Adelco Regular Aloe Vera shaving cream

Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ας μεινουμε στο θεμα μας :P :P
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εικόνα
Η καινούργια adelco με τα πράσινα γράμματα και αυτοκολλητάκι"Ελληνικό προϊόν" έχει αυτή τη φόρμουλα.
Είναι η ίδια φόρμουλα με πρίν.
Ευρέθη σε τοπικό σουπερμάρκετ της Λάρισας,όπερ σημαίνει ότι η όλη αλλαγή έγινε για λόγους marketing.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ευχαριστουμε Τηλεμαχε !! Αν και μου κοβεις λιγο τη φορα για δοκιμη....ιδια φορμουλα ε ? :roll:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Ναι φίλε Ηρακλή.Το π.ξ παίρνει τα πάνω του και η adelco είπε να βγάλει το κάτι παραπάνω.
Αν δεις ανάμεσα στα δάχτυλά μου φαίνονται τα πράσινα της γράμματα.
Απλά βάλανε με έντονα γράμματα το aloe vera και αυτοκολλητάκι με Ελληνική σημαία.
Δεν ήθελα να σου κόψω τη φόρα,όμως από την άλλη πάλι καλά που σε πρόλαβα ;)
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

εμένα με ικανοποιεί αυτή και το ξυράφι γλιστράει περισσότερο από την προράζο
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

Πρώτη δοκιμή με Adelco Aloe vera στην παλιά συσκευασία. Όχι μάλλον ότι παίζει κάποιο ρόλο, απλά την είχα πάρει πριν μήνες, αλλά τώρα ανοίχτηκε. Πάνω κάτω ότι έχει γραφτεί εδώ πριν, διαπίστωσα επίσης.

Ο αφρός στην αρχή σου δίνει την εντύπωση ότι είναι νερουλός, αλλά σταδιακά δένει με τα γυρίσματα του πινέλου και γίνεται ικανοποιητικός. Ωραία κάλυψη στο πρόσωπο χωρίς κενά, ικανοποιητικό γλίστρημα και καλή προστασία.

Το άρωμα "καθαρό", δε ξέρω γιατί αλλά μου έφερε στο νου κάτι από την δεκαετία του 80. Ούτε κλασσικό, ούτε σύγχρονο. Καλό σε γενικές γραμμές.

Υποψία δροσιάς δεν μπορώ να πω εάν υπάρχει, καθώς πριν έγινε εφαρμογή preshave proraso πράσινο.

Στο τέλος κατά το ξέπλυμα με κρύο νερό, μου έδωσε την εντύπωση του δυνατού σαπουνιού καθώς ένοιωσα ότι έκανε το δέρμα ξηρό. Για το λόγο αυτό πιστεύω ότι συνίσταται για λιπαρές επιδερμίδες.
Βεβαίως με την χρήση μετά κρέμας ή Μπάλσαμ λύνεται το όποιο ζήτημα.

Σε γενικές γραμμές μία μέτρια κρέμα ξυρίσματος, που απλά κάνεις την δουλειά σου.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Yannis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 26 Φεβ 2010, 23:30
14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Η aloe vera την Adelco, είναι εξαιρετική κρέμα. Ο αφρός την ειναι πλούσιος και το άρωμα του διακριτικό αλλά πολύ όμορφο. Ενυδατώνει πολύ καλά το δέρμα και το ξύρισμα γίνεται ευχάριστα.
:hellas1
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Την είδα στον Χοντουλα Καλλιθεας αλλά μείναμε μακριά και αγαπημένοι.
Εικόνα
Omegaman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 18:47
6
Τοποθεσία: ΙΤ
Has thanked: 245 times
Been thanked: 256 times

Για κοίτα...Πρώτη φορά ακούω ότι υπήρχε τέτοια ελληνική κρέμα... Αλλά από όσα διαβάζω, δεν έχασα και τίποτα...
Άβαταρ μέλους
Rossobianco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 22 Φεβ 2018, 00:49
6
Has thanked: 1169 times
Been thanked: 1446 times
Ηλικία: 33

Πρώτη δοκιμή με την Adelco σήμερα το πρωί. Αναφέρομαι στην κρέμα σε αυτήν τη συσκευασία

Εικόνα

Διάβασα τις προηγούμενες κριτικές και προσωπικά θεωρώ πως την αδικούν.
Ξεκινώ από τη σύστασή της, η οποία μου θύμισε έντονα Proraso. Όπως αναφέρθηκε κι εδώ, η συσκευασία έχει κενό στην αρχή, θέλει λίγο ζούληγμα για να τη βγάλεις.
Το άρωμά της για μένα πάρα πολύ ωραίο (αλόη), βγάζει μια αίσθηση καθαριότητας και φρεσκάδας.
Ο αφρισμός πανεύκολος, εμένα μου ξέφυγε λίγη παραπάνω ποσότητα και χρειάστηκε αρκετό νερό.
Ο αφρός πηχτός αλλά μου φάνηκε να στεγνώνει εύκολα.
Όσον αφορά την προστασία, εμένα με άφησε πολύ ικανοποιημένο, πολύ περισσότερο απ' όσο περίμενα, με ήπια μηχανή βέβαια.
Με τη επιφύλαξη της μίας και μόνης δοκιμής, θα τη χαρακτήριζα πάρα πολύ καλή κρεμούλα για την τιμή στην οποία προσφέρεται. Να πω την αμαρτία μου, δε βρήκα μεγάλες διαφορές σε σύγκριση με την Palmolive την κλασσική (η mentolo είναι άλλο πράγμα...). Και ειδικά από τη στιγμή που είναι ελληνικό προϊόν και σ' αυτήν την τιμή νομίζω αξίζει.
ΙΑΣΟΝΑΣ
Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα· όσο λιγότερη έχεις, τόσο περισσότερο την απλώνεις.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”