Body Shop "MACA ROOT"

Άβαταρ μέλους
jmalous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2017, 01:00
6
Τοποθεσία: Πάτρα
Has thanked: 19 times
Been thanked: 152 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

floid vigoroso και brut original
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μια αλλη ιδεα ειναι να εκανες απλα ενα καλο και βαθυ ξυρισμα και λογικα θα σε καψει το asl.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

JMALOUS όταν λες ότι αου έκανε ερεθισμό και κάψιμο τι ακριβώς εννοείς? Κοκκινίλες? Σπυράκια? τι ακριβώς?
Λογικά αν χρησιμοποίησες floid vigoroso θα έπρεπε να νοιώθεις αίσθημα δροσιάς γιατί έχει μενθόλη και όχι κάψιμο που περιγράφεις. Παίζει να είσαι αλεργικός στη μενθόλη? Το παθαίνεις και με το Brut?

Το τελευταίο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι το maca βγήκε ανώριμο στην αγορά και η καυστική σόδα / ποτάσα είναι ακόμα ενεργή....πράγμα απίθανο.

Από την άλλη εάν δεν έχει συνηθίσει - καθότι νέος - το δέρμα σου σε βαθύ ξύρισμα τότε μπορεί απλά να σε καίει πολύ το ASL.

Δοκίμασε μετά το ξύρισμα After Shave Balsam χωρίς αλκοόλ αντί Lotion και πες μας.
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Η maca root ειναι κρεμα, δεν ειναι σαπουνι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jmalous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Ιούλ 2017, 01:00
6
Τοποθεσία: Πάτρα
Has thanked: 19 times
Been thanked: 152 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Οι ερεθισμοί ήταν κάτι σαν αλλεργία η εκζεμα σε όλο το πρόσωπο και έντονο κάψιμο. Σπυράκια όπως γίνετε εάν γυρίσει η τρίχα όχι δεν είχα. Επίσης το δέρμα μου την επομενη αλλα και πιο έντονα τη μεθεπομενη ημερα έκανε ξηροδερμία στο σημείο που είχε ερεθιστεί. Το floid το χρησιμοποιώ από τη πρώτη ημερα που ξεκίνησα εδώ και πέντε μήνες και δε με έχει πειράξει ποτε όπως και η brut εδώ και αρκετό καιρό. Απόψε έκανα το ξύρισμα μου αφού είχε ηρεμήσει εντελώς το δέρμα μου με ακριβώς τα ίδια πράγματα αλλα με σαπούνι Valobra και με τρίτο πέρασμα κόντρα. Όλα μια χαρά. Δυο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν, ή η κρέμα με πείραξε η ο συνδυασμός κρέμας και lotion. Θα της ξαναδώσω άλλη μια ευκαιρία γιατί πραγματικά μου άρεσε σα κρέμα αλλα με as balm να δω τι θα γίνει. Σαββάτο όμως για να έχω ηρεμήσει μέχρι τη Δευτερα που θα πάω στη δουλειά.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Το ξανανοιγω για να πω ότι όλα τα bs εχουν τη Root στα 10 ευρώ τα 200ml και τα 125ml 7 ευρώ. Στο περιπου οι τιμές.

Μάλλον ο Ράντυ θα επιτεθεί. Θέλω να την ξανά θυμηθώ τώρα που ανέβηκε η εμπειρία και η τεχνική μου. Έχει χαλάσει σε κανέναν που την έχει? Γιατί για να την τελειώσω θα πρεπει να έρθει η Δευτέρα Παρουσία πρωτα. Εχω την αίσθηση ότι πρεπει να ναι καλυτερη απο την TOBS. Για τη St.James δε το νομίζω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Σε μένα είχε αρχίσει να στεγνώνει μετά από καιρό (πάνω από χρόνο). Μόνον αυτό.
Το πήρα το μάθημά μου με τις κρέμες. Όχι πάνω από 2 σε βαζάκια, όχι γενικά πολλές κρέμες, στεγνώνουν,
ειδικά αυτές στα βαζάκια.
Κατά τα άλλα, η Maca Root, είναι μία πολύ καλή κρέμα όπως όλοι έχουμε γράψει.
Το άρωμα της βέβαια είναι Love or Hate.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Σε βαζάκι έχω τις St James και TOBS μονο. Οι άλλες όλες είναι φτηνές και είναι σε σωληνάρια. Αλλά και να στεγνώσει η Root δε νομίζω να τρέχει και κάτι.

Τη θυμάμαι να αφρίζει άριστα και να γλιστράει σαν τρελή ακόμη και τότε που έφτιαχνα στεγνό αφρό. Αλλά έχω πανω απο 3 χρόνια να τη δουλέψω.

Άρωμα για μένα από τα τοπ3 στη δική μου μυτη τουλάχιστον. Αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”