Arko Maximum Comfort Shaving Cream

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Arko Shaving Cream Maximum Comfort
100 gr/ 94 ml
2.46 $

Εικόνα

Αρωμα απαλο,ωραιο οχι κατι το αριστοκρατικο μα πιο ηπιο
Με την μια σε παει σε σαπουνι,οχι κατι χημικο-τεχνητο να σε κεντρισει μα γλυκο
Την δουλεψα με silvertip πινελο σε 3 περασματα εκ των οποιων το τελευταιο κοντρα
Η μηχανη Soluna αρα πολυ απαιτητικο τεστ !
Η ποσοτητα που χρειαστηκε σε ολο το ξυρισμα λογικοτατη
Αφρος σωστος,οχι φουσκωτος εφετζιδικος αλλα ουτε και πεσμενος
Απλωνε οσο επρεπε χωρις να χαζευει,ζητησε ενα κλικ νερο παραπανω μα δεν ετρεχε,μαζευοταν αμεσως
Κανενα σημαδι ερεθισμου στο τελος,η λεπιδα και στα 3 περασματα πηγαινε ρολοϊ
Το βαθος ικανοποιητικοτατο,κανενα σημαδι να ξεθυμανει και με καλυψε απολυτα στο τοσο δυσκολο τεστ

Αρμοστο,ευπρεπες αρωμα στο προσωπο και ομορφουλι στο πινελο
Η τιμη πολυ χαμηλη,με βαση τα ανωτερω το αβιαστο συμπερασμα ειναι πως:
Η κρεμα ηταν μια φοβερη εκπληξη σε ολα της !

[marquee]Ευγε Εικόνα Arko[/marquee]
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Ευχάριστη έκπληξη αυτή, γιατί η arko cool είναι μία μπούρδα και μισή.
:danke Δορυφέρον
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Να εισαι καλα φιλτατε.
Εχω δοκιμασει την Extra Sensitive και την Moist αλλα δεν φτανουν αυτην εδω.
Εχει βγαλει και Menthol αλλα απο μια γρηγορη αναζητηση μονο σε ενα μαγαζι στην αμερικη την βρηκα.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Σήμερα έκανα ένα πολύ ωραίο ξύρισμα με την max comfort. Δεν ήταν η αποκάλυψη. Δεν ήταν φοβερό. Να πείς :wow , τί κρέμα είναι αυτή ! Ήταν απλά ένα πολύ ωραίο ξύρισμα.
Να σας πω όμως, για τα λεφτά της δε χρειάζομαι τίποτα παραπάνω απο ένα πολύ ωραίο ξύρισμα.

Το άρωμα της, το οποίο κάπου είχα διαβάσει πως έφερνε σε πορτοκάλι, είναι διακριτικό - ο Δορυφέρων παραπάνω το περιγράφει σωστά - και αν το παλέψετε ίσως ανθυποβαλλόμενοι βρείτε λίγο απο πορτοκάλι.

Στο πρόσωπο μου τη δούλεψα με το 1800. Έκανα facelathering και αβίαστα μου έβγαλε αρκετή ποσότητα για 3 περάσματα.
Κάλυψη υποδειγματική και στο τέλος της όλης διαδικασίας κανένα τράβηγμα, κανένας ερεθισμός. Μιά χαρά.Καμμία έκπληξη και δω.

Όμως ! Θέλω να σταθώ σε ένα σημείο ! Τη προσοχή σας παρακαλώ !

Η κρέμα αυτή, μέχρι στιγμής, έκανε το γλυστερότερο αφρό που έχω βάλει στο πρόσωπο μου ! :eek
Έπαθα πλάκα ! Το ξυράφι έκανε πατινάζ ! Αφού σκέφτηκα, ώρες είναι να μου γλυστρήσει έτσι όπως πάει !
Όποιος την έχει δοκιμάσει μπορεί να μ'επιβεβαιώσει ?
Λέτε να ήταν η ιδέα μου ? :confused

Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις μου λοιπόν, θα φροντίσω να έχω Arko στο ντουλαπάκι μου και θα τη βάλω στο rotation, είναι μία απο τις κρέμες που δίνεις λίγα και παίρνεις πολλά.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

elefsina73 έγραψε:Το θεμα ειναι ρε Λιακο πως πετυχαινει αυτη τη γλιτσα?
Ειναι απο φυσικα κολπα η παιρνει μερος και το πετρελαιο?
Λεω τωρα μηπως???
Αν δεν συντρεχουν τετοιοι λογοι τοτε ολα καλα!!!

Δε μου πέρασε καθόλου απ'το μυαλό ! Για γράψε το παρασύνθημα να το ψάξω στα συστατικά και θα σας ενημερώσω.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Aς επαναφέρω το θέμα..

