Razorock

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Fotakas έγραψε:Δόρυ, απ'ότι θυμάμαι το Italian Barber εδρεύει στον Καναδά.
Ναι; Δεν το εχω ψαξει φιλτατε
Κι απο Καναδα δεν υπαρχει προβλημα πχ σε ebay και σε e-store.

"RazoRock shaving cream soaps are all Made in Italy using tried-and-true Italian formulations"
Στα υποψιν τοτε για μελλοντικη αγορα.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26419 times
Been thanked: 25885 times

Sorry φίλε Άρη δεν σε πρόλαβα αλλά και εγώ σήμερα το έμαθα. Πήγα στην Χρήστου Κανάκη 5 στους Αμπελόκηπους και εκτός από πινέλα Omega, είδαι και την Razorock. Μέχρι να παραλάβεις μπορείς να περάσεις για να μυρίσεις, αν είσαι κοντά!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

wolfy έγραψε:Sorry φίλε Άρη δεν σε πρόλαβα αλλά και εγώ σήμερα το έμαθα. Πήγα στην Χρήστου Κανάκη 5 στους Αμπελόκηπους και εκτός από πινέλα Omega, είδαι και την Razorock. Μέχρι να παραλάβεις μπορείς να περάσεις για να μυρίσεις, αν είσαι κοντά!
Δεν πειραζει αλλωστε ολη μου την ζωη θα ξυρίζομαι οποτε σιγουρα θα χρειαστω κ αλλη οταν αυτη που παρηγγειλα τελειωσει. Υποψιαζομαι οτι θα μου αρεσει αφου οπως λενε ειναι σχεδον ιδια με την acqua di parma που λατρευω.
μπορεις να μου στείλεις λεπτομερειες απο το καταστημα όπως ονομασια η και τηλεφωνο για να επικοινωνησω μαζι τους?
Άρης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26419 times
Been thanked: 25885 times

Έχεις ΠΜ!
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Μετρωντας τα λεπτά για να επιστρεψω σπίτι και να εγκαινιασω την razorock xxx σκεφτομουν όλα εκείνα τα topics που διάβασα για την "απίστευτη" ομοιότητα με την acqua di parma collezione barbiere, και το πως θα μου φανεί εμένα.
Ξεκινώ λοιπόν να στριφογυριζω το πινέλο 7-8 φορές στην κρέμα άρχισα να δημιουργώ την μαρέγκα στο μπώλ.
εντυπωσιαστηκα με το πόσο γρήγορα εγινε η κρέμα πηχτη σαν αλοιφή.
Ωραία λεω κ αρχιζω να απλώνω στο πρόσωπο μου.(στο μισό γιατί στο άλλο μισό εγκαινίασα την TOBS lemon lime) Τέλεια λέω.
Παίρνω την 23c και αρχίζω τα περάσματα. Κάτι δεν μου άρεσε. ο αφρός στέγνωνε γρήγορα και έτσι το ξυράφι δεν γλυστρούσε. Δεν ένιωθα οτι υπάρχει προστατευτικό φίλμ αρκετό. (Θα μπορούσα να το διορθώσω κάπως αυτό το στέγνωμα ?)
Κατάλαβα γιατί η ADP εχει τριπλάσια τιμή. Οσον αφορά την μυρωδιά? Καμία σχέση. ναι πολύ κοντα η μια στην άλλη αλλά την φινετσάτη οσμη της ADP δεν την έχει. Τελικά ότι δίνεις παίρνεις. Βλακείες ότι είναι ιδιες κρέμες επειδη τάχα τις βγάζει ο ίδιος παραγωγός.
Και για να μην παρεξηγηθώ. Οχι οτι δεν είναι καλή η κρέμα. Πολύ καλή για τα λεφτά που δίνεις αλλα όχι και να την θεωρούν κλώνο της ADP.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Δευτερη δοκιμή σήμερα εχοντας την φαεινή ιδέα να δοκιμάσω face lathering. 10 σβούρες το πινέλο στο μπωλ με την κρέμα και στην συνέχεια με 2-3 βουτηγματάκια της ακρης του πινέλου στο ζεστό νερό έγινε μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ κρέμα. (Συγνώμη για τα κεφαλαια αλλα ηθελα όντως να φωνάξω) Και το ξυράφι γλυστρουσε και ενυδάτωση καλή ειχα και όλα!!!
Μάλλον κατάλαβα που είναι το πρόβλημα. Το εν λόγω μπωλ
http://www.gentlemans-shop.com/acatalog ... -bowl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ειναι αρκετά ρηχό και οταν δουλευω την κρέμα ξεχειλιζει συνέχεια και δεν μπορω να την δουλεψω αρκετά.
Τελικά το face lathering αν το μάθεις μια χαρά βολικό είναι.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Arisk έγραψε:... Το εν λόγω μπωλ ειναι αρκετά ρηχό και οταν δουλευω την κρέμα ξεχειλιζει συνέχεια και δεν μπορω να την δουλεψω αρκετά...
Ή το πινέλο σου είναι πολύ μεγάλο για αυτό το μπώλ.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

To πινέλο είναι ενα edwin jagger medium silvertip
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 14 Μαρ 2012, 10:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ μη κάνεις full quoting το αμέσως προηγούμενο μήνυμα! Ευχαριστώ! Φιλικά Στέφος
Άρης
NikosX
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 04 Οκτ 2013, 09:50
10
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 208 times
Been thanked: 894 times
Επικοινωνία:

Χαίρετε!

Πού μπορούμε να βρούμε Razorock στην Αθήνα; Το κατάστημα Κανάκη 5, Αμπελόκηποι, είναι στη Θεσσαλονίκη;

Ευχαριστώ
He shaved evenly and with care, in silence, seriously.James Joyce
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26419 times
Been thanked: 25885 times

Καλημέρα Νίκο και καλωσόρισες.

Ναι, το κατάστημα αυτό είναι στην Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς δεν έχει τα προϊόντα της Razorock που ανέφερα τότε λανθασμένα, έχει μόνο προϊόντα Omega.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”