Palmolive for Men crema da barba Menthol

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Ingerdients: Aqua, Stearic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Coconut Acid, Cocos Nucifera, Sodium Hydroxide, Parfum, Menthol, Tocopheryl Acetate, Sodium Silicate, Potassium Chloride, Citral, Limonene, Linalool, CI 42090

Εικόνα

Εικόνα

Ουτε πολυ σφιχτη ουτε νερουλη καθως βγαινει απο το σωληναριο με την μυρωδια να προϊδεαζει ελαχιστα
Ευκολος αφρος με σωστη καλυπτικοτητα
Χωρις φυσαλιδες,σχετικα καλη αντοχη στο νερο
Δεν εχει μεγαλο παχος στο προσωπο,δεν ειναι ογκωδης ο αφρος
Αμεση η αισθηση της Μενθολης,σαν να σε ψεκασαν με Halls
Δροσια και ανεβασμα διαθεσης με την μια.

Εικόνα

Οτι πρεπει για το καλοκαιρι αλλα και εγω τετοιες κρεμες τις χρησιμοποιω τον χειμωνα οταν εχει συννεφια το πρωϊ και με πιανει ψυχοπλακωμα
Το μονο μειον ας το πουμε που δεν εχει πολυ παχος ο αφρος στο προσωπο ομως αυτο δεν επηρεαζει πολυ το ξυρισμα
Εχει καλη ενυδατωση και η λεπειδα δεν σκαλωνει πουθενα
Εβγαλα ανετα με περασματα με open comb
Με τετοια τιμη και αποδοση την θεωρω φοβερη κρεμα.

Εικόνα
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Ωραίος φίλε!Συνοπτικό και περιεκτικό review!
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Να εισαι καλα ElNavajero.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Μετά από αρκετούς μήνες που είχα αυτήν την κρέμα χωρίς να την χρησιμοποιήσω, την είχα σχεδόν ξεχάσει. Με τις τελευταίες ζέστες που άρχισαν, είχε σήμερα την τιμητική της.

Είχα πολλές προσδοκίες από την κρέμα αυτήν. Όπως ξέρετε, με τα προϊόντα Palmolive έχω άριστη σχέση. Και η κρέμα (ευρωπαϊκή-ιταλική) και το stick (ευρωπαϊκό) είναι πολύ καλά προϊόντα σε πολύ χαμηλή τιμή. Εξαίρεση αποτελούσε έως τώρα το αυστραλέζικο stick, δεν μου άρεσε καθόλου (ποιοτικά). Από menthol κρέμες/σαπούνια είχα δοκιμάσει μόνο το Proraso σαπούνι (παλιά σύνθεση), το οποίο ήταν ένα καλό σαπούνι για την κατηγορία του, αλλά δεν με ενθουσίαζε καθόλου η μυρωδιά του.

Η κρέμα μυρίζει ασφαλώς καλύτερα από το Proraso κατά την γνώμη μου, επικρατεί το άρωμα της μέντας. Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει, το θεωρώ όμως ανεκτό. Ποιοτικά η κρέμα μου φάνηκε αρκετά μέτρια, κατώτερη των προσδοκιών μου. Δεν είναι TOBS σε καμία περίπτωση, απέχει πολύ από την Maca Root της Body Shop (προσωπικά μου αρέσει πολύ), ανώτερη από nivea, prosar, gillette και τις άλλες τις ίδιας κατηγορίας. Κατ' εμέ 'ομως, υστερεί σε σχέση με την κλασική της ίδιας εταιρείας (και την ευρωπαϊκή της έκδοση) και ποιοτικά και πολύ περισσότερο αρωματικά. Παρ' όλα αυτά το αποτέλεσμα ήταν καλό στο τέλος. Η κρέμα μετά την αρχική εφαρμογή στο πρόσωπο αρχίζει να δροσίζει. Πιο έντονη η αίσθηση από το Proraso, αλλά όχι κάτι το έντονο.

Σαφώς και σε ξυπνάει όπως λέει ο Δόρυ παραπάνω και ενδεχομένως να σου φτιάχνει και την διάθεση μια μουντή μέρα. Εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασε. Ούτε αρωματικά, ούτε ποιοτικά. Εντάξει, δεν είμαι τύπος που του αρέσουν τα menthol, με εξαίρεση στα after shave. Σαφώς και υπάρχουν καλύτερα προϊόντα εκεί έξω, αλλά αν σκεφτεί κανείς ότι στοιχίζει μόλις 1,80€ και μπορείς να την βρεις στην τοπική αγορά, αξίζει μιας δοκιμής.
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Πρωινό ξύρισμα σήμερα με την εν λόγω κρέμα. Πάρα πολύ καλός αφρός και δροσερή αίσθηση, μου έκανε εξαιρετικό ξύρισμα.