Μιας και έχουν βγει αρκετές κρέμες από τότε, πόσοι την χρησιμοποιήσατε πρόσφατα και τι εντυπώσεις έχετε μετά από συγκρίσεις με νέα προϊόντα..??
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Xθές έκανα το πρώτο μου ξύρισμα μαζί της.. Οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής απλά εξαιρετικές..
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Μιας και την έχω μαζί μου στις διακοπές και σαν μοναδική επιλογή μου για λίγες μέρες να πω και εγώ δύο λόγια. Καταρχήν έχω τη νέα version που την ονομάζει η εταιρία απλώς comfort και όχι όπως η παλιά maximum comfort. Η διαφορά είναι η νέα πιο "καθαρή" σύνθεση όπως έχει ειπωθεί και πιο πάνω .
arko-comfort-cream-big-0eaa.jpg
Να πω καταρχήν ότι το άρωμα της είναι κάτι απροσδιοριστο για μένα που φέρνει στη δική μου μύτη σε άρωμα καλλυντικού όπως κάποιες κρέμες που έχει η γυναίκα μου ... Ίσως αν ψάξεις αρκετά να σου βγάλει κάτι από πορτοκάλι όπως λέει και ο Ηλίας πιο πάνω αλλά μέχρι εκεί . Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι κάτι δυσάρεστο .
Η κρέμα για μένα είναι αρκετά διψασμένη αλλά σηκώνει άνετα νερό χωρίς να έρχεται στο σημείο μηδέν , εκεί που θα πεις δηλαδή "ωχ είναι έτοιμη να σπάσει η σαπουνάδα " . Αφρίζει εύκολα και σαν τρελή , δίνοντας στην συνηθισμένη για μένα ποσότητα άνετα αφρό για 3 περάσματα + .[Η ποσότητα που χρησιμοποιώ στις κρέμες για μένα είναι στάνταρ . Δύο φάλλαγες ακριβώς στο δεξί μου δείκτη .]
Το μεγάλο συν της κρέμας είναι όπως έχει γραφτεί πιο πάνω για την παλαιότερη version το γλύστριμα της . Για μένα εφάμιλλο της Palmolive ( όπως και όλη η συμπεριφορά της κρέμας ) . Τώρα φίλοι μου αν ρωτήσετε για το post shave αποτέλεσμα της θα σας γελάσω γιατί σχεδόν ποτέ όπως έχω ξαναπεί δεν με απασχολεί. Βάζω κατευθείαν μετά το ξύρισμα asl και σε δύσκολες καιρικές συνθήκες (πολύ κρύο ή αφυδάτωμενο δέρμα από τον ήλιο όπως αυτή την περίοδο βάζω balm ) ... Οπότε ....
Τελειώνοντας να πω ότι συνολικά είναι μια κρέμα απόλυτο vfm που θα ευχαριστήσει και τον έμπειρο αλλά και σε καμμια περίπτωση δεν θα στεναχωρήσει τον αρχάριο που θα του δώσει όλα τα παραπάνω εύκολα !
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Αυτά κάνετε και με τρέχετε Αυγουστιάτικα για Arko. Εχω τη Moist, άψογη μπορώ να πω. Πάω να πάρω και την Comfort να ηρεμήσω. Με ξοδέψατε πάλι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tolis.k
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2015, 15:14
8
Has thanked: 521 times
Been thanked: 428 times
Ηλικία: 53

θα καταθέσω την άποψή μου για την Arko Comfort, έχοντάς την στην παλαιότερη version που γράφει Maximum Comfort, αλλά που είναι η ίδια, απλά αλλάξανε εμφάνιση συσκετασίας.
Μάλιστα το σωληνάριο φτάνει στο τέλος της και μάλλον λυπάμαι για αυτό, καθώς η κρέμα αυτή είναι top value for money.

Καταρχήν έχει ένα πολύ ωραίο ανδρικό ελαφρύ άρωμα καθαριότητας,απαλή λεβάντα και υποψία πορτοκάλι όπως προαναφέρθηκε. Δροσερό και συνάμα Δυναμικό άρωμα. Δεν περιέχει μενθόλη και δεν έχει αίσθημα δροσιάς.

Αφρίζει εύκολα και η έκπληξη είναι το πόσο ωραία γλιστράει το ξυράφι στο πρόσωπο.

Αν έχανε από κάποια άλλη κρέμα ξυρίσματος, αυτή θα ήταν η Tabac, λόγω της ωραίας απαλής επιδερμίδας που σου κάνει στο τέλος, αλλά έχει σχεδόν και την τετραπλάσια τιμή από την Arko.

Θα την ξαναπάρω σίγουρα.

Στα συν...
+ Άρωμα
+ Γλίτσα
+ Τιμή
He who pays the piper, generally calls the tune. :violin:
ουκ εν τω πολλώ το ευ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”