Ingram κρέμα ξυρίσματος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Η αιγυπτιακή που έχω δεν μου μυρίζει ούτε Vicks (πράγμα φυσιολογικό για προϊόντα με μενθόλη ) ούτε Voltaren. Μυρίζει το menthol αλλά έχει παρουσία και το λεμόνι . Πράγματι δίνει πολύ καλό αφρό και γλύστριμα . Προσωπικά όμως δεν βρίσκω ότι το menthol της σκοτώνει γιατί είμαι φαν του menthol σε στυλ Cryogen , Stirling σειρά chill και PAA Frostbite.
Θέλω παγωνιά ... :D :occasion-snowman:
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Έχει χαθεί η μπάλα στο νήμα και διαβάζω για διάφορες [mention]herco[/mention]?
Κάτσε να το ξαναπάρω από την αρχή... :lmao
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

+1 για την ingram (την Αιγυπτιακή εχω μόνο). Σε ολα την βρίσκω άψογη και ιδανική στο πάγωμα για το καλοκαίρι.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

[mention]Tzimisce[/mention] , η δική μου αξιολόγηση αφορά μόνο την αγγλική εκδοχή στα 100ml, η οποία μου κόστισε 5 ευρώ η μία, συμπεριλαμβανομένων μεταφορικών από Αγγλία - αγορά από δημοπρασία του Connaught.

Δεν είχα τη δυνατότητα να τη μυρίσω για να την απορρίψω, απλά μετά τη χρήση της Palmolive mentolo θέλω να δοκιμάσω όσες περισσότερες κρέμες/σαπούνια με μενθόλη μπορώ.
Σε κάθε περίπτωση δε με ενόχλησε τόσο το άρωμά της, απλώς μου φάνηκε πολύ περίεργο. Ξαναλέω ότι δε μυρίζει σαν Vicks που θα ήταν αναμενόμενο, μυρίζει σχεδόν ακριβώς σαν Voltaren Emulgel. Να φανταστείς ότι κόλλησα το σωληνάριο στη μύτη της δικιάς μου ρωτώντας ''τι σου μυρίζει;'' ''Voltaren'', μου λέει, ''τι είναι;;''. Όταν ξεκινάς να τη δουλεύεις πάντως το άρωμά της αδυνατίζει εντελώς και χάνεται σε κάτι απροσδιόριστο από τα δικά μου ρουθούνια.
Γενικώς δεν την θεωρώ κακή κρέμα, ίσα ίσα το γλίστρημά της είναι πολύ καλό. Απλά εγώ προσωπικά έχω την Palmolive πολύ ψηλότερα. Θα χρησιμοποιήσω τα δυο σωληνάρια που έχω μεν, δε θα τα αντικαταστήσω δε.
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

1η χρηση για την Αιγυπτιακη σημερα. Απο αποδοση εξαιρετικη. Facelathering με ασβο, πολυ γρηγορη αποδοση αφρου με καλυπτικοτητα. Το ξυραφι γλυστραγε καλα, απροβληματιστο και βαθυ ξυρισμα. Τα 60γρ φαινονται πολυ λιγα, με βλεπω παλι στον 'Σηφη' Γιατρε μου! Απο αρωμα τωρα. Φαρμακευτικο, συμφωνω για το 'βολταρεν' αλλα δεν ειναι ενοχλητικο, ειναι πολυ αδυναμο. Λεμονι δεν καταφερα να εντοπισω ειναι η αληθεια. Παντως το αρωμα σε σαπουνια και κρεμες για μενα ειναι δευτερευον στοιχειο, πρωτιστα μ ενδιαφερει η αποδοση και σ αυτο η Αιγυπτιακη Ινγκραμ ειναι πολυ καλη!

Προστέθηκε μετά από 22 ώρες 25 λεπτά 32 δευτερόλεπτα:
2η χρηση για την Αιγυπτιακη Ινγκραμ σημερα, επιβεβαιωνεται οτι ειναι πολυ καλη κρεμα! Δερμα πιπουλο! Δροσια απο την μενθολη, καλο γλυστριμα λεπιδας, αρωμα απο λεμονι αφαντο , γενικα αδυναμο αρωμα και αποδοση εξαιρετικη Γιατρε μου! :clap:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Να πω και εγώ κάτι.
Δε θυμάμαι που πουλάνε την Αιγυπτιακή.
Νομίζω με μια αναζήτηση στο forum θα βρεθεί.
Πάντως αυτό που ήθελα να πω είναι πως υπάρχουν 2 Αιγυπτιακές.
Η άλλη είναι σε πράσινο σωληνάριο και παγώνει λένε πιο πολύ από την άσπρη-μπλε.
Είναι όμως δυσεύρετη εκτός Αιγύπτου.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Στην Λευκη-Μπλε συσκευσια που εχει ο 'Σηφης' στη Σοφοκλεους στην Καλλιθεα αναφερομαι Ρητορα. Δεν ηξερα οτι υπαρχει και πρασινη!
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Φυσικα και υπαρχει και Αιγυπτιακη Ingram με διπλασιο Αμμων...εε Μενθολ. Αλλα εδω δεν την εχουμε δει ακομα.
Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Μήπως την έχεις χρησιμοποιήσει Ηρακλή;
Και ακόμα και αν δεν την έχουμε δει να πουλιέται στα μέρη μας,τί μας εμποδίζει από το να την πάρουμε
από τη σελίδα που μας έδειξες πχ?

Προστέθηκε μετά από 11 λεπτά 32 δευτερόλεπτα:
Ok,είδα πως είναι μόνο για Αίγυπτο :(
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δεν την εχω δει ποτε απο κοντα Διονυση, αλλα τελευταια υπαρχει ανθηση στα Αιγυπτιακα ξυριστικα - οπως μας απεδειξε ο Αλεξανδρος (alexn), που βρηκε ενα καρο προιοντα. Πιθανολογω οτι συντομα θα δουμε και αλλα.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”