Σαπούνια Haslinger

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Η παραγγελία του Haslinger Schafmilch, με «τσόντα» τα δύο Arko από το TVB Shaving εμφανιζόταν εδώ και δύο εβδομάδες ως "processing" και με είχαν ζώσει τα φίδια. Τους έστειλα μήνυμα να ρωτήσω τι συμβαίνει, έχοντας ήδη στο μυαλό μου την ακύρωση της αγοράς και να πάρω τα λεφτά μου πίσω. Τελικά, μία περίπου ώρα αργότερα, ήρθε απάντηση ότι η παραγγελία εστάλη σήμερα και μάλιστα μου παρείχαν tracking number, αλλά και συνημμένη και φωτογραφία των σαπουνιών με την απόδειξη αγοράς.

Εικόνα

Απ' ό,τι φαίνεται, ωστόσο, το «προβατάκι» είναι με την καινούρια σύνθεση. μια και στην ετικέτα γράφει "mit Bio-Schafmilch" αντί για σκέτο "mit Schafmilch". Ίσως γι' αυτό άργησαν και τόσο πολύ να τα στείλουν (αν και φαινόταν "in stock" το σαπούνι όταν το παρήγγειλα). Περίμεναν να παραλάβουν την νέα εσοδεία. Ελάχιστα με προβληματίζει αυτό, πάντως, μια και είχα εμπιστοσύνη στην σαπωνοποιία και όλοι λένε ότι δεν υπάρχει διαφορά σε σχέση με την παλιά σύνθεση. Περιμένουμε και τον Ιάσονα να το επιβεβαιώσει, θα το διαπιστώσω κι εγώ σύντομα αν είναι τόσο καλό (κι ας μην πρόλαβα την tallow version).
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

H haslinger προφανως ξέρει τι κάνει, αλλά αυτό το πραγμα να σου πεταει ένα στρογγυλό σαπουνι μέσα σε ένα όχι και εντελώς σφραγισμένο ναυλον δε μου αρέσει. Καλο θα είναι να ξεκινήσει τη διάθεση με τα μεταλλικά μπολάκια που είδα στο site τους, πολυ όμορφα. Κι ας αυξήσει λίγο το κόστος. Εγώ σαπουνι που είναι χυμα εντελώς και για να πρεπει να έχει αποθηκευτικό μέσο να πρεπει να πληρωσεις 2 και 3 φορές το ίδιο το σαπουνι πανω, δε ξαναπαιρνω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Σε πλαστικό μπολ πάντως, έχει διαφορά 2€ από το refill.
Δεν ξέρω βέβαια πόσο βολεύει.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Randyman έγραψε: 22 Ιαν 2018, 17:40 H haslinger προφανως ξέρει τι κάνει, αλλά αυτό το πραγμα να σου πεταει ένα στρογγυλό σαπουνι μέσα σε ένα όχι και εντελώς σφραγισμένο ναυλον δε μου αρέσει. Καλο θα είναι να ξεκινήσει τη διάθεση με τα μεταλλικά μπολάκια που είδα στο site τους, πολυ όμορφα. Κι ας αυξήσει λίγο το κόστος. Εγώ σαπουνι που είναι χυμα εντελώς και για να πρεπει να έχει αποθηκευτικό μέσο να πρεπει να πληρωσεις 2 και 3 φορές το ίδιο το σαπουνι πανω, δε ξαναπαιρνω.
Παίρνεις ένα ωραίο κεραμικό μπολάκι και το έχεις αποκλειστικά για σαπούνι ξυρίσματος, εναλλακτικά μπορείς να φτιάξεις ένα από πηλό αγγειοπλαστικής. Μόνο μην το παρακάνεις σαν εμένα γιατί σύντομα θα βρεθείς με μια μικρή συλλογή από μπολ :D
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Όμορφα τα κεραμικά ή τα υάλινα κλπ αλλά να το δούμε και πρακτικά.
Θέλουμε εύκολη αποθήκευση τόνα πάνω στο άλλο, αλλά και εύκολο φόρτωμα.
Στη φωτό έχω τα 2 Χάσλινγκερ, ολόκληρο το ένα στη μέση και τριμμένο το άλλο γύρω του.
ΤΟ ίδιο έχω κάνει με τα 2 Lothantique στο δεξιά μπολάκι που ήταν όπως ακριβώς τα Χάσλινγκερ.
(Το LPL είναι μαλακό όπως ξέρετε, εύπλαστο...)
Τα μπολάκια είναι της Άλφα Πλαστικά, μπολάκι κρέμας 0,2 λίτρων. Υπάρχουν
στα Μάρκετ Γαλαξίας, θα υπάρχουν και αλλού πιστεύω

Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Γειά σου Νώντα με τα σεμεδάκια σου!
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Εικόνα

Παρέλαβα σήμερα την παραγγελία από TVB Shaving και, όπως περίμενα, το προβατάκι είναι με τη νέα σύνθεση. Βλέπετε αναλυτικά τα συστατικά, προς επιβεβαίωση και του προ εβδομάδων ποστ του Κωνσταντίνου. Στο σλοβένικο κατάστημα έχουν αλλάξει ήδη οι περιγραφές για όλα τα σαπούνια Haslinger -διατίθενται πλέον όλα με τη νέα φόρμουλα, χωρίς τάλοου. Μόνο στο Shavemac πρέπει να υπάρχει πλέον απόθεμα των παλιών (για το πρόβατο λέω, μια και μερικά από τα άλλα τα έχουν και οι Γιώργος και Γιάννης), για όσους μπορεί να το ψάχνετε. Εγώ δεν θα ασχοληθώ. Είμαι πεπεισμένος ότι και το νέο θα είναι εξίσου καλό με το παλιό -κι ας μην το πρόλαβα το τελευταίο.

Σύντομα θα το χρησιμοποιήσω και θα επανέλθω με εντυπώσεις.
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3112
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 27981 times
Been thanked: 29282 times
Ηλικία: 64

Μία μικρή διόρθωση, γιά την ιστορία και μόνο. Το TVB Shaving έχει μετακομίσει στην Ρουμανία πλέον.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Oχι, εμφανίζει στα στοιχεία επικοινωνία τη Ρουμανία (Τιμοσοάρα), αλλά η δική μου, τουλάχιστον, παραγγελία έφτασε από Σλοβενία.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Εμένα με βόλεψε το κουτάκι από μία κρέμα χεριών, την Ladime (αν και δεν έχει σημασία).
Αφήνει όσο πρέπει γύρω γύρω και κλείνει μια χαρά ώστε να αποθηκευτεί.


Εικόνα

Εικόνα
Μιχάλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”