Συντηρηση σαπουνιου κ κρεμας !!!

Άβαταρ μέλους
vsmirnios
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 05 Ιαν 2016, 17:11
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 6216 times
Been thanked: 5379 times
Ηλικία: 54

Έχω ένα πρόβλημα το οποίο όμως δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι.
Το σπίτι που μένω θερμαίνεται με ξυλόσομπα, όταν βρίσκομε στο σπίτι η θερμοκρασία είναι από 23 έως 27 βαθμούς. Αυτό όμως γίνεται από τις 4 το απόγευμα και μετά, πολλές φορές ιδιαίτερα τον χειμώνα έχω μπει στο σπίτι και έχει 5 βαθμούς. Και αν λείψω πάνω από 24 ώρες η θερμοκρασία πέφτει στους μείον.(όταν κατεβαίνω Ελλάδα δεν μπορώ να κουβαλάω όλα τα σαπούνια και τις κρέμες μαζί μου). Η ερώτηση είναι αν η πολύ χαμηλή θερμοκρασία ή η μεγάλη θερμοκρασιακή μεταβολή, επηρεάζει τα σαπούνια? Η ιδέα μου μπήκε την περασμένη εβδομάδα, όταν ξυρίστηκα με το σαπούνι του Δημήτρη (city spring). Όταν έκανα αφρό, το πινέλο μου σήκωσε και κομματάκια σαπουνιού, σαν όπως κάνει σβόλους το αλεύρι όταν το ανακατεύουμε με ζεστό νερό.
Τι άποψη έχει η ομάδα??
Ordo ab chao
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Ως τώρα έψαχνα ντουλάπια για τα σαπούνια και τα after shave και νόμιζα πως είναι ζόρι
Τώρα που ψάχνω για ψυγεία νοσταλγώ το παρελθόν :p
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
John
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 17 Σεπ 2012, 12:28
11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Καλησπερα, να ρωτησω κατι θελω, αμα παρω μια κρεμα και την κρατησω κλειστη, ποσο καιρο θα αντεξει ;; Το λεω αυτο γιατι ειχα αγορασει μια proraso τον μαρτιο και μεχρι τωρα εχει μεινει περιπου το 20% και εχει χασει τελειως το αρωμα και εκτος αυτου εχει σκληρυνει καπως, πρεπει να την πασαλειψω στο χερι πριν τη βαλω στο πινελο αλλιως πεφτουν κομματια την ωρα που την βαζω στο προσωπο (face lathering κανω γιαυτο). Αξιζει να παρω 2-3 και να τις κρατησω η οχι, γιατι μιας και βρηκα τελικα στο hondos λεω να παρω για καβατζα. Ευχαριστω !!
DE Razor: Merkur 15C, Brush: Omega 11137, Cream: Proraso Sandalwood
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 27820 times
Been thanked: 29036 times
Ηλικία: 64

Αν μένεις Αθήνα, δεν αξίζει να στοκάρεις σαπούνια Proraso.
Ολα τα καταστήματα Hondos στο λεκανοπέδιο, έχουν πάντα από αυτά.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Και αν ξεμείνεις έχει σίγουρα ο Ηρακλής κάβα ... :D :D :D
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
John
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 17 Σεπ 2012, 12:28
11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 13 times

Δράμα μένω, τα hondos γενικά δε φέρνουν proraso κρέμες ούτε σαπούνια, είχα πάει πριν κάτι μήνες και τους ζήτησα να φέρουν την κοκκινη, δεν ξέρω ποτε την έφεραν, δε με ειδοποίησαν, δεν με εβρησκαν λένε στο τηλ. και τυχαία πέρασα την προάλλες και με λένε α να τα φέραμε. Βασικά μια κοκκινη μια άσπρη και μια μπλε η πράσινη φέρανε. Αν τους ζητήσω ξανά ένας θεός ξέρει ποτε θα ξαναφερουν. Μια δυο μέρες πριν πήρα τη nivea, που να το ξερα ο μ@λακας οτι θα είχαν φέρει. Πάντως 3.15 έχουν, δεν είναι καθόλου άσχημα....
DE Razor: Merkur 15C, Brush: Omega 11137, Cream: Proraso Sandalwood
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”