Arko SS stick

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Γουστάρω να βρίσκω φθηνά προιόντα που πάνε στα ίσα ή και πατάνε άλλα ακριβότερα. Mε την ευκαιρία και μίας που αναφερόμαστε στην Αrko, σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω 3,4 σωληνάρια απο την Arko moist shaving cream.Eίναι ψηλά στις αξιολογήσεις και φυσικά δε κοστίζει ακριβά. ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Νίκο, επειδή το νήμα αυτό πιθανόν το διαβάσει και κάποιος που θα θελήσει στο μέλλον να δοκιμάσει το Άρκο, θέλω να πω πως συμφωνώ περισσότερο στην περιγραφή του αρώματος (γιατί στην ουσία εκεί έγκειται το βασικό "μειονέκτημα" του σαπουνιού) με τον Ηλία. Δεν νομίζω ότι είναι βαρύ το άρωμα λεμονιού που βγάζει, αντίθετα εμένα μου φαίνεται σχετικά διακριτικό -εννοώ πως δε σε χτυπάει στη μύτη η "λεμονίλα"- περισσότερο αυτό που μπορεί να ενοχλήσει κάποιον είναι το πόσο τεχνητό-συνθετικό είναι το άρωμα. Δηλαδή εμένα δεν μου βγάζει ένα έντονο φυσικό άρωμα λεμονιού αλλά μία ελαφριά αλλά έντονα χημική μυρωδιά λεμονιού σαν το άρωμα λεμόνι ενός καθαριστικού πιάτων. Προσωπικά βέβαια δεν με συναρπάζει αλλά δεν με ενοχλεί και όπως είχε αναφερθεί και στην προηγούμενη συνάντηση, αυτή η τεχνητή μυρωδιά λεμονιού είναι μία συνηθισμένη και γνώριμη μυρωδιά καθαριότητας στην Τουρκία (χώρα παραγωγής του Άρκο).
nikos.a

Εγω θεωρω οτι το λεμονι του ειναι βαρυ. Ακριβως επειδη, οπως λες, εχει την χημικη μυρωδια λεμονιου, χανει την διακριτικοτητα που εχουν αλλα με το αντιστοιχο αρωμα. Παρολα αυτα δεν απετρεψα κανεναν να το παρει με την κριτικη μου. Ισα ισα. Ετσι ειναι Ηλια. Το θεμα ειναι να κανεις σωστα τη δουλεια σου κι αυτη γινεται ακομα και με τα πιο φθηνα προιοντα, αλλο που μας "τρωει" η τσεπη μας να δοκιμαζουμε και να δοκιμαζουμε. Οσον αφορα τις κρεμες, επειδη κοιταζα πριν καιρο καποιες κριτικες σε ξενα φορουμ, θα σου ελεγα να παρεις μια, να την δοκιμασεις και μετα βλεπεις. Υπαρχουν και οι κρεμες Derby, παλι με 1,5Ε στο κεντρο που καποιοι τις θεωρουν πολυ τιμιες. Δεν εχει τυχει να τις δοκιμασω ακομα.
nikos.a

Eχει βγει, δεν ξερω απο ποτε, Arko σε κοκκινο μπολακι των 90gr. Λογικα πρεπει να ειναι το ιδιο απλα σε αλλη μορφη. To εχει δοκιμασει κανεις?

Aυτο ειναι.
manolis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 27 Σεπ 2012, 10:04
11
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Σε μαγαζί με φυσικά καλλυντικά στην Ξάνθη, βρίσκεις το stick με 1,5 Εuro. Βέβαια μετά από σύσταση που έκανα στην ιδιοκτήτρια. Μπορεί να φέρει και άλλα είδη από την γείτονα χώρα σε πολύ καλές τιμές, πρέπει να τη πεις τι θέλεις.
manolis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 27 Σεπ 2012, 10:04
11
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Όσο για την μυρουδιά του είναι ίδια με τα παλιά άσπρα σαπούνια (ελαϊς, αλεπουδέλη κ.α.), αυτά τα παλιά που τα πωλούσαν με την πλάκα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 05 Μαρ 2014, 07:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Να υπενθυμισω οτι εχετε τη δυνατοτητα επεξεργασιας ενος μηνυματος για 15 λεπτα μετα την τελικη αναρτηση του! Φιλικα, Στεφος
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Χθες έπαθα αυτό που συμβαίνει στο 07:22 στο βίντεο.
Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος;

[youtube][/youtube]
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Λίγο σαπούνι ή πολύ νερό.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ Δημήτρη. Στην επόμενη χρήση θα προσπαθήσω να φορτώσω καλά το πινέλο.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Ηλίας-Πατρα
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2015, 18:17
8
Has thanked: 33 times
Been thanked: 47 times

Σημερα το πηρα και το δοκιμασα.Συσκευασια για μενα ολα τα λεφτα.Απλα και ομορφα σε ταξιδευει σε καποιο μπαρμπερικο στα βαθη της ασιας..Κοκκινο και σιελ στο χαρτινο περυτιλγμα και στο κεντρο ενας αντρας ομοιδεατης-ομοιοπαθής με αφρο στην μουσουδα!!!Ωραια πραγματα!
Με το που το ξετυλιγεις και το πλησιαζεις στην μυτη σου ερχεται μια ωραια γνωριμη μυρωδια που δεν μπορω να προσδιορισω ακριβως.Διαβαζω πολλους να λενε κατι για λεμονι και μασαλιας.Αναμεσα στα 2 θα ελεγα λεμονι αλλα το αδικει μια τετοια περιγραφη.Δεν ειναι μονο αυτο.Συνθετη μυρωδια φρεσκαδας που σου φερνει ωραιες αναμνησεις απο τα παλια θα ελεγα ισως και μια υποψια ταλκ.
Στα πρακτικα ζητηματα τωρα,πλουσιος αφρος απροβληματιστα χωρις ζορια και απαλος.
Νομιζω αυτο το ταπεινο σαπουνακι με την ακομα πιο ταπεινη τιμουλα του με ιντριγκαρει!Το προτεινω σε ολους αξιζει χωρις δευτερη σκεψη!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”