Ingram κρέμα ξυρίσματος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Την Αιγυπτιακή που τη βρίσκουμε;
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Φέρνει ή έφερνε, δε ξέρω, στο Γκύζη ένα αιγυπτιακό mini market, στην οδό Παράσχου ( παράλληλη της Λ.Αλεξάνδρας ), περίπου ένα τετράγωνο πριν φτάσεις στον Άρειο Πάγο

Εγώ έχω την αιγυπτιακή και δεν έχω δοκιμάσει την αγγλική. Οπότε δε μπορώ και πάλι να βγάλω συμπέρασμα ποιά είναι η καλύτερη. :boeller

:megagrin
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Φερνει, φερνει
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Να πώ και κάτι για την κρέμα και εγώ.Μοιάζει η Αγγλική πάρα πολύ με την κρέμα noxzema που έχει σταματήσει. Για την ιστορία καμία δε με ενθουσίασε αν και τις βρήκα σχετικά καλές.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Εγώ την είχα πάρει και την τελείωσα (1 σωληνάριο). Κάποια στιγμή που θα βρεθώ από εκεί θα την αγοράσω. Ειδικά για πρωινά ξυρίσματα (πολύ πρωινά του τύπου 04.30) είναι ιδανική για να σε ξυπνήσει. Το συνδυάζεις και με Floid Vigoroso και είναι σκέτη δροσιά.
Ζάχος

Έχω και τις 2 εκδόσεις. Σήμερα δοκίμασα την αιγυπτιακή. Στα ίδια πολύ καλά επίπεδα με την αγγλική. Λίγο περισσότερη παγωμάρα. Αίγυπτος είναι αυτή, την χρειάζονται τη δροσιά. Ήταν πάντα μπλε η κρέμα; Διαβάζω ότι ήταν ασπροκίτρινη. Τιμή λίιιγο τσιμπημένη, όταν στην Αίγυπτο πωλείται για πενταροδεκάρες. Δεν πειράζει, ας στηρίξουμε κι αυτούς τους ανθρώπους, τόσοι άλλοι μας τα τρώνε καθημερινά. Συνολικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και την προτείνω, όσο ακόμα έχουν μείνει λίγες. Η κοπέλα μου είπε πως τώρα, αυτές τις μέρες είχε παραλαβή.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Καθε 3-4 βδομαδες φερνει - δεν θα ξεμεινει κανεις μας :-)

Οταν λες μπλε εννοεις η ιδια η κρεμα ? Ενδιαφερον.
Εικόνα
Ζάχος

Λόγω της κατάστασης και των προβλημάτων στις συναλλαγές, μην το δένεις κόμπο αυτό :-)

Ακριβώς. Μπλε ανοιχτό. Στα συστατικά πριν το CI λέει blue color και η παρτίδα 1/2015.
Έχει καλύτερη σύσταση από την αγγλική, χωρίς tetrasodium και λοιπά, παρα μόνο 5-6 γνωστά, που έχουν όλες.
Ζάχος

Την ξαναχρησιμοποίησα κι ενισχύθηκε η πρώτη καλή εντύπωση. Το μπλε χρώμα και η σχετικά κολλώσης υφή σε παρεξενεύουν αλλά σε χρόνο dt δημιουργείται πολύ καλός αφρός στο μπολ. Είμαι λίγο σπάταλος και χρησιμοποιώ παραπάνω ποσότητα απ' όση θα χρειαζόταν στην ουσία. Αυτός είναι και ο λόγος που ποτέ δεν παίρνω μία. Τις ευχαριστιέμαι και δεν έχω άγχος, ας πούμε.
Άρωμα σιτρονέλας. Δεν σε μπουχτίζει. Αισθάνεσαι την παρουσία του στο ξύρισμα, αλλά στην πολύ ήπια μορφή. Στο ξέβγαλμα είναι λίγο αισθητό το άρωμα, σε κερδίζει η δροσιά.
Όσο προχωράς προς το τέλος της διαδικασίας του ξυρίσματος, τόσο περισσότερο σε δροσίζει, μέχρι που κορυφώνεται η απόλαυση. Στην πρώτη εφαρμογή, πριν ολοκληρώσεις το πρώτο πέρασμα δεν την πολυαισθάνεσαι. Θα έλεγα την αναζητάς.
Η κρέμα είναι σε ποιοτικό πλαστικό σωληνάριο, 60 γραμμαρίων και μου κόστισε 3,5Ε. Η τιμή, ξαναλέω, θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Αξίζει όμως. Το καλοκαίρι, αλλά και τις ζεστές μέρες του Σεπτέμβρη θα έχει την τιμητική της σίγουρα.
Συνδυάζεται άριστα με το αντικουνουπικό σπρέυ της Hansaplast, εεε σόρρυ, με την Aqua Velva λόγω δροσιάς, αλλά και μπλε χρώματος! :-)
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

gstefanoudis έγραψε:Την Αιγυπτιακή που τη βρίσκουμε;

εννοεις στην ελλαδα η στην αιγυπτο;;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”