Vitos supercrema soap

Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Για αυτήν έχει κάποιον να πει κάποια εμπειρία; Από τα συστατικά που τη συνθέτουν παράγει ζωηρό ενδιαφέρον :bigsmilie
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Μπες εδω και δες το 2ο βιντεο του Κωνσταντινου στο 16:07
Άρης
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

1 (1).jpg
σημερα ηταν η δευτερη φορα που ξυριστηκα με το συγκεκριμενο σαπουνι και εχω σχηματισει μια πρωτη αποψη.
το σαπουνι ειναι μαλακο οπως τα περισσοτερα ιταλικα σαπουνια με ενα πολυ ελαφρυ και διακριτικο αρωμα αμυγδαλου.
για την αληθεια μολις που το μυριζα ,δεν εχει σχεση με το αμυγδαλο που εχουν τα υπολοιπα ιταλικα σαπουνια(cella,valobra).
περιεχει ζωικο λιπος και γλυκερινη. ειναι συσκευασμενο σε κουτι του 1 κιλου και η τιμη του ειναι γυρω στα 11 ευρο.
στο ξυρισμα το σαπουνι θεωρω οτι εχει κορυφαιες ιδιοτητες που κατα την γνωμη μου δυσκολα τις βρισκεις σε αλλα σαπουνια.εγω προσωπικα -ισως να ξενισει καποιους -το τοποθετω στην ιδια κατηγορια με σαπουνια οπως το cella,to valobra ακομα και το mwf.
οπως ειπα ειναι μαλακο σαπουνι και γι'αυτο ειναι πολυ ευκολο στο δουλεμα του.ο αφρος που δημιουργει ειναι πολυ λιπαρος και πλουσιος και κατα την διαρκεια του ξυρισματος παρεχει αριστη προστασια,ενυδατωση και ολισθηροτητα.
ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το σαπουνι και τις ιδιοτητες του και γι'αυτο το λογω το συστηνω ανεπιφυλακτα. ;)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
giobi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 12 Απρ 2013, 02:01
10
Τοποθεσία: Κάντζα-Παλλήνη
Has thanked: 327 times
Been thanked: 151 times
Ηλικία: 55

1 κιλο; !!!
Σε τι συσκευασια ειναι;
Το κοβεις και το τοποθετεις σε καποιο σκευος (πχ κεσεδακι) για να το χρησιμοποιησεις;
Αντωνης
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Μισό κιλό η κρέμα και ενα κιλό το σαπούνι, είναι όλα σε μεγάλη συσκευασία για Κουρείο.
Είναι πάντως εξαιρετικό!!! μαλακό σαπούνι που κόβεις και βαριέσαι να βάζεις !!!!
if you have a great shave you have a great day
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

ναι ειναι σε συσκευασια του 1 κιλου.ειναι μαλακο σαπουνι οποτε μπορεις ανετα να το κοψεις και να το βαλεις π.χ. σε 1 πηλινο. ;)
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

vitos extra super sapone per barba supercrema finissima emolliente(ονομα σιδηροδρομος).
απο τα καλυτερα σαπουνια που εχω χρησιμοποιησει - και για να ερεθισω και ορισμενους με τα κολληματα τους με την αλλη ακρη του ατλαντικου-πολυ καλυτερο απο τα περισσοτερα απο αυτα και μαλιστα απο τα πιο αγνα που κυκλοφορουν.το συγκεκριμενο σαπουνι δυστυχως η και ευτυχως για οσους το εχουμε ειναι κορυφαιο σε ολα.και οταν λεω σε ολα ,ειναι σε ολα.
προκειται για μαλακο σαπουνι οπως τα περισσοτερα ιταλικα σαπουνια και ερχεται σε συσκευασια του κιλου.
μπορεις να κοψεις οσο θες και να το βαλεις στο δοχειο της αρεσκειας σου πανευκολα.στην υφη και την εμφανιση μοιαζει εκπληκτικα με το cella. το αρωμα του εχει μια υποψια αμυγδαλου αλλα τιποτα αλλο το φοβερο και περιεργο.το δικο μου για να ειμαι ειλικρινης δεν μυριζει τιποτα,μονο σαπουνι.
στο ξυρισμα δημιουργει πανευκολα αφρο ,οποτε δεν χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια απο καποιον νεοεισερχομενο στο''αθλημα''.ο αφρος ειναι ιδιαιτερα καλυπτικος και σε υφη ''βουτυρωδης''.
κατα τη διαρκεια προσφερει αριστη προστασια και βοηθαει πολυ καλα στο να ολισθαινει το ξυραφι ομαλα.η ενυδατωση που προσφερει ειναι και αυτη κορυφαια δειγμα του οτι το σαπουνι ειναι αριστο.ειναι ενα ''ταπεινο''σαπουνι που ομως βαζει κατω πολλα απο τα ''high end-tech-hype''σαπουνια που κυκλοφορουν.τελος ,αν καποιος ψαχνει ενα σαπουνι που κανει τη δουλεια του στο ακεραιο χωρις πολλες φανφαρες και τυμπανοκρουσιες ,τοτε το σαπουνι αυτο δεν θα τον απογοητευσει. :thumbsup
Άβαταρ μέλους
gstefanoudis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: 16 Μάι 2014, 16:40
9
Has thanked: 252 times
Been thanked: 214 times
Ηλικία: 49

Γνωρίζει κανείς πού μπορούμε να βρούμε αυτό το σαπούνι (Ελλάδα) στον τύπο Extra Super Coco;
Νομίζω ότι ο Μιχαηλίδης έχει το απλό Extra Super...
Ξέρει κανείς με σιγουριά;
Γιώργος

"Η πέτρα, το σίδερο, το ατσάλι, δεν αντέχουν. Ο άνθρωπος όμως, αντέχει."
Νίκος Καζαντζάκης
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Πολυ καλο σαπουνι.Το τσιμπησα 8,70 στην Ιταλια πριν 1,5 μηνα.Παχυς αφρος,ωραιο αρωμα και ευκολο φορτωμα.Μπορουν να το παρουν 2-3 φιλοι και να το μοιραστουν.Μαλακο σα μαντολατο και μυριζει το ιδιο.Εχω το κοκκινο με λαδι καρυδας.
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 117 times
Been thanked: 907 times

Βρήκα αυτό το παλιό σαπούνι ξυρίσματος vitos ως απόθεμα σε ένα κατάστημα αρωμάτων κοντά στο σπίτι μου.

Εικόνα

Εικόνα

Η σαπουνόπαστα είναι σκληρή και λίγο κιτρινισμένη αλλά σε άριστη κατάσταση, τις επόμενες μέρες πρέπει να τη δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω πως την βρήκα αν λειτουργεί ακόμα.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
:character-smurfpapa:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”