Truefitt & Hill Sandalwood shaving cream

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

ναι εχει διαφορα στην αποδοση.οχι κατι το δραματικο αλλα γενικα καταλαβαινεις οτι ειναι ενα κλικ ανωτερη απο την νο10.σαν αρωμα παντως ειναι πολυ καλυτερη απο την νο10.μπορει να λεει σανδαλοξυλο στο καπακι ,ομως ειναι πολυ δροσερο και φρεσκο το αρωμα της.το αρωμα της αντιστοιχης κολωνιας ειναι πολυ διαφορετικο ,πιο βαρυ και ξυλωδες.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Το σανδαλόξυλο το έχω, την 10 δεν έχω δοκιμάσει. Ευχαριστω.
Χάρης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Έχω ξυριστεί μερικές φορές με τη συγκεκριμένη. Όποιος την επιλέξει ας γνωρίζει πως το αρωμά της είναι όντως μεθυστικό.
Έχει ένταση ! Νιώθεις πως ξυρίζεσαι με κρέμα-κολώνια. Δε ξέρω πόσο καλά θα την ανεχθούν οι ευαίσθητες επιδερμίδες.
Η πολυτέλεια πάντως είναι παρούσα, το αν κάποιος την αντέχει καθημερινά είναι άλλο θέμα. Εγώ με ένα ξύρισμα ..στο τόσο, ευχαριστημένος είμαι.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

την εχω και εγω. ειναι για τα , επισημα ξυρισματα μου.
τωρα μολις ρωτησα το ενηλικο θηλυκο του σπιτιου και μου ειπε οτι οταν ξυριζομαι, το μπανιο μυριζει αλλα οχι και ο ιδιος μετα απο λιγο. του θυμισα οτι μετα βαζω και το balm αλλα η απαντηση παρεμεινε αρνητικη :b
ειμαι αρκετα στεναχωρημενος, νομιζα οτι θα μπορουσε να το μυρισει η διαιτολογος που παω καθε τεταρτη.....
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

ξερει κανεις αν αυτα εδω τα αρωματα που ειναι συμβατα με την κρεμα ξυρισματος ειναι σε ανταγωνιστικη τιμη, η να δοκιμασω να παραγγειλω απο το εξωτερικο;;
Άβαταρ μέλους
Tsu
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 03 Μάι 2011, 10:38
12
Has thanked: 44 times
Been thanked: 29 times
Ηλικία: 41

Πολύ ακριβά μου φαίνονται. Π.χ. την Sandalwood την έχει 78,10 ενώ στο wellshaved μπορείς να την βρείς με 44,50.
Κώστας
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

ευχαριστω, την εφερε πριν μερικες ημερες και βεβαια την αγορασα αμεσως :D
Άβαταρ μέλους
Giwrgis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 542
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 11:24
5
Has thanked: 2412 times
Been thanked: 2661 times

Με την ελάχιστη εμπειρια που έχω σε κρεμες μου φάνηκε καλύτερη σε ιδιότητες απο την ToOBS. Πιό πλουσια, πιό 'γλιστερή' και πιό ενυδατικη. Μου ζήτησε περισσοτερο νερό στο μπωλ μέχρι να την φέρω εκεί που έρχεται η ToOBS με μερικές σταγόνες αλλά δεν εσπασε καθόλου την πυκνη σύσταση της. Το άρωμα σανδαλοξυλο δεν ήταν παρολα αυτά είναι αρκετά έντονο και ευχάριστο για τα γούστα μου. Πλουσια κρέμα και ποιοτική θα ελεγα με τις σωστές ιδιότητες.
My 2¢..
Embrace the steel..
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εγώ πάντως όντας φαν ΤoOBS-ικός νομίζω ότι και αρωματικά (από τα πιο υποκειμενικά πράγματα. απλά τη γνώμη μου λέω) αλλά και από άποψη προστασίας και γλυστρίματος λεπίδας έπεται. Την ΤοΟβS την έχω δοκιμάσει κανονικά και την ΤΗ σε δείγμα. Και πάντα σε βρεγμένο πρόσωπο με την άκρη του δακτύλου ελάχιστη κρέμα σε 3-4 σημεία και μετά αφρό πάνω στο δέρμα με βρεγμένο και τιναγμένο πινέλο
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”