγαλλιάζει η ψυχή σου και θα αναρωτιέσαι ποιό θα έχει την τιμητική του.
What else?
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Αυτό κάνω ήδη αλλά εν τω μεταξύ παλιώνουν και ξεθυμαίνουν αργά αργά. Γι αυτό θέλουν πιστεύω αντικατάσταση κάπου κάπου και αργά. Μάλλον έκανα βλακεία που δεν παράγγειλα και το μπλε - δεν πειράζει next time. Πάντως ντεσαβαντάζ για τα nuavia είναι ή έλλειψη refil. Kαι διάβασα την απάντηση που στείλαν σε έναν φίλο από δω που τους το επισήμανε σε μήνυμά του, και τι να πει κανείς... Σε όλα τα πολύ καλά προϊόντα οι εταιρείες παραγωγής σε έχουν στο "πιασέ ντε κωλέ" (χαχαχαχα) όπου σε βρούν.
Μόλις τα παραλάβω θα κάνω πράσινες ξούρες 3-4 και θα γράψω σχετικά.
Και πάλι σ'ευχαριστώ.

Added in 5 hours 15 minutes 20 seconds:
Τελικα επειδη σε next time δεν ξερει κανεις ουτε καν αν θα υπαρχει παραγγειλα καπακι και θα ερθουν μαζι και το μπλε. Και τωρα δεν θα με κολλαει υπνπς...
Οταν τα παρω θα γραψω εντυπωσεις. Παντως και σε μια ξενη δημοσιευση που επεσε τυχαια στα χερια μου γραφαν για το πρασινο τα καλυτερα. Υμνους!
Ειδομεν....
"Aut viam inveniam aut faciam "
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

υπαρχει σχετικο θεμα στο φορουμ για αυτη την σειρα σαπουνιων
jobous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 25 Δεκ 2013, 16:27
10
Τοποθεσία: Ραφήνα
Has thanked: 74 times
Been thanked: 67 times
Ηλικία: 46

Απο που τα πήρες αν επιτρέπεται ??!!!! Να ρίξουμε και εμείς καμιά "κλέφτικη" ματιά !!!!!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Απο την pannacrema. Επειδη ειμαι εξω και δεν εχω ευχερεια οταν παω σπιτι θα δωσω λινκ. Δωστε κι εσεις λινκ για το σχετικο θεμα στο φορουμ γιατι δεν βρηκα τιποτα

Added in 5 hours 36 minutes 21 seconds:
Aπό εδώ το πήρα nuavia verde
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”