Για τα χρήματά της είναι πάρα πολύ καλή.
Άβαταρ μέλους
meletios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 14:43
10
Has thanked: 36 times
Been thanked: 57 times

Το καλοκαίρι της είχα αλλάξει τα φώτα...
Πολύ ευκολη και δροσερή κρέμα σε απίθανη τιμή.
padjon72
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: 20 Σεπ 2014, 14:23
9
Has thanked: 32 times
Been thanked: 74 times
Ηλικία: 51

Τωρα που ο υδράργυρος πήρε τον ανήφορο τη δουλεύω αρκετά. Πολύ πιο "δροσιστικη" από proraso και πολύ πιο αποτελεσματική στο μαλάκωμα της τρίχας. Για το σκληρό μου γένι, με άριστα το 10 της δίνω χαλαρά ένα εννιάρι.

Το άρωμά της μου κάθεται λίγο βαρύ είναι η αλήθεια, αλλά σε γενικές γραμμές είναι πολύ πάνω από την κατηγορία της όπως προαναφέρθηκε.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

αν και δεν με ενθουσιαζουν οι κρεμες με μενθολη οφειλω να ομολογησω οτι προκειται για πολυ καλη κρεμα για τα λεφτα της(2ευρα).
το αρωμα της χαρακτηριστικο της μενθολης δεν εχει καμμια σχεση με αλλα συναφη αρωματα.αφριζει πανευκολα(ποσοτητα=1μπιζελι) και αφρος που δημιουργει ειναι μεταξενιος.η προστασια που παρεχει ειναι ικανοποιητικη χωρις να προβληματιζει.σιγουρα υπαρχουν καλυτερες κρεμες,για τα λεφτα της ομως αποτελει πολυ καλη επιλογη.το καλοκαιρι ειναι οτι πρεπει.δροσια και φρεσκαδα.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Για την τιμή της (με 1.40 την είχα πάρει τον Οκτώβριο από τον Χαρμάνη, γενικά πάντως βρίσκεται κοντά στα 2), η κρέμα είναι κορυφαία. Αφρίζει πανεύκολα με ελάχιστη ποσότητα (εγώ δεν την τσιγκουνεύομαι και ο αφρός μου έχει και παραέχει όγκο), προστατεύει τέλεια κ.λπ. Νικάει με άνεση ακριβότερα προϊόντα. Κι όπως έχω ξαναγράψει, μ'αρέσει περισσότερο από την κλασική Palmolive (που είναι επίσης εξαιρετική).

Τώρα που σφίξαν οι ζέστες τη χρησιμοποιώ κάπως πιο συχνά και μάλλον θα της δώσω πρωταγωνιστικό ρόλο μέχρι το τέλος Αυγούστου.
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Πήρα μιά κρέμα την προηγούμενη εβδομάδα από το Γιάννη Hairmaker και έκανα ένα test lather.
Η εντύπωση που μου δημιουργήθηκε ήταν άριστη από άποψη αρώματος, αίσθησης (δροσιά μέντας) και αφρού, αφού ήταν πλούσιος και στα δάχτυλα γλυστερός!
Μετά το σημερινό μου ξύρισμα με αυτή, επιβεβαιώθηκαν όλα τα παραπάνω καθώς έκανα ένα άκρως απολαυστικό ξύρισμα με Futur και "τελειωμένη" Voskhod.
Παράγγειλα λοιπόν από εδώ δυο τρεις να υπάρχουν μιάς που είναι και φτηνές και έστειλα και "αντιπρόσωπο" στη Θεσσαλονίκη να μου βρεί κανα δυο έτσι για να υπάρχουν :D μετά τις οδηγίες που μου έδωσε ο Νώντας.
Αυτό που μου έκανε τρομερή εντύπωση ήταν η δροσιά της, την οποία ένιωσα ισχυρότερη απο τις πράσινης Proraso!
Αυτό βέβαια την κατατάσει στις καλοκαιρινές κρέμες... Ωστόσο εγώ θα τη χρησιμοποιώ όλο το χρόνο! :dance:
Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!

ΥΓ
Μπορεί να είναι δροσερή, αλλά καμία σχέση δέν έχει το άρωμά της με Proraso! Εμένα μου άρεσε περισσότερο αυτό της Palmolive...
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”