Mitchell's Wool Fat soap ( και ΚΕΝΤ Soap )

Απάντηση
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Το mwf είναι κατά τη γνώμη μου ένα κλικ(μικρό) καλύτερο σε μεταξυριστικη περιποίηση από το tabac.
Το tabac είναι πιο ευκολοδουλευτο από το mwf ,και τα 2 προσφέρουν άριστη προστασία και slickness(ολισθηρότητα).
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Συγκρίνετε με το προβατάκι του Haslinger ή ειναι τόσο ανώτερο που είναι προσβολή ?
Καθώς η τιμή ανα Gr ειναι πολυ κοντα !
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Εξαιρετικό και το προβατάκι και αφρίζει ευκολότερα από το MWF (για όσους τέλος πάντων τους παιδεύει)!
Είναι και τα 2 πολυ καλά σαπούνια!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
alexn
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 02 Μαρ 2017, 10:58
7
Τοποθεσία: Νοτιος
Has thanked: 12909 times
Been thanked: 13225 times

Κάπου έχω γράψει ότι είναι κακό και άδικο ένας νέος στο πξ να μην έχει ξεκινήσει με αυτό το σαπούνι για να μπορεί να έχει το μέτρο σύγκρισης
με οτιδήποτε έρχεται μετά,και τι έγινε αν δεν κάνει τον σπέσιαλ αφροί μαζί του,αφού ότι βγάλει το σαπούνι στο πινέλο του ακόμα και αυτό
είναι άνευ σύγκρισης.Και μόνο με το νερό του μουλιάσματος του όταν το τρίψεις στο πρόσωπο σου είσαι έτοιμος για την Ξούρα.
Αλέξανδρος.
Άριστον υγιαίνειν, δεύτερον δε κάλλος, τρίτον δε πλούτος.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Το ότι δεν έχει άρωμα το Μίτσελ, δεν είναι απαραίτητα κακό. Αντιθέτως, μπορείς να το συνδυάσεις με οποιοδήποτε ASL και κάνει για όλες τις εποχές!
Χάρης
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

(το ενδιαφερον πειραμα με το superfat μεταφερθηκε σε δικο του thread εδω )
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27370 times
Been thanked: 38917 times
Ηλικία: 54

akis_peiraias έγραψε: 22 Νοέμ 2019, 08:00 Η αλήθεια είναι πως οπως έχω ξαναγράψει από τότε που το σαπούνι πέρασε από τον τρίφτη :D και μπήκε στο μπωλ ενός άδειου PAA έγινε πολύ πιο εύκολο (δεν ξέρω γιατί).
Αυτό ακριβώς! Τρίψιμο και πατίκωμα σε πλαστικό μεγάλης διαμέτρου δοχείο και το MWF πετάει. Δεν ξαναέκανε τις συνήθεις ρωγμές.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Τι να πρώτο πει κανείς για το (κατά πολλούς) κορυφαίο σαπούνι μαζικής παραγωγής παγκοσμίως?
Κορυφαίο σε όλα, μαζί με το Tabac και το Valobra, η Αγία τριάδα και τα σημεία αναφοράς, κατά 99% παρόντα σε κάθε shave den.
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Εγω οταν εχω γενεια δυο ημερων και ανω αρπαζω μια κομάτα,την τριβω στο προσωπο και μετα απλωμα με το πινελο.Τοσο απλα.
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Πραγματικά θέλω να μάθω τι κάνετε και δεν κάνει σαπουνάδα? για να το κάνω στα υπόλοιπα μου σαπούνια που αναλογικά δεν κάνουν σαπουνάδα, ξεκίνησα να κάνω δοκιμαστική σαπουνάδα και έκανα δοκιμαστική ξούρα ^^

Το μουλιάζω 2 λεπτά και φορτώνω δίχως έλεος με βασικό πρόβλημα το σαπούνι που έπρεπε να το κρατάω στο μπολάκι γιατί έκανε βόλτες .
Ίδη είχε αρχίσει η μαγεία μεταφέρομαι στο μπολ βάζω λίγο νερό και βουαλά πασαλείβω πρόσωπο υπέροχη αίσθηση τόσο που αποφάσισα ότι θα ξυριστώ με τον αφρό στη χαμογελαστή φατσούλα μου πλέων, λέω 20 ώρες γένια βάλε την EJ89 φέρε και μια από αυτές της κίτρινες Gillette και πάμε .
Τολμώ να πω ότι φαινόταν ότι ήθελε περισσότερο νερό είχε σημεία που ήταν σαν μάσκα ομορφιάς … ξυρίστηκα βιαστικά χαζοκόπικα αλλά το δέρμα τόσο απαλό .
Εχτρα νερό στο πρόσωπο και Face Lather φορτώνοντας από το Bowl και μπήκαμε στην αίθουσα πατινάζ πάλι καλά που είχαμε την EJ γιατί θα είχα κανει χειρουργική αφαίρεση κάθε ελίτσας .

Τελικό πόρισμα ΜΗ ΞΑΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΑΠΟΥΝΑΔΑ έκανε την τριπλή από το Tabac .
Α ναι γλιστράει για πρώτη φορά φοβήθηκα μη μου γλιστρήσει η μηχανή δε μπορούσα να πιάσω το πινέλο κτλ κτλ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”