Στυπτικά μέσα για κοψίματα

Απάντηση
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Το Matita πού το βρίσκετε; Πέρα απ' τον Ξένο που το είδα στο site του υπάρχει και σε φαρμακεία ή/και στο Hondo;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Εγώ το είχα πάρει από κατάστημα καλλυντικών στην Θεσσαλονίκη. Αν και νομίζω ότι οποιοδήποτε στυπτικό στικάκι θα κάνει πάνω κάτω το ίδιο την δουλειά σου.

Πάντως το συγκεκριμένο είναι όντως καλό, το καλοκαίρι που μας πέρασε σταμάτησε ένα πολύ δυνατό κόψιμο (κάθετο) με μαχαίρι που έκανα στο πηγούνι. Πραγματικά πολύ super.
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Για να έχουμε και καλό ρώτημα, μιλάμε γι' αυτό;
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Το δικό μου είναι σαν αυτό στην φωτο.
Πιστεύω πως είναι τα ίδια αλλά σε διαφορετική συσκευασία.
Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Το δικό μου είναι αυτό της φωτογραφίας παρακάτω, αν και πιστεύω ότι όλα το ίδιο καλά πρέπει να είναι.

Εικόνα
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Το δοκίμασα και ήταν μακράν καλύτερο απ' το 444 stick που είχα. Βέβαια και τα κοψίματα ήταν ελάχιστα αυτή τη φορά - παίζει κι αυτό το ρόλο του. Και πάλι όμως ήταν φανερά καλύτερο (λιγότερο τσούξιμο, περισσότερο αποτελεσματικό).
Άβαταρ μέλους
pasgko
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:49
5
Been thanked: 16 times
Ηλικία: 49

Και εγώ αυτό έχω. Το μοναδικό που βρήκα από τον πατέρα μου από τόσα ξυριστικα που είχε. Κάνει καλή δουλειά αν και δεν χρειάζεται πλέον.
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Παιδιά γεια σε όλους σας!
τελευταίο ξύρισμα που πήγα να κάνω μου βγήκε ξινό καθώς παίρνοντας θάρρος δεν υπολόγισα καλά και η σαβέτα με έκοψε σε ουκ ολίγα σημεία στο δεξί μου μάγουλο αλλά και στο πηγούνι στη δεξιά πάντα πλευρά...Ενώ αρχικά φαίνονταν ήπια τα πράγματα ήθελε τελικά επειγόντως αιμοστατικό! ΑΛΛΑ να που όταν έβγαλα από τη θήκη το δικό μου στικ είχε μαλακώσει σαν λάστιχο, είχε γίνει ρε παιδιά σαν βανίλια "υποβρύχιο" γλυκό ένα πράγμα ...
Πρώτη φορά είδα τέτοια φάση..Δεν το κρατούσα ποτέ εκτός θήκης εννοείται απλά είναι το παρακάτω συνημμένο:
αιμοστατικό στικ.jpg
Στη φωτο φαίνεται απλά η συσκευασία του καθώς δεν έμεινε τίποτε από το αρχικό είχε μείνει μόνο μια άμορφη μάζα σαν τσίχλα..Το υπόλοιπο