Speick Active Men -shaving soap bowl

Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ουπς σήμερα δουλεύει... :confusion-questionmarks:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Παιδιά,όποιος θέλει μπορεί να επικοινωνήσει με τον Ζαρμπή στο τηλέφωνο και να παραγγείλει ό,τι θέλει.Και να δηλώσει το φαρμακείο που τον εξυπηρετεί για να παραλάβει.Εγώ το έκανα δύο φορές.Και αν κάποιος θέλει,παρήγγειλα το στικάκι με το πλαστικό καπάκι κι έχουν ξεμείνει κάμποσα ακόμα.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ωραία νέα αυτά Διονύση, από τιμές όμως;

Το ρωτώ αυτό,γιατί πάλι από 2ο χέρι θα ψωνίζουμε.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Αν ισχύει η έκπτωση που έχουν τα φαρμακεία τότε κάνα 3άρι ευρώ κάτω από το wellshaved... ίσως...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ,αλλά μόνο ο Διονύσης μπορεί να μας πει την διαφορά στην τιμή,μεταξύ φαρμακείων και καταστημάτων στην Ελλάδα,πχ: εάν η διαφορά είναι 1€ τότε θα ψωνίσω από τα δύο Ελληνικά καταστήματα για να τα υποστηρίξω κιόλας... :)

Έχω δεί και αυτό, που έχει καλέ τιμές,αλλά δεν έχω ψωνίσει και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη,αν κάποιος γνωρίζει το συγκεκριμένο ας μας πεί την γνώμη του.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Tony, εγγυημένη απάντηση: ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ. Εκτός αν κάτσει καμιά έκπτωση φαρμακείου όπως με μένα που αντί 12,10 το πήρα 9 ευρώ.

Εστειλα το σαπούνι της Speick σε φαρμακείο που με βολεύει κι ευχαριστώ για την πληροφορία το Διονύση. Να πω ότι ο Ζαρμπής ήταν ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Παραλαμβάνω αύριο και σας λέω εντυπώσεις.

Added in 19 hours 29 minutes 10 seconds:
Παρελαβα σαπουνι και δεν υπαρχει η φουσκαλα μεσα που λεγαμε. Ομως υπαρχει ενα θεμα με την ημερομηνία. Γραφει 14/6/2016 και τιποτα αλλο. Θεωρησα οτι ειναι ληγμενο αλλα στο ζαρμπη μου ειπαν οτι αυτη ειναι ημερομηνία παραγωγης και οτι δεν εχει τυπωθεί η ημερομηνια λήξης που αποτι ειπε ειναι 4/9/2017. Και παλι ομως περιεργο ειναι. Που θα προλαβω εγώ με τοσα σαπουνια να το τελειώσω μεχρι το Σεπτεμβρη. Επισης πως φτιαχνεις ενα προιον που ληγει σε ενα χρονο και 3 μηνες.

Εγω με αυτά και με αυτα speick δεν ξαναπαιρνω. Δεν ειναι και 2 ευρω σαπουνι να πεις οκ. Ευτυχως υπαρχουν λύσεις εξισου καλες και περισσοτερο αξιοπιστες αποτι βλεπω.

Added in 3 hours 18 minutes 28 seconds:
Ακυρο τελικά μίλησα με το ζαρμπη και μου στειλε εικονα με ενα σαπουνι που είχε εκει και γραφει ακριβώς την ιδια ημερομηνια παραγωγης. Εγω νομιζα ηταν ληξης.και αφου το ανοιξεις κραταει για 18 μηνες. Μην κραζω αδικα την εταιρεια.

Απλα επειδη ενας φίλος ειχε ανεβάσει μια φωτο πριν 3 χρόνια και εγραφει 2017 μου κάνε εντύπωση.
Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Αντώνη, να με συγχωράς που άργησα να σου απαντήσω.
Το στικάκι λοιπόν που παρήγγειλα έχει 5,30 ευρώ.Το αποσμητικό που παλιότερα είχα αγοράσει με τον ίδιο τρόπο είχε 5,95.
Το ότι ακόμα δεν το έχω παραλάβει είναι καθαρά από αμέλεια της φαρμακοποιού.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Παρήγγειλα στικακι και κρεμα Speick από Ζαρμπή. Τιμές δε ρώτησα.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”