LEA Menthol shaving cream

Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Άρα διίστανται οι απόψεις όσον αφορά το βαθμό ''παγωμάρας'', εγώ την Palmolive τη βρίσκω πιο δροσερή από την (αγγλική) Ingram. Τι να κάνουμε, θα τη δοκιμάσουμε κι αυτή...
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ανακαλώντας παλιότερα, δικά μου ξυρίσματα με LEA/BEA νομίζω πως δε θα πρεπε να περιμένετε συγκινήσεις. Οι εξάρσεις μάλλον απέχουν από τον αρωματικό τους χαρακτήρα και κρίνονται περισσότερο εκ του ξυριστικού τους αποτελέσματος παρά από την αρωματική τους ένταση. Εγώ αυθαίρετα συμπέρανα πως απευθύνονται σε μια κατηγορία ανδρών που τις ακολουθούν από το τέλος των πρώτων ..-άντα για τη σταθερή τους απόδοση και την χαμηλή τιμή τους.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Ιάσονα αναφέρομαι στην Αιγυπτιακή ingram. Την Αγγλική δεν την έχω.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Πάντως να πώ οτι από όλες τις μενθολούχες κρέμες αυτή έχει το καλύτερο άρωμα.Δεν είναι σκέτο μενθόλ αλλά κάτι γλυκό και πράσινο.Φουζερίζει τρόπον τινά.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
SolitaryX88
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 287
Εγγραφή: 26 Φεβ 2018, 11:30
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 1819 times
Been thanked: 1993 times
Ηλικία: 35

Την αγόρασα πριν κανα μήνα από το Hondo στην Ερμού. Για την τιμή της αρκετά καλή. Δεν έχει μόνο μενθόλη στο άρωμα της αλλά κάτι που δεν μου "κολλάει" ωραία. Θα τη δοκιμάσω μερικές φορές ακόμη μήπως αλλάξω γνώμη για το άρωμα.

Σαν προστασία, γλίστρημα και αίσθηση είναι πολύ ωραία! Έχω την εντύπωση πως είναι λιγότερο δυνατή στην μενθόλη από την Palmolive περισσότερο ίσως από το σαπούνι της Proraso (την κρέμα δεν την έχω).
Μπάμπης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”