Speick Men - κρεμα

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Εικόνα

Απο την: http://www.speick.de/fileadmin/story/eP ... exMen.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.speickwerk.com/functions/downloads/men/" onclick="window.open(this.href);return false;

Πληροφοριες προϊοντος: https://docs.google.com/viewer?url=http ... hrome=true" onclick="window.open(this.href);return false;


Την δοκιμασα σημερα και ειχα γραψει εδω πως:
[marquee]Θαυμασια :dance3 η κρεμα[/marquee]
και πως το εννοω με την μικρη μου πειρα:

η κρεμα αυτη τα πηγα καλα σε ολους τους τομεις ασχετα αν ας το πουμε δεν αριστευσε καπου.
Δεν ειχε οπως καποια αλλη το εντονο αρωμα ή λεπτο αριστοκρατικο,δεν ηταν πολυ πηχτη στο μπολ και στο προσωπο.
Πλην ομως οπως αλλες ουτε ξεραθηκε ευκολα,δεν ηταν ακριβη,ουτε αφησε καποιο τσουξιμο ή πιπερατη αισθηση,ειχε σταθερο αφρο,δεν χρειαστηκε αρκετη ποσοτητα για να κανει την δουλεια της.
Ηταν θα ελεγε κανεις 4 κρεμες σε 1.
ΟΛΑ σε αυτην δουλεψαν αρμονικα και σωστα,πολυ την χαρηκα !

:dance5
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Το πιστεύω ότι είναι καλή, διότι είναι φτιαγμένη με ζωικό λίπος.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

H κρεμα αυτη ειναι η καλυτερη που μπορεις να βρεις σε αυτη την τιμολογιακη κατηγορια. Επιπλεον θετικο το οτι ειναι βιολογικη. Slur θα σε απογοητευσω αλλα εισαι παντελως offside. Η κρεμα δεν περιεχει sodium tallowate.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Stefanos έγραψε:Slur θα σε απογοητευσω αλλα εισαι παντελως offside. Η κρεμα δεν περιεχει sodium tallowate.

Περίεργο, γιατί την έχουνε στη λίστα με τα προϊόντα που περιέχουν tallow:
http://wiki.badgerandblade.com/index.ph ... aving_Soap" onclick="window.open(this.href);return false;


Παρεμπιπτόντως, έχει δεν έχει, εγώ δεν είμαι τίποτα.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Όντως, δεν έχει, όπως μπορείτε να δείτε και στη σελίδα της Speick
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Ναι, πήγα και το είδα.
Ενδιαφέρον είναι ότι έχει φυσικό κερί από μέλισσες.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Εχω αναφερει και στο παρελθον οτι η Wiki του badger & blade ειναι για πολλες σφαλιαρες. Αντι του "εισαι offside" θα μπορουσα να γραψω οτι κανεις λαθος, θα ηταν το ιδιο νοημα. Οποτε μην πιανεσαι απο λεπτομεριες και απο τα πολλα δεντρα δεν βλεπεις το δασος.. Δεν σε εβρισα, δεν σε αποκαλεσα καπως. Επιστροφη στο θεμα..

Η εταιρεια αφηνει τα σαπουνια ξυρισματος αλλα και τις κρεμες 9 εβδομαδες να ωριμασουν πριν τα συσκευασουν και στειλουν στην αγορα..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Εσύ φρόντισε να μην με χαρακτηρίζεις γιατί στο έχω πει πολλάκις ότι δεν σου επιτρέπω, και εγώ θα αποφασίσω από τι θα πιάνομαι και τι όχι.

Απορώ γιατί κάνει τόσα λάθη το Wiki του badger & blade. Τόσο δύσκολο είναι να διορθώνουν τα λάθη όπου τα εντοπίζουν. Στο SRP τέτοια λάθη δεν έχω δει πάντως.

Βλέπω ότι σιγά-σιγά μου τα ξεφουρνίζετε όλα! Ακόμα ένα προϊόν το οποίο πρέπει οπωσδήποτε να δοκιμάσω :boeller

Ξέρει κανένας αν το βρίσκουμε κάπου στην Ελλάδα, ή θα πρέπει και αυτό να το παραγγείλω ;
:danke
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

- Κυρια Παπαρηγα..
- Διαφωνω!


Τεσπα.. Δεν σε χαρακτηρισα καπως ή ως κατι.. Αν παραταυτα σε ξυνεται, παρε νουμερο και στη σειρα!


Αντιπροσωπος της εταιριας στην Ελλαδα ειναι ο Ζαρμπης (αυτον δινει η ιστοσελιδα της Speick). Ο Γιαννης ο Λεπιδας (JohnnyBlade) εκανε πολυ ασχημες εμπειριες μαζι τους. Εναλλακτικα μπορεις να βρεις σε σε καταστηματα με ΒΙΟ σημα, ή σε ψαγμενα φαρμακεια. Ο Λεπιδας ειχε βρει νομιζω σε καποιο φαρμακειο. Τιμολογιακα ειναι ο Ζαρμπης σκετο φαρμακειο (ενδεικτικα το στικ σαπουνι το εχει στα 4,5€ + ΦΠΑ, αν θυμαμαι που με ειχε πει ο Γιαννης - εδω κανει το στικ 2,59€ και η κρεμα 2,75€ και μιλαω παντα για τελικες τιμες), ενω εχει απιστευτους χρονους παραδοσης (5-6 βδομαδες) και αναλογα πως θα του κατσει, οχι πως το επιβαλλει η δεοντολογια..

Σε γενικες γραμμες ειναι δυσευρετο προϊον στην Ελλαδα (με βαση τα οσα με εχουν πει) και οταν το βρεις το πληρωνεις χρυσαφι.. Οπως και με το Tabac, αν θυμασαι.

Για το πρωτο μερος του ποστ αν θες μεσω ΠΜ γιατι δεν αφορα τους αλλους και ειναι κριμα να μαγαριζεται το νημα.

Φιλικα παντα
Στεφος


ΕDIT: Ο Ζαρμπης εχει κατι απλα σαπουνια Speick στην ιστοσελιδα του. Για αυτα που ενδιαφερουν εμας πρεπει να παρεις τηλεφωνο. Με μερικα υπογλωσσια απο διπλα για οταν ακουσεις τιμες... :megagrin
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Θα παρακαλέσω να μην συνεχίσουμε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.

Την κρέμα μπορεί να την βρει κανείς σε μεγάλα supermarket βιολογικών αν είναι τυχερός και υπάρχει σε stock. Η τιμή θα παίξει μεταξύ 6 -8 €.
Αλλιώς eshops..
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”