Taylor of Old Bond Street Sandalwood Shaving Cream

Άβαταρ μέλους
yiobi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 02 Ιαν 2012, 17:04
12
Has thanked: 11 times
Been thanked: 18 times

Εμένα πάντως αν και μου φαίνεται λίγο μπερδεμένη
η μυρωδιά αυτής της κρέμας και μου θυμίζει και λίγο λιβάνι,
είναι από αυτές που κερδίζουν την προτίμησή μου.
Έντονη και χαρακτηριστική.
Σε συνδυασμό δε με το αφτερσέηβ τους γίνεται χαμός...
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

xristos_metal έγραψε:Εγω τις εχω ολες τις taylor και ολες αποδιδουν το ιδιο καλα. Πιθανοτατα πρεπει να βαλεις περισσοτερη κρεμα γιαυτο σου εγινε ετσι ο αφρος.
Αυτες οι 2 με εχουν μπερδεψει πολυ
Θα ξαναδοκιμασω και με αλλα πινελα μα μετα απο τις καμποσες δοκιμες που εχω κανει δεν νομιζω να πεφτω και τοσο εξω.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alexis_3
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2011, 16:13
12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 9 times

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ... Ο αφρός μου έβγαινε μεν γρήγορα αλλα δεν έδινε καμία προστασία και γενικώς για δεύτερο πέρασμα παρα ήταν λεπτός...

Το πρόβλημα ήταν ότι χρησιμοποιούσα λίγο προιόν... Μην το φοβάσαι βάλε παραπάνω και θα δείς τεράστια διαφορά!!
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εβαλα κανονικη ποσοττα και ειδες τι εγινε
Πιστευω να βαλω παραπανω ο αφρος θα βγει εξω απο το μπολ
Θα ειναι λες και επεσε Tide μεσα.

:bigsmilie
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tommy h
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 20 Φεβ 2012, 19:36
12
Has thanked: 24 times
Been thanked: 7 times

Εχω δοκιμάσει και την sandalwood και την rose της tobs,και εχω παρατηρήσει οτι οι κρέμες της συγκεκριμένης μάρκας χρειάζονται ελάχιστη ποσότητα και καλά βρεγμενό πινέλο ,κάτι που έκανα στο χθεσινό ξυρισμα και ηταν απο τα καλυτερά ξυρίσματα που εχώ πετύχει , συνήθως έβαζα παραπάνω ποσότητα και αυτο " έπνιγε την λεπιδα" οπως αναφέρθηκε απο τον Δορυφέρων ?
θωμάς
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Παιδια εν καιρω θα ξανακανω δοκιμη
Το πινελο ηταν Silvertip,θα δοκιμασω και με αλλα και θα μεταφερω εντυπωσεις
Απο ενστικτο ομως λεω πως δεν ειμαι αισιοδοξος.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Αν και δεν έχω μεγάλη εμπειρία απο σαπούνια αλλά να πω πως "αγάπησα" το αρωμά του?;Ήταν το πρώτο μου σανταλόξυλο και το συγκεκριμένο μου το έδωσε ο Κωνσταντίνος στη συνάντηση που κάναμε και τον ευχαριστώ πολύ γι' αυτό και ASL!!
Το πρώτο lathering που έκανα πριν 3-4 βδομάδες έβαλα κάμποση κρέμα , αυτή που είχε κολλήσει στο καπάκι του , και μου βγήκε όχι τόσο αφράτος αλλά κάπως κρεμώδης ο αφρός του.Προχθές με ελάχιστη ποσότητα, ρίχνοντας σταγόνες σιγά σιγά και παράλληλα φόρτωνα πέτυχα ένα πολύ καλό και πλούσιο αφρό αλλά το δούλεψα ώρα και έβαζα πολύ σιγά σιγά τις σταγόνες νερού.Δε μου φάνηκε αδύναμος και ούτε θυμάμαι να είχε φουσκάλες έτσι όπως φαίνεται στη φωτό, δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό αλλά την επόμενη φορά θα το δω πιο καλά.
Πάντως το αρωμά του με έχει εντυπωσιασει και το ASl του πιο πολύ.Αφήνουν το αρωμά τους στο προσωπό μου για πολύ ώρα που μου αρέσει πάρα πολύ.Δεν έχω ξυριστεί ακόμη να δω τις ιδιοτητές του πάνω σε αυτό αλλά πιστεύω δε θα έχω πρόβλημα.
Απο τα λεγόμενα του Κωνσταντίνου στα βιντεό του αγόρασα και το Trueffit Hill Sandalwood που αν θυμάμαι καλά είπε ότι μυρίζει το πιο καλά και είναι πιο κοντά σε σανδαλόξυλο!Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη όπως και σε πολλούς άλλους εδώ μέσα!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
NavalArchitect

Νά'σαι καλά Ηλία, χαίρομαι που σου άρεσε. Το Τ&Η πιστεύω θα σε εντυπωσιάσει περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

Εγώ την Taylor Sandalwood σαν κρέμα την βρίσκω απλώς ικανοποιητική αλλά τίποτα περισσότερο.
H μυρωδια δε του σανταλόξυλου σε αυτήν, μου μοιάζει τελείως συνθετική και καθόλου ικανοποιητική για τα γούστα μου.
Το σανταλόξυλο της Τ&Η βρίσκεται σε άλλη κλάση και ξυριστικά και οσφρητικά.
Γιάννης B.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη του y.v
if you have a great shave you have a great day
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”