Pannacrema

Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Εχω δυο άβρεχτα Labdano . Θα ήθελα να δοκιμάσω και κάποιο άλλο αλλά πλέον πρέπει να μυρίσω κάτι για να το πάρω και δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Οσο δελεαστικό και να ακούγεται ενα άρωμα στην περιγραφή του οταν το μυρίσεις συνήθως είναι αρκετά διαφορετικό απο αυτό που περίμενες. Ρε να μην έχει δειγματάκια ο Marco....... :boeller
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Ύδραστις
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2014, 21:06
9
Has thanked: 114 times
Been thanked: 209 times
Ηλικία: 43

Παρέλαβα προχθές το Vetiver.
Ανδρικό σαπουνιστό άρωμα και μου αρέσει. Διάβαζα στα ποστ της πρώτης σελίδας του θέματος και κατάλαβα οτι δεν πρόκειται για το ίδιο σαπούνι και έχει αλλάξει. Πρόκειται για αυτό βέβαια.

Εικόνα

Και προχωράω.
Προετοιμασία: PS proraso ασπρο- omega 11137- Vanta RA112C- astra superior platinum. Από afters τίποτα για να δω τις ιδιότητες του σαπουνιού. Εδώ το set αλλάζει λίγο μπαίνοντας η Βάντα στο παιγνίδι, εργονομικά τέλεια, κατασκευστικά πρόχειρη στην λαβή και με τρόμαξε που ήταν λίγο στραβό το στέλεχος που συγκρατεί το ξυράφι, το μέταλλο δηλαδή. Το ίσιωσα με το χέρι αφού είναι αρκετά λεπτό. Άσχετο αλλά έπρεπε να το πω.
Το φόρτωμα πολύ εύκολο χωρίς καθόλου κόπο. Το σαπούνι είναι μαλακό και δεν το έβρεξα. Κάτι μεταξύ κρέμας και αφρού ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο πρ'οσωπο και μου άρεσε αυτό. το ξυράφι γλύστραγε πολύ ωραία, χωρίς κανένα πρόβλημα και τόσο ακριβώς ωσ΄τε να μην υπερβάλλει. Τέλειο δηλαδή. Βαθύ ξύρισμα και κάθε πέρασμα αποζημείωνε όλο και περισσότερο.
Είναι το δεύτερο τοπ -για εμένα- σαπούνι που χρησιμοποιώ κι έχω πάθει πλάκα. Το άρωμά του μένει στο πρόσωπο και η ενυυδάτωση είναι άψογη.
Να πω οτι στην δημιουργία του αφρόυ συγχωρεί και λάθη αφού στο πρώτο π'ερασμα μου ξέφυγε λίγο το νερό αλλά δεν στέγνωσε καθόλου και γλιστρόυσε το ίδιο υπέροχα.

Αυτά είχα να πω για το σαπούνι και το συνιστώ στον καθένα.
Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Φίλε Ύδραστη συγγνώμη,αλλά δεν κατάλαβα κάτι που είπες.Τι ακριβώς άλλαξε στο σαπούνιτο άρωμα η η σύνθεσή του?Επίσης μπορεις να περιγράψεις το άρωμά του(σαπούνι,vetiver)και την ένταση αυτού?Σε ευχαριστώ πολύ!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Ύδραστις
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2014, 21:06
9
Has thanked: 114 times
Been thanked: 209 times
Ηλικία: 43

Οπως κατάλαβες φίλε μου είναι η πρώτη φορά που το χρησιμοποιώ οπότε δεν ξέρω αν άλλαξε το άρωμά του ή αν έβγαινε και σε Vetiver παλαιότερα που μάλλον ήταν κρέμα και όχι σαπούνι. Όσο για ένταση και για άρωμα δεν είναι δουλειά μου να σου τα πω αυτά, ίσως κάποιος άλλος που κατέχει. Μακάρι να μπορούσα να στο εξηγήσω.
Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.
Νίκος Καζαντζάκης
nikos.a

Τίποτα δεν έχει αλλάξει. Τα περί αλλαγής συνταγής μου φαίνονται πως να το πω, μούφα. Από την φωτογραφία που ανέβασες φαίνονται στα πλαϊνά τα συστατικά. Ακριβώς τα ίδια είναι στην ίδια σειρά. Επίσης δεν το έχω διαβάσει πουθενά αλλού, εκτός από εδώ από μέλος- συντονιστή, πράγμα που με κάνει να μην το πιστεύω.

