Κρεμα Νoxzema

Άβαταρ μέλους
ElGreco
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 14:24
5
Τοποθεσία: Πρέβεζα
Has thanked: 4443 times
Been thanked: 4704 times
Ηλικία: 48
Επικοινωνία:

Εγώ κάτι παρόμοιο έπαθα τελευταία με μια Palmolive κόκκινη. Την έχω αποθηκευμένη να πατάει στο καπάκι της - αναποδα ας πούμε και κάτι έσταξε -έτρεξε απο την "ραφη" που έχει στο τέλος. Αποχρωμάτισε λίγο και το σωληνάριο.. σκούπισα καλά το σωληνάριο, το δίπλωσα λιγάκι, τοέχωσα και πίσω πίσω στο ντουλάπι να μη το βλεπω και ησύχασα!
Τάσος
looʞ ɐʇ ʇɥıuƃs pıɟɟǝɹǝuʇlʎ
-----------------------------
https://metamatiakleista.wordpress.com
Άβαταρ μέλους
KnightRider
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 16 Ιαν 2020, 09:42
4
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8 times
Been thanked: 41 times
Ηλικία: 46

Χαιρετώ τα μέλη του φόρουμ,

Ονομάζομαι Άρης κ είμαι κ εγώ "κολλημένος" με το σπόρ του ξυρίσματος εδώ και 10 χρόνια.

Έχοντας παίξει με την συγκεκριμένη κρέμα, μπορώ να πω ότι δεν μου άφησε καλές εντυπώσεις. Δεν ήταν αρκετά ρευστή, ήθελε αρκετό νερό κ γενικά με ταλαιπώρησε μέχρι την στρώση της. Δούλεμα με γουρούνα OMEGA απο Σκλαβενίτη, παλιοσειρά 8ετίας.

Αν και είμαι φανατικός fan των αποσμητικών, στο κομμάτι αυό απογοητεύτικα.
(*) Κάθε άποψη στηρίζεται σε προσωπικές εμπειρίες κ σε καμία περίπτωση δεν θέλει να προσβάλλει ή να αμφισβητήσει κανένα μέλος.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Δεν είσαι ο μόνος! Την θεωρώ τη χειρότερη κρέμα που δοκίμασα ποτέ και το μόνο προϊόν που πέταξα ποτέ στα σκουπίδια, ούτε να την δώσω σε φίλο δεν ήθελα για να μην τον στεναχωρήσω με ένα χαμένο ξύρισμα...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Απλά για την ιστορία και μόνο, το νήμα όταν πρωτοανοίχτηκε αναφερόταν στην παλιά Noxzema (Ιταλική) και όχι στην σημερινή (Ελληνική).

Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 211 times
Been thanked: 551 times
Ηλικία: 43

Δευτερη φορα σημερα που χρησιμοποιησα την συγκεκριμενη κρεμα και κατευθειαν στα σκουπιδια!καθολου πυκνο αφρο και καμια προστασια!απο σουπερμαρκετ θεωρω οτι η nivea ειναι πολυ ανωτερη!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Είχα διαβάσει τα αρνητικά σχόλια του νήματος και περίμενα να είναι φλόμπα, αλλά στην πράξη η κρέμα Noxzema (που κάποιος, μάλλον η αδελφή μου, μου είχε κάνει δώρο προ καιρού) μου φάνηκε πολύ καλή.

Είναι όντως σκληρή, όπως βγαίνει από το σωληνάριο, γι' αυτό αποφάσισα να τη διαλύσω με ελάχιστο νερό στο μπολ. Προσοχή, δεν έκανα ball lathering όπως συνηθίζουν οι περισσότεροι, προσδοκώντας να φτιάξουν μαρέγκα μες στο μπολ και να την παίρνουν από κει. Απλώς, την «έσπασα» για πολύ λίγο και συνέχισα το lathering στο πρόσωπο.

Ο αφρός, λοιπόν, βγήκε αρκετά πλούσιος, δεν είχε να ζηλέψει κάτι από κρέμες της κατηγορίας (όπως η Nivea, η βουλγαρική Aspis κ.ά.). Το άρωμα μου θύμισε τον αφρό Noxzema στο κλασικό κόκκινο δοχείο/κύλινδρο. Το ξύρισμα γενικά πήγε καλά, δηλαδή βλέπω να το χρησιμοποιώ το σωληνάριο και να μη με απογοητεύει. Δεν ζητάω πολλά από μια τέτοια κρέμα, είναι μια χαρά - όπως και οι άλλες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”