Razorock

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Τα razorock δεν τα κατασκευάζει η TFS ?
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Όχι δεν τα φτιάχνει όλα η tfs.Κάποια τα φτιάχνουν άλλοι Ιταλοί artisans κάποια η tfs.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Τηλέμαχε δηλαδή θεωρείς ότι τα proraso είναι καλύτερα ή ίδια με τα razorock;

* Ρωτάω γιατί μου έκανε εντύπωση,γιατί εσύ έχεις δοκιμάσει πολύ πράμα,ή δεν κατάλαβα καλά; :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Και τότε γιατί τα RR είναι κατά πολύ ακριβότερα απο τα Proraso?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Εξαρτάται . Στην Ελλάδα υπάρχει διαφορά γιατί τα Proraso είναι Ε.Ε. (δηλαδή όχι δασμοί) και τα razorock από Καναδά . Εκεί τώρα ο Italian barber πουλάει συνήθως τα Proraso 7,15 $ και τα razorock ξεκινούν από 4 - 5 $ και ανεβαίνουν για τους ακριβώς αντίθετους λόγους από αυτούς που είπα στην αρχή.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Επίσης αρκετές φορές η τιμή δεν συνάδει πάντα με την ποιότητα. Λαμπρό παράδειγμα είναι οι Palmolive κρέμες (γύρω στα 2 ευρώ), που όχι μόνο πατάνε τα Proraso, αλλά και άλλα ακριβότερα προϊόντα.

Από την άλλη υπάρχουν κάτι Varesino και Panacrema (Nuavia) που είναι μεν πανάκριβα, αλλά είναι εξαιρετικά τόσο αρωματικά, όσο και σε ποιότητα και ιδιότητες.

Μην ξεχνάμε όμως και τα σαπούνια των δύο Δημητρηδων του φόρουμ, που δεν έχουν να ζηλέψουν πολλά από πολύ πιο ακριβά προϊόντα, και είναι εξαιρετικά και απολύτως αγνά.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ναι Νίκο . Δυστυχώς πολλές φορές η υπερτίμηση ενός προϊόντος κάνει πολλούς να το θεωρούν ότι είναι καλύτερο . Μου έκανε εντύπωση ο Vavous που έχει ξυριστεί με ακριβές μηχανές και είπε "σαν τη Futur δεν έχει " , και πιστεύω ότι πολλές από αυτές που είχε θα ήταν διπλάσιες τουλάχιστον σε τιμή . Όσο για τις κρέμες Palmolive (και το στικ θα έλεγα εγώ ) είναι φονέας γιγάντων!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Tony έγραψε:Τηλέμαχε δηλαδή θεωρείς ότι τα proraso είναι καλύτερα ή ίδια με τα razorock;

* Ρωτάω γιατί μου έκανε εντύπωση,γιατί εσύ έχεις δοκιμάσει πολύ πράμα,ή δεν κατάλαβα καλά; :)
Τα θεωρώ ισάξια απλά θα έλεγα ότι αν ήταν να πάρω ένα αυτό θα ήταν το proraso λόγω διαθεσιμότητας.
Αν θελήσω ένα άρωμα π.χ terre d hermes έχω καλύτερες επιλογές από τα razorock.
Και να πω και κάτι...τα razorock παλιά ήταν καλύτερα λένε.Δεν το ξέρω σίγουρα αλλά τότε κάνανε το όνομα.Η φόρμουλα πλέον όμως διαφέρει σε πολλά σαπούνια τους.
Η επιλογή proraso αφορά διαθεσιμότητα,τιμή και ισάξια ποιότητα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Proraso? Terre d hermes? Η proraso εχει 3 σαπουνια 3 κρεμες κι αυτο ειναι ολο. Βεβαια με αυτα που βλεπω τωρα με βολευει αυτο. Πηγα και πηρα το emperor 11 ευρω... Κοροιδια. Σαπουνακι κοκκινο proraso που ηδη εχω και ενα λευκο ετσι να υπαρχει και μια χαρα.. Εχω ηδη και την κρεμα τη μπλε που ειναι απαιχτη. Στα λεφτα του emperor θα επαιρνα πιο φτηνα πολλα αλλα πραματα. Cella,speick σαπουνια.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Ναι δεν είπα ότι η proraso έχει terre d hermes.
Αν ήθελα αυτό το άρωμα το οποίο έχει και η razorock θα το αγόραζα από κάποια άλλη εταιρεία.
Αν και η proraso έχει πλέον και 3 καινούρια αρώματα και συνολικά 7(Λευκό, ευκάλυπτος,κεχριμπάρι μπλε,σανδαλόξυλο,vetiver,mediterranneo και το πορτοκαλοκίτρινο).
Γενικά τα razorock για μένα είναι υπερεκτιμημένα.
Αρωματικά είναι αδύναμα και αν είναι όλα όπως το δικό μου σε ποιότητα,τότε δέεεεεν.
Εγώ δεν το πλήρωσα καν μιας και ήταν δώρο αλλά αν ήταν να το αγοράσω δεν θα το έκανα.
Έχουν όμως ωραία συσκευασία και αν κάποιος ψάχνει αδύναμο άρωμα είναι καλή περίπτωση.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”