Καλοξύριστο, είναι εξαιρετικά σαπούνια.
Άβαταρ μέλους
Ύδραστις
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2014, 21:06
9
Has thanked: 114 times
Been thanked: 209 times
Ηλικία: 43

Δεν ξέρω πραγματικά και είναι η πρώτη φορά που το χρησιμοποιώ. Οι διαφορές που βρίσκω είναι η συσκευασία και η περιγραφή του φορτώματος που είχα διαβάσει με αυτό που είδα από το σαπούνι χρησιμοποιώντας το.

Πραγματικά εξαιρετικό.

Τώρα όσο για το άρωμα επειδή ρώτησες Ρήτορα κάθισα και το μύρισα. Δεν είμαι καλός σε αυτά αλλά θα το περιγ΄ραψω, πάντα με γνώμονα την αντίληψη που έχω περί αρωμάτων.
'Οταν το άνοιξα μύρισε σαπούνι, αυτή ήταν η πρώτη εντύπωση. Μετά σκάει ένα αδιόρατο αρχικά άρωμα, κάπως ξινό; κάπως υπόξινο; κάτι τέτοιο. Πολύ βαθιά διακρίνω κάτι σαν lime, όχι ξεκάθαρα. Κάποιες floral νότες μαζί με γεράνι. Με επιφύλαξη λέω οτι μυρίζει και κάτι από καρύδα.
Δεν υπάρχουν ιδέες, υπάρχουν μονάχα άνθρωποι που κουβαλούν τις ιδέες, κι αυτές παίρνουν το μπόι του ανθρώπου που τις κουβαλάει.
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Και η είδηση της ημέρας !!!!!!

Τέλος του τρέχοντος μηνός θα είναι διαθέσιμα τα σαπούνια pannacrema απο τον Γιώργο (Well Shaved )
H πληροφόρηση προήλθε απο τον ίδιο τον Γιώργο , τον οποίο και συγχαίρω για την επιλογή του να προμηθευτεί τα συγκεκριμένα σαπούνια .
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
nikos.a

Kίνηση ματ από τον Γιώργο! :clap1 :clap1
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
9
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

Μα τα σαπούνια αυτά διατίθενται ήδη στην ελληνική αγορά απο το hairmaker,συνεπώς δεν το θεωρώ ούτε'' είδηση της ημέρας'' ούτε ''κίνηση ματ'' εκτός αν δούμε καμιά super διαφορά στην τιμή.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5383
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Πρώτον , από την στιγμή που δεν υπήρχε άλλη είδηση την συγκεκριμένη ημέρα όσον αφορά την διάθεση στην Ελληνική αγορά τέτοιου βεληνεκούς σαπουνιών ξυρίσματος έστω και αν προηγήθηκε το hairmaker , εγώ προσωπικά το θεωρώ είδηση της ημέρας. Το ότι υπάρχει εδώ ο καλώς εννοούμενος ανταγωνισμός μεταξύ των δύο καταστημάτων μόνο κερδισμένους θα μας βγάλει. Και το ότι ήδη υπάρχουν στην Ελληνική αγορά τα Pannacrema δεν σημαίνει ότι δεν θα είναι πολύ καλύτερα να υπάρχουν σε δύο καταστήματα . Και από την άποψη σε ενδεχόμενη διαφορά στην τιμή αλλά και για την περίπτωση που θα υπάρχει έλλειψη στο ενα κατάστημα , να έχεις την δυνατότητα να βρεις αυτό που θέλεις στο άλλο. Για όλα αυτά ναι , για εμένα ήταν η είδηση της ημέρας.......
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”