Rose of bulgaria for men shaving cream.

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

προσφατα πηρα απο ενα βουλγαρικο καταστημα που πουλαει προιοντα ομορφιας για αντρες και γυναικες την κρεμα ξυρισματος rose of bulgaria for men.η κρεμα ειναι στα 75ml και ειναι μερος ενος set για αντρες που περιλαμβανει σαπουνι σωματος,asl,αφρολουτρο και αρωμα.το κυριο συστατικο της κρεμας ειναι το ροδονερο και το αρωμα της ειναι παρομοιο.στα 2-3 ξυρισματα που εχω κανει η κρεμα ειχε εξαιρετικες επιδοσεις.ο αφρος που κανει ειναι αρκετα πυκνος(εκτος απο το 1ο ξυρισμα που δεν τη δουλεψα καλα)και σε θεματα προστασιας και ενυδατωσης παιρνει αριστα.το αρωμα της θυμιζει τριανταφυλλο αλλα δεν ειναι γλυκερο και βαρυ.αντιθετα ειναι ενα πολυ διακριτικο αρωμα που συνεργαζεται καλα με αλλα αρωματα.το μονο μειον της κρεμας ειναι οτι ειναι σχετικα ακριβη για την ποσοτητα της κοστιζοντας 2,80 euro.παντως ειναι μια καλη κρεμα που μου αφησε πολυ θετικες εντυπωσεις.
7-14.jpg
Imagen 524.jpg
rose-of-bulgaria-for-men.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Aπο πού ακριβώς Μάχο ? Θέλω να δοκιμάσω τα aftershave τους πρωτίστως και έπειτα μπορεί να κάνω και κανένα ξυρισματάκι guest star με τις κρέμες. Ειδικά τη λεβάντα την έχω βάλει στο μάτι για να κάνω ζευγάρι με του Mike το σαπούνι.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

το καταστημα ειναι βουλγαρικο και εχει προιοντα ομορφιας με βαση το ροδονερο.
βρισκεται στην οδο Φιλαρετου,κοντα στην γωνια με την οδο Πλατωνος στην Καλλιθεα.πισω απο τον ναο του Αγιου Νικολαου.
το after shave το μυρισα και ειναι πολυ καλο σαν αρωμα.σκεφτομαι και εγω να το παρω.
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

Χρησιμοποιώ τη λεβάντα κρέμα και asl της σειράς Of Bulgaria, και είναι απο τα πλέον αγαπημένα μου προϊόντα (ειδικά το asl δίνει ρέστα). Τα είχα αγοράσει ταχυδρομικώς απο την εισαγωγέα αλλα ο τύπος τελικά σταμάτησε την λιανική - τα είχα ξεγράψει με λίγα λόγια. 1000 ευχαριστώ για την διευθυνση Mάχο! Θα την επισκεφτώ μες στη βδομάδα για το ρόδο.

V F M
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
nikos.a

macho έγραψε:το μονο μειον της κρεμας ειναι οτι ειναι σχετικα ακριβη για την ποσοτητα της κοστιζοντας 2,80 euro.
Δεν είναι άσχημη η τιμή της, είναι πολύ καλή. Σκέψου ότι υπάρχουν 75άρες που κοστίζουν 10-12Ε( ΕJ, ToOBS, D.R. Harris)... ;)

To σαπούνι σώματος που το έχουν τα Cf, μου φάνηκε πολύ βαρύ όταν το είχα μυρίσει. Αν θυμάμαι καλά, ήταν στα 2Ε.
Προσωπικά, έχω την ΤoOBS Rose, από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα της, και είμαι με λίγα λόγια καλυμμένος. Αν δεν την είχα, είναι πολύ πιθανό να την αγόραζα.

Μπορείς να αναφέρεις τα συστατικά της; Όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι κι αυτό μια μόδα τελευταία στο φόρουμ. :beah2 :hystericalbs1
Άβαταρ μέλους
yakoumis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: 09 Μαρ 2014, 17:37
10
Τοποθεσία: Καλαμάκι
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1280 times
Επικοινωνία:

Aqua, myristic acid, stearic acid, glycerin, potassium hydroxide,rosa damascena distillate, boric acid, parfum, sodium borate,
menthol, citronellol, geraniol

Και η αναγκαία αυτόματη ψευτο-αξιολόγηση του cosdna.

;)
Nobody goes there anymore. It's too crowded. - Yogi Berra (1925-2015)
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

nikos.a έγραψε:
macho έγραψε:το μονο μειον της κρεμας ειναι οτι ειναι σχετικα ακριβη για την ποσοτητα της κοστιζοντας 2,80 euro.
Δεν είναι άσχημη η τιμή της, είναι πολύ καλή. Σκέψου ότι υπάρχουν 75άρες που κοστίζουν 10-12Ε( ΕJ, ToOBS, D.R. Harris)... ;)

To σαπούνι σώματος που το έχουν τα Cf, μου φάνηκε πολύ βαρύ όταν το είχα μυρίσει. Αν θυμάμαι καλά, ήταν στα 2Ε.
Προσωπικά, έχω την ΤoOBS Rose, από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα της, και είμαι με λίγα λόγια καλυμμένος. Αν δεν την είχα, είναι πολύ πιθανό να την αγόραζα.

Μπορείς να αναφέρεις τα συστατικά της; Όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι κι αυτό μια μόδα τελευταία στο φόρουμ. :beah2 :hystericalbs1
σιγουρα υπαρχουν και πιο ακριβες κρεμες,αλλα αν σκεφτεις οτι ερχεται απο την γειτονα βουλγαρια που ειναι και στην ΕΕ,ειναι λιγο αλμυρο.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Mία επιβεβαίωση θα χρειαστώ παιδιά. Ο Μάχος παρουσίασε τη σειρά Rose of Βulgaria ενώ το asl που ψάχνω είναι το Herbs of Bulgaria Lavender.

Ρωτάω λοιπόν. Μήπως το rose έπρεπε να είναι Herbs of Bulgaria Rose και του Μάχου η κρέμα και το asl είναι κάτι άλλο ?
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ηλια η εταιρεια ειναι η ιδια και βγαζει μεταξυ αλλων και 2 σειρες ξυριστικων προιοντων , τη Rose of Bulgaria (τριανταφυλλο) και την Herbs of Bulgaria (Λεβαντα) ;-)
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Ηλίας έγραψε:Mία επιβεβαίωση θα χρειαστώ παιδιά. Ο Μάχος παρουσίασε τη σειρά Rose of Βulgaria ενώ το asl που ψάχνω είναι το Herbs of Bulgaria Lavender.

Ρωτάω λοιπόν. Μήπως το rose έπρεπε να είναι Herbs of Bulgaria Rose και του Μάχου η κρέμα και το asl είναι κάτι άλλο ?
η εταιρια οπως ειπε και ο herco ειναι ιδια.δεν ξερω ομως αν ειχε το μαγαζι τη σειρα herbs of bulgaria lavender. νομιζω οτι ειχε μονο τη σειρα rose of bulgaria.
ειναι η ιστοσελιδα της εταιριας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”