Palmolive stick

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Οκ παιδες.. Ας ξεκινησουμε μια νεα σειρα, σχετικα με τα σαπουνια που χρησιμοποιουμε..

Το εν λογω σαπουνι [φωτο] παραδεχομαι οτι το ειχα αγορασει μονο και μονο γιατι ειχα διαβασει πολυ καλα σχολια. Τελικα τα σχολια ισχυουνε σε ο,τι αφορα την ποιοτητα του σαπουνιου, αλλα το αρωμα ειναι... μπλιαχ! Ναι πιο μπλιαχ και απο την Kolynos στην ευαισθητη μυτογκα μου! Το στικ αυτο εκανε την εμφανιση του καπου προς τη δεκαετια του 60, καπου προς τη δεκαετια του 80 ψιλοχαθηκε, αλλα χρονολογικα τοποθετημενο με την ενοποιηση των 2 Γερμανιων ηρθε και παλι στην αγορα.
Η κρεμα που χτυπαω με αυτο το σαπουνι ειναι αρκετα καλης ποιοτητος αν αναλογιστει κανεις την τιμη του στικ που ειναι μεταξυ 0,85 και 0,95 €. Φωτο απο το πως το εχω θα βαλω αυριο γιατι σημερα βαριεμαιιιιιιιιιιιι :mrgreen: Δε νομιζω να το αγορασω αλλη φορα, γιατι απλα δεν εχω συμφιλιωθει με το αρωμα του, παρα το οτι η κρεμα που χτυπαω με λιγη γλυκερινη ειναι πλουσια μεν, αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο.. Δεν ηταν ποτε στα αγαπημενα μου, ουτε και προκειται να ειναι.. That's life

Συνθεση: Potassium Hydrogenated Tallowate, Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Parfum, Olea Europaea, Elaeis Guineensis, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, BHT, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 11680, CI 12490, CI 74260, CI 77891

Με κοκκινα γραμματα οι ουσιες που ειναι ταμπου για βιολογικα προϊοντα, με ροζ οι λιγοτερο επισφαλεις ουσιες. Να τονισω οτι δεν ειχα ποτε καποιο ιδιαιτερο προβλημα με το σαπουνι, εκτος και αν το δερμα ηταν ερεθισμενο απο την προηγουμενη μερα. Και ενω με αλλο σαπουνι ή κρεμα δεν θα ειχα προβλημα, με αυτο το σαπουνι αισθανομουν το μαγουλο να τσουρουφλιζεται... Αλλα αυτο ηταν και το μονο "παραπονο"..

Τι εμπειριες εχετε κανει, οσοι το χρησιμοποιειτε? Ειπαμε.. This is a discussusion forum!.. :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

εγώ δεν ήξερα καν τη ύπαρξη του :oops:
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εικόνα
you gotta be shitting me!







Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Και εγω το ειχα αγορασει επειδη ακουσα καλα σχολια, και οφειλω να ομολογησω οτι μολις το μυρισα πρωτη φορα ξενερωσα, χωρις να σημαινει οτι βρωμαει κιολασ. Το δοκιμασα ως στικ αλλα το εκανα και σαπουνι, και διαπιστωσα οτι ως στικ μου εκανε καλυτερο αφρο. Η μυρωδια φερνει προς αυτη του speick στικ αλλα ειναι πολυ χειροτερη. Σιγουρα δε θα το αγορασω ξανα, ηδη αυτο που εχω το χρησιμοποιω σπανια. Νομιζω αξιζει καποιος να δωσει ενα ευrω παραπανω και να παρει το speick ή στην ιδια τιμη το Arko.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καμμια σχεση με το Speick, το οποιο ειναι εξαισιο σε ολες τις κατηγοριες. Το αρωμα δεν ειναι παρομοιο, καμμια σχεση...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xristos_metal
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 584
Εγγραφή: 04 Ιουν 2010, 10:58
13
Been thanked: 15 times

Δεν ειπα οτι ειναι παρομοιο, απλα φερνει προς speick αλλα στο πιο ασχημο.
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

Θα προτιμησω το Wilkinson στικακι ( αποκλειστικα κ μονο λογω Στεφου ;) )και επειδη η Florena μου τελειωνει ελπιζω μηπως το βρω σε κανενα Hondo :?
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ρωτα σε κανενα φαρμακειο εαν μπορουν να στο φερουνε.. χαχα Δεν κανω πλακα, εδω σχεδον μονο ετσι μπορεις να το παρεις.. Εγω αυτο που εχω, οταν πηγα στη σελιδα της Wilkinson βρηκα email επικοινωνιας και ειπα οτι θελω να με πουνε που το πουλανε στο Μοναχο και προσφερθηκαν και με στειλανε δωρεαν ενα... Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aris
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2071
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010, 12:46
14
Τοποθεσία: Χαλάνδρι, Αθήνα
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 46

ΑΧΑ!!!!

σημερα θα φυγει email

ελπιζω λογω κρισης να με λυπηθουνε :lol:
My Ammo
Μηχανή: Edwin Jagger DE89L
Πινέλα: Boar Omega 10018, 10048, 2x10065, Edwin Jagger pure badger
Κρέμες: Body Shop Maca Root, Nivea
Σαπούνια: Valobra, Mama Bear Lavender
Λοσιόν: 4711, Floid Suave
Balm: Body Shop Maca Root
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Δεν εχω ιδεα.. Δε μενεις και Γερμανια, οποτε δεν εχω πραγματικα ιδεα... χμ..
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”