Stirling soaps

Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Μετά από κάποιες δοκιμές του Stirling Barbershop, να γράψω δυο λόγια.

Το σαπούνι είναι σε σχετικά μαλακό και μπορεί έυκολα να συμπιεστεί μέσα σε οποιοδήποτε μπολάκι.
Στο φόρτωμά του και κατά τη δημιουργία αφρού απαιτεί παραπάνω νερό από άλλα και ειδικά από άλλα μαλακά σαπούνια. Θέλει και λίγο παραπάνω παίδεμα, τουλάχιστον με face lathering (έχω πολύ καιρό να κάνω αφρό σε μπολ). Ο αφρός είναι πηχτός μεν αλλά με μια περίεργη στιλπνότητα, γυαλάδα.
Η προστασία και το γλίστρημα δε μου φάνηκαν να είναι τα μεγαλύτερα ατού του, ένοιωθα αισθητά το ξυράφι σε σημείο να αναρωτιέμαι μήπως χρειάζεται αλλαγή λεπίδας. Ευτυχώς η μηχανή και η λεπίδα (Schick και οι δύο) συγχωρούν και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.
Από ενυδάτωση, χμ... δεν τρελάθηκα, θα το κατέτασσα μάλλον κάπου κοντά στο μέσο όρο.
Εκείνα όμως που είναι αχτύπητα είναι τα αρώματα αυτών των σαπουνιών, τόσο ωραία που σου έρχεται να τα δαγκώσεις.

Σε γενικές γραμμές και μετά και από διάφορες κριτικές σε ξένα φόρα, περίμενα περισσότερα και θεωρώ πως το έχουν υπερτιμήσει.
Απέναντι δε στα "δικά μας" σαπούνια του Δημήτρη και του Φωκίωνα, κατά την άποψή μου σίγουρα υπολείπεται.
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Βαγγέλη και στα 3 stirling που έχω, ειδικά το γλίστρημα είναι παραπάνω από ικανοποιητικά. Η αλήθεια είναι πως θέλουν κάποιες χρήσεις για να στρώσουν σαν σαπούνια αλλά σε γλίστρημα και προστασία δεν έχουν τίποτα λιγότερο από το pannacrema san fransesco ή το cella. Δοκίμασε τα και με DE και πες μας τις εντυπώσεις σου.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Eίναι λίγο ιδιαίτερα στο φόρτωμα και στο παίδεμα για να κάνουν καλό αφρό.
Φόρτωσε το πινέλο καλά, βάζε σιγά σιγά νερό και χτυπήσε για 2 λεπτό σαν ομελέτα, κατεβάζοντας τον αφρό από τα τοιχώματα του μπωλ. Θα εκπλαγείς.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
giwrghsx2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 16 Μαρ 2016, 15:11
8
Τοποθεσία: Χανιά
Has thanked: 3 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 29

Παιδια απο ευρωπη μπορουμε να προμηθευτουμε αυτα τα σαπουνια? Συγκεκριμενα ενδιαφερομαι για σουπουνι και aftershave glacial lemon λογω λεμονιου και μενθολης πρεπει να ειναι πολυ δροσιστικο και καλοκαιρινο και θα ειναι οτι πρεπει για το καλοκαιρι!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Από Ευρώπη είναι λίγο δύσκολο να βρεθούν.
Υπάρχουν όμως στην Αγγλία(Ευρώπη και αυτή)...shavingtime.co.uk είναι το μαγαζί που τα φέρνει.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τηλέμαχε αυτοί τα "βαράνε" στις τιμές . Κοιταω για το Stirling Spice και από Maggard μαζί με τα τέλη βγαίνει 19,88 δολάρια ενώ το ίδιο σαπούνι από τους Εγγλέζους βγαίνει 25 λίρες !!!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Φίλε μου το ξέρω απλά έπρεπε να σε ενημερώσω ως ώφειλα.
Κάποιοι είναι προκατειλημμένοι π.χ και θέλουν μόνο από Ευρώπη οπότε δεν ήξερα τι ήθελες η τι πιστεύεις.
Αν θες τη γνώμη μου και το the handlebar supply.Με κωδικό 10%βγαίνει αρκετά καλά.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τηλέμαχε ο Γιώργος ζήτησε από Ευρώπη ...
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους Αμερικάνους :D
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σου !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 15:20
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 32 times
Been thanked: 460 times
Ηλικία: 32

Τώρα που έδωσε πάλι κουπόνι το Maggard, είπα να πάρω το πρώτο μου stirling σαπούνι!
Το πρόβλημα είναι ότι έχουν πολύ μεγάλη ποικιλία και εγώ έχω μεσάνυχτα και δεν ξέρω ποιο να πάρω...
Έχετε να προτείνετε κάποιο που σας άρεσε;
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Το Executive man (αρωματικός κλώνος του Creed Aventus ) , το Piacenza (κλώνος του Aqua di parma ) και το Stirling Spice (κλώνος του Old spice ) είναι αυτά που θα έπαιρνα εγώ ... τσέκαρε τα αν σου αρέσουν αυτές οι γεύσεις ..
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”