Arko SS stick

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Κοιτωντας στο σαιτ του Hairmaker εχει Αρκο και σε στικ αλλα και σε μπολακι ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Raphaelo P.
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: 23 Μάι 2019, 23:52
4
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 4844 times
Ηλικία: 24
Επικοινωνία:

Αγόρασα Arko stick από το κοντινό μου κατάστημα kosmosman.gr και το χρησιμοποίησα 4 φορές μέχρι στιγμής. Λατρεύω το φρέσκο και καθαρό άρωμα που βγάζει καθώς και το πόσο εύκολο είναι να φτιάξεις σαπουνάδα με αυτό. Μπορώ άνετα να κάνω 3 περάσματα και 1 έξτρα για μερεμέτια. Λόγο του tallow (λίπος προβάτου) που έχει,βοηθά το ξυράφι να γλιστράει άνετα. Συγκρίνοντάς το με το La Toja Sensitive και το Razorock BBS, εγώ προσωπικά το βρήκα ότι αξίζει. 10/10 Value for money και ακόμα περισσότερο.
Only ONE way to find out how something works.Buy it yourself and use it. :D
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Εχω τρίψει 2-3 στικ σε ένα πλαστικο και παντα υπάρχει διαθεσιμο στο οπλοστάσιο..
Εικόνα
Gian_Arg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2023, 00:42
Has thanked: 1124 times
Been thanked: 649 times
Ηλικία: 34

Θέλω να αναφέρω και την δική μου εμπειρία με το συγκεκριμένο stick της Arko! Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μυρωδιά δεν θα την χαρακτήριζα την αγαπημένη μου αλλά δεν με ενοχλεί! Από την άλλη θα το έλεγα αποτελεσματικό στο ξύρισμα! Κάνει καλό αφρό για το 1.90 € που κοστίζει! Η ολισθηρότητα του είναι εξαιρετική και η προστασία του είναι σε ικανοποιητικό επίπεδο! Τώρα πάμε στο αλλά..... Κάθε φορά που το χρησιμοποιώ μετά από μερικές ώρες μου προκαλεί μια ξηρότητα κάτω από τα μάτια , σε σημείο που μέχρι να καταλάβω ότι μου το προκαλεί το σαπούνι και έκανα και δεύτερο ή και τρίτο σερί ξύρισμα με το στικ , έφτανε να ανοίγει το δέρμα μου πληγές! Δεν ξέρω αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι αντίστοιχο με το Arko ή με κάποιο άλλο προϊόν αλλά για την δική μου επιδερμίδα θα το χαρακτήριζα ακατάλληλο! Σημειωτέον : για την δική μου επιδερμίδα. κατά τα άλλα είναι είναι πέραν το δέον ικανοποιητικό προϊόν!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”