Martin de Candre

Απάντηση
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Αποστολη αυτο ειναι το link.η valobra βγαζει και φυτικα σαπουνια με αρωμα πικραμυγδαλο και μεντα.
005.JPG
006.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Ηλίας έγραψε:...
Αν δεν έψαχνες μόνο για vegan soaps θα σου έλεγα να κοιτάξεις και για το Valobra Fougere αφού σου αρέσει το άρωμα αλλά πες πως δε το'πα...
Ανεξάρτητα απο την παραπάνω συζήτηση, δεν νομίζω οτι τα Valobra Fougere και MdC παρουσιάζουν ομοιότητες, αρωματικά.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

Φώτη, πόσο σου βγήκαν τα μεταφορικά για το MdC;
Αποστόλης
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Νομιζω 12,5 €.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
SharpRazor
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: 23 Οκτ 2014, 08:21
9
Τοποθεσία: Νέος Κόσμος, Αθήνα
Has thanked: 130 times
Been thanked: 192 times
Ηλικία: 59
Επικοινωνία:

Όπως ανέφερα και στο σχετικό topic (Τι πήρα - ήρθε σήμερα), έφτασε σήμερα μυρωδάτο και λαχταριστό το Le Savon à raser en Edition Limitée Fougère μου που παραγγέλθηκε στις 3.12 από εδώ. Τα μεταφορικά συνεχίζουν, δυστυχώς, να φτάνουν σχεδόν το 1/3 της τιμής του σαπουνιού (12,50 ευρώ shipping, 41 ευρώ το σαπούνι).

Δε βλέπω την ώρα να το δοκιμάσω!!!
Αποστόλης
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Ειχα στα χέρια μου ένα μικρούλι MdC (κλασσικό άρωμα) δανεισμένο από τον Ηλία, με σκοπό να το κρατήσω για 2 βδομάδες.. Τελικά του το επέστρεψα στις 5 μέρες, μετά από 2 (ή 3;) ξυρίσματα....

Σαν ιδιότητες το σαπούνι μιλάει κατευθείαν: είναι κορυφαίο :megagrin Το γλίστρημά του δεν είναι τέλειο, αλλά αυτό δεν δημιουργεί κανένα πρόβλημα, αφού η προστασία που προσφέρει είναι υποδειγματική. Αφρισμός πανεύκολος (αν και δεν βολεύει και πολύ για φόρτωμα το μικρό γυάλινο μπολάκι) και ποιότητα μαρέγκας εκπληκτική.

Ωστόσο, μάλλον δεν θα το αγόραζα...
Έχουμε πλέον "πήξει" στα κορυφαία σαπούνια, κι επομένως το αν μας αρέσει ή όχι κάποιο καταλήγει να είναι ζήτημα πιο υποκειμενικών παραγόντων. Στο συγκεκριμένο σαπούνι κυρίως δεν με κέρδισε το άρωμα: αρκετά όξινο και έντονο στη μύτη, όχι όμως λεμονάτο. Εμένα μου μύριζε ξεκάθαρα σιτρονέλλα. Το καλοκαίρι μπορεί να είναι πιο ανεκτό, αλλά για χειμώνα ούτε λόγος - με βάραγε στο κεφάλι! :beah2 Δεδομένης μάλιστα και της τιμής του, δεν το συζητάω καν, καθόσον είμαι από αυτούς που απαιτούν και να τους αρέσει το άρωμα (και μάλιστα σε αυτή την τιμή θα ήθελα κάτι που να με ξετρελάνει!) και ιδιότητες.

:thnx Ηλία που με γλίτωσες από περιττά έξοδα :megagrin
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Μετά από πολλές μέρες έφτασε στα χέρια μου το πολυπόθητο MDC. :dance :dance3

Μερικές φωτογραφίες :
IMG_2683.JPG
IMG_2684.JPG
IMG_2685.JPG
IMG_2687.JPG
IMG_2689.JPG
Εντυπώσεις ; :megagrin Και μόνο από το περιτύλιγμα, το κουτί, καταλαβαίνεις ότι έχεις ένα πολυτελέστατο σαπούνι ξυρίσματος που έχει φτιαχτεί με προσοχή και αρκετό μεράκι. Με έχει εντυπωσιάσει το πόσο εύκολα και με 10 στροφές κάνεις αφρό, πόσο καλός είναι ο αφρός, πόσο προστατευτικός είναι, το πως γλιστράει το ξυράφι και δεν νιώθεις τίποτα, το άρωμα λεβάντας - δενδρολίβανου, λες και είσαι μέσα στην Άνοιξη, μέσα στην φύση. Μετά κοιτάς τα συστατικά και λες δεν γίνεται, δεν υπάρχει, τόσο απλά. Κορυφή για μένα σε όλα, μα σε όλα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Αν σου είναι εύκολο Πέτρο μπορείς να μας πει από που το πήρες και πόσο?
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
11
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Μου κόστισε 39,50 το σαπούνι και 10€ μεταφορικά επίσης πήρα μερικά σαπούνια σώματος, για καθένα που πρόσθετα αυξανόταν κατά 2,5€ τα μεταφορικά. Μεταφορική colissimo Γαλλίας και στην Ελλάδα μέσω ΕΛΤΑ - Courrier με tracking number. :megagrin

Link
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Πέτράν,MDC ή LPL?
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”