Σαπουνια και κρεμες που δεν θα παρετε ποτε ξανα!

Άβαταρ μέλους
trelovet
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 09:28
8
Has thanked: 95 times
Been thanked: 434 times

IMEL Barba cream : Μέτριο προς κακό άρωμα , αν και λέει ότι κάνει πλούσια σαπουνάδα δεν την είδα ποτέ δοκιμάζοντας όλους τους τρόπους (με πινέλο , χωρίς , σε μπόλ , στο πινέλο κλπ) , αίσθηση γλίτσας στο ξύρισμα . Μόνο πλεονέκτημα ότι η λεπίδα γλιστράει σχετικά καλά.
ΣΠΛΕΝΤΙΤ σαπούνι : Ενοχλητικό άρωμα , ποτέ δεν μπορώ να βρω τη σωστή δόση , σύννεφο σκόνης που μπαίνει σε ρουθούνια και μάτια κατά το γέμισμα , ασθενής αφρός , μάγκωμα λεπίδας
Άβαταρ μέλους
gstriftos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Απρ 2020, 13:35
4
Τοποθεσία: Αχαρνές
Has thanked: 2144 times
Been thanked: 1616 times

LPL Vetiver: Ξεκίνησε φανταστικά και ξαφνίκα ''ήρτε το τέλος''. Δεν αφρίζει με τίποτα, τι ασβοί, τι συνθετικά, τι χοίροι, blooming, κρύο, ζεστό, καυτό νερό, σβούρισμα σε μπωλ, πρόσωπο, χέρι, στήθος...fin, nada, zip, kaputt, finito.
MWF: Πολύ μανούρα για τα δικά μου δεδομένα.
TOBS κρέμες: Yπάρχουν οι Cyrill R Salter και τις κάνουν σκόνη στο θέμα τιμής/απόδοσης. Ενδεχομένως τις Grapefruit και Jermyn σε μικρή συσκευασία, λόγω μυρωδιάς.
Prosar: Μου δουλεύει καλύτερα η Nivea.
Proraso Red: Meeeeeh (αντίθετα το λευκό το ξαναχτυπάω άνετα).
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Το MWF μου ερεθίζει το πρόσωπο.
Το δουλεύω μία στο δίμηνο αλλά δε νομίζω να το ξαναγορασω.

Προστέθηκε μετά από 6 λεπτά 18 δευτερόλεπτα:
Δεν υπάρχει και στο ελληνικό φόρουμ το καθιερωμένο "fat Friday" των Δυτικών συνξηριστων , οπότε τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα που λέει και λαϊκή ρήση..
Άβαταρ μέλους
Sotiris_A
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: 15 Οκτ 2020, 16:30
3
Has thanked: 2774 times
Been thanked: 1935 times

Le Pere Lucien: Ό,τι έγραψε παραπάνω ο @gstriftos.
TOBS: Συνθετικά αρώματα, μέτρια απόδοση. Αν θέλω άρωμα προτιμώ να πάω στις πιο ακριβές T&H και GFT, αν θέλω απόδοση σε χαμηλή τιμή η LEA Professional είναι καλύτερη (4,5€/250ml).
Declaration Grooming, Grooming Dept, Wholly Kaw, Barrister and Mann reserve κτλ. νέου τύπου σαπούνια: Μάλλον λόγω επιδερμίδας μου αφήνουν το δέρμα πολύ λιπαρό, αν θέλω ενυδάτωση βάζω balm ή ενυδατική. Επίσης, κακή σχέση τίμής ανά ξύρισμα, υπερβολικά έντονα και σε κάποιες περιπτώσεις κακοφτιαγμένα αρώματα. Εξαίρεση το Seville και το Cologne Russe τα οποία θα τα αγόραζα μόνο αν έρθουν στην Ευρώπη σαν τα Stirling, γιατί λατρεύω τα αρώματα.
Martin de Candre: Ωραία αρώματα, πολύ καλή απόδοση αλλά κάτι με ερεθίζει λίγο στα συστατικά και δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω καθημερινά.
Cella, Vitos: Ερεθίζουν το δέρμα μου.
Proraso κρέμα: Πολύ μέτρια σε ολισθηρότητα.

