Ingram κρέμα ξυρίσματος

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Καθόλου κλειδωμένη.Στην αρχή ήταν ο γιος του. Ingram του λέω. ΟΧΙ ΟΧΙ λέει, κάνοντας νόημα για να φύγω. Εχεις του λέω, το ξέρω. Αραβική είναι μου λέει? Αιγυπτιακη του λέω. Και κάπου εκεί πετιέται ό Αχμέτ φωνάζοντας, Ingram, ingram. Cult αγορά ήταν αυτή πάντως! Στο τέρμα τα τσιφτετέλια στο μαγαζί, μέσα κανείς, είχαν αράξει όλοι λίγο πιο πέρα σε κάτι καρέκλες.

Για πήγαινε και πες του το Alex. Είχα 1,50 πάνω μου, του λέω 1,50 ξέρω ότι πουλάς, λεει 2, 2, 2, 2. Πρέπει να το είπε καπου στις 4 φορές συνεχόμενα. Οπότε τα υπόλοιπα που ζήτησε βρήκα μόνο και του έδωσα σε πεντάλεπτα. Γυφτιά το ξέρω, αλλά κι αυτός γύφτικα φέρεται.

Ωραιότατη μυρωδιά πάντως. Παρόλο που είναι 60gr ενώ νόμιζα θα είναι 100gr πιστεύω θα ξυρίζει καλά.

Να τη κιόλας..

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Λοιπόν ένα γρήγορο review και ότι άλλο είναι προσθετω. (Θα πληρωσετε κάτι παραπανω αλλά αξίζει τον κόπο, review Randy ειναι αυτο!)

Η κρέμα έχει πηχτη υφή και η αλήθεια είναι ότι θέλει ποσοτητα καμποση για να δώσει αφρο πηχτο για 4 περασματα που κάνω εγω αν και παιζει ο χοίρος μου να κλέβει αφρό. Αφου ξανά προσθεσα για το κόντρα.

Η μενθολη ειναι κτηνώδης, στο δευτερο περασμα ενοχλεί κάπως. Όμως δεν ερεθίζει σε καμία περιπτωση και το δέρμα μου παραειναι ευαίσθητο οπότε είμαι κριτήριο. Η γλιστρα της είναι απρόσμενα καλή, τόσο καλή δεν την περιμενα να πω κι έχω κριτήριο αφου νομίζω πλέον ότι έχω δοκιμάσει κάποια λιγοστά προϊόντα. Residual slickness ωστόσο προσοχη. Μην επιμενετε πολυ χωρίς lather,θα γλεντηστειτε. Προστασία στο όριο του μετρίου με την έννοια ότι αν δεν προσεξεις, δε θα σε σώσει αλλά μην ξεχνάμε την τιμή έτσι. Post shave πάνω του μετρίου, καλυτερη απο πολλές στην κατηγορία της.

Όποιος δεν έχει παρει να παρει. Η Αιγυπτιακή είναι ΣΚΑΛΕΣ ανώτερη της Αγγλικής και δένει άριστα ο αφρος της σε αντίθεση με την άλλη. Δείτε τη σε βίντεο του KEvy Shaves την Αγγλική.

Δε θα γίνω διαφθορεας, ορμηξτε..
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Καλά [mention]Randyman[/mention] , περιττό να σου πω, πως όπου πάρει το μάτι μου ότι είχες κάνει το τελευταίο post, μπαίνω να διαβάσω τη review , γιατί τόσο γλαφυρές διηγήσεις, που κρατούν το ενδιαφέρον, δεν έχω ξαναδεί! :D Αυτές δεν είναι review, είναι ταινία του Χόλυγουντ! :clap:
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Σήμερα τη δοκίμασα κι εγώ πρώτη φορά (την αγγλική).
Άρωμα από το σωληνάριο καθαρό και αυτούσιο Voltaren emulgel, όταν τη δουλεύεις χάνεται και καταλήγει σε κάτι ανεπαίσθητο και απροσδιόριστο από μένα.
Η υφή της είναι υπερβολικά υδαρής, είναι δεδομένο ότι το καλοκαίρι θα γίνει νερό βρύσης αν δεν μπει σε ψυγείο.
Αφρισμός καλούτσικος, εμένα μου 'πεσε αρκετή ποσότητα (λόγω του ότι δεν την περίμενα τόσο νερουλή και πάταγα ως συνήθως με άλλες κρέμες) και έβγαλα 3 περάσματα κι έδινε κι άλλο.
Παγωμάρα πολύ καλή, σχεδόν ίδια με Palmolive, γλιστράει όντως πολύ καλά (λανολίνη), εγώ επέμεινα και χωρίς lather σε κάποια σημεία και δεν είχα πρόβλημα. Στο ξέβγαλμα με κρύο νερό στο τέλος την ακούς κανονικά, εγώ ξέπλενα το λαιμό και φοβήθηκα ότι θα με πιάσει αμυγδαλίτιδα. Για καλοκαίρι θα είναι ό,τι πρέπει.
Γενικά για τα 5 ευρώ που μου κόστισε έκαστη μαζί με μεταφορικά... καλή, αλλά δε θα την αντικαταστήσω. Θα προτιμήσω Palmolive με λιγότερα απ΄τα μισά λεφτά, με σαφώς ανώτερο άρωμα, ποιότητα αφρού κι ένα τσικ περισσότερο πάγωμα κατά το ξύρισμα.
Μου μένει η αιγυπτιακή η οποία θεωρείται απ' την πλειοψηφία σαφώς ανώτερη, αλλά η Καλλιθέα δε με βολεύει καθόλου...
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Έτσι μπράβο. Αυτό είναι πολυ ωραίο review της Αγγλικής και είναι περα για περα αληθεια. Τα έγραφα στον αμπαλιδη τον Kevy Shaves, τον blood king να σταματήσει ⛔ την Αγγλική και να παρει την Αιγυπτιακή κι αυτός δεν ήξερε ότι υπάρχει Αιγυπτιακή.

Του λεω, αδερφέ μου, η Αγγλική που έχεις εκεί δε δένει lather για κανένα λόγο. Έχει θέμα.

Η Palmolive η πρασινη 5 σκαλιτσες τουλάχιστον πανω απο την Αγγλική και 2 από την Αιγυπτιακή.

Μπράβο Rossobianco.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Να 'σαι καλά Ράντυ. Εγώ δε δυσκολεύτηκα πολύ στο lathering γιατί όπως είπα έβαλα ποσότητα για 2-3 ξυρίσματα (και μου 'δωσε αφρό για 3-4 περάσματα βέβαια...). Αυτό που δε μου άρεσε ήταν η ποιότητα, δεν μπορούσα να τον φτιάξω με τίποτα όπως ήθελα. Παρ' όλα αυτά η προστασία ήταν καλή για μένα, δε με απογοήτευσε εκεί. Απλά σα σύνολο... δεν, κάτι δε μου κόλλαγε. Καμία σχέση με Palmolive mentolo.

Εμένα μου 'κανε τρελή εντύπωση το άρωμα, μου 'ρθε να αρχίσω να την τρίβω στη μέση που έχω ένα πιασιματάκι κάτι μέρες.
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Ααχαχαχα σωστός! Vicks!

Σκέψου ότι αυτήν την πηρες 5 ευρώ και η mentolo κάνει τα μισά! Και παρτον κάτω το Ράντυ!

Θες να σου πω και μια υπερβολή να γίνει πανικος?

Η Proraso η πρασινη είναι καλυτερη απο την Αγγλική! 💣
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Όχι Vicks, Voltaren emulgel! Είναι ακριβώς αυτό, το επιβεβαίωσε και η δικιά μου.

Proraso μόνο αν βρεθεί καμιά κατά τύχη στα χέρια μου, και ειδικά η πράσινη που πρέπει να ευκαλυπτίζει τελείως από ό,τι διαβάζω μόνο για test lather...
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Μία ερώτηση γιατί, μου ήρθε η απορία.
Γιατί αγοράζετε κρέμες που μυρίζουν σαν voltaren και δεν είναι καν καλές;
Και 5€ τα 60 γραμμάρια, άμα θέλεις μία κουταλιά της σούπας για να βγάλεις ένα ξύρισμα, είναι πιο ακριβή από τις Dr Harris και τις Castle Forbes!
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μιχαλη αν αναφερεσαι στην Ingram - κανει 1.5 ευρω και δεν θελει μια κουταλια της σουπας για να κανεις καλο αφρο. Καποιες αλλες Αιγυπτιακες θελουν οντως παραπανω ποσοτητα για ενα καλο ξυρισμα αλλα σκεψου οτι για να πουλανε κατι προσφερουν - και δεν μυριζουν σαν voltaren, εχουν menthol οκ αλλα νιωθεις και αλλες μυρωδιες μαζι, κυριως λουλουδατες. Η Αιγυπτιακη Ingram ειναι (αναλογα και με τον καιρο και τα κεφια σου) εξαιρετικη σαν εμπειρια χρησης.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”