Επίσης όποιος από τους κυρίους έχει θέμα με το MWF στείλτε προσωπικό μήνυμα για ανταλλαγή. :D
Σωτήρης
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Το σαπούνι της Baume, που δεν κατάφερα ποτέ να δω πως είναι ο αφρός του!
Την κρέμα ToBS Coconut, λόγω "χημικού" αρώματος (αν και σχετικά ευχάριστο), και επειδή για 9€ που στοιχίζει το σωληνάριο περίμενα περισσότερα...
Άβαταρ μέλους
Raphaelo P.
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 430
Εγγραφή: 23 Μάι 2019, 23:52
5
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 4844 times
Ηλικία: 25
Επικοινωνία:

Δε θα ξαναγόραζα Prosar, μιας και είναι απλά κακιά κρέμα, δεν προσφέρει απολύτως τίποτα! Αν και δεν το αγόρασα αλλά μου δόθηκε, το Σπλέντιτ είναι άθλιο...ούτε 10 λεπτά δε θα έδινα για να το αγοράσω (καλύτερα να πάρω μια τσίχλα!). Ίσως, δε θα ξαναέπερνα και το σαπούνι της Meiβner Tremonia Dark Limes. Αν και έχει πολύ ωραίο άρωμα, πιστεύω πως δεν ταίριαξε στο δέρμα μου, μιας και λόγο του lime στεγνώνει έξτρα γρήγορα. Επίσης, δε θα έπαιρνα το Haslinger Sea weed και το Aloe Vera, για τον απλό λόγο ότι δεν έχουν αρκετή ολισθηρότητα, προτιμώ το προβατάκι της ίδιας εταιρίας. Τέλος, δε θα ξαναγόραζα κάποιο Razorock σαπούνι (εκτώς του BBS, καθαρά για το άρωμα), είναι μέτριο στην καλύτερη.

Αν και δεν είναι στο θέμα βάζω και αυτό:
Από aftershaves δε θα αγόραζα ξανά το Old Spice Original/Whitewater, απλά λόγο του spiciness που υπάρχει στο άρωμα, αλλά και λόγο του ότι στεγνώνει πολύ το δέρμα μου. Το άλλο aftershave είναι το LaToja ASB, λόγο του ότι μου κοκκινίζει το δέρμα και τσούζει (όταν έχω κάνει έστω και λίγο λάθος ξύρισμα). Το LEA No-Ιrritation είναι ένα άλλο lotion που δε θα έπαιρνα για τον απλό λόγο του ότι δε βοηθάει στις κοκκινίλες. Αυτά...καλή συνέχεια :D
Only ONE way to find out how something works.Buy it yourself and use it. :D
Άβαταρ μέλους
tolis.sketos2
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: 15 Αύγ 2020, 08:56
3
Τοποθεσία: αθηνα
Has thanked: 5886 times
Been thanked: 3581 times
Ηλικία: 51

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση στους αρχαιότερους,τι γνώμη έχετε για το razorock Santa Maria Del Fiore από άρωμα προστασία ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

Έχω μόνο το asl, από άρωμα είναι ίσως το καλύτερο της razorock.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 19 Νοέμ 2020, 04:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
tolis.sketos2
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: 15 Αύγ 2020, 08:56
3
Τοποθεσία: αθηνα
Has thanked: 5886 times
Been thanked: 3581 times
Ηλικία: 51

@nobody το άρωμα πως θα το περιέγραφες ταιριάζει με κάποιο άρωμα γνωστό είναι ξυλώδες φρουτώδες σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για την απάντησή σου
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

Δεν θα ξαναπαιρνα με τιποτα κρεμες prosar-noxzema ειναι για τα σκουπιδια!Με τα ιδια λεφτα παιρνεις πολυ καλυτερες!επισης δεν θα ξαναεπαιρνα και την μπλε proraso.Δεν μου αρεσε το αρωμα της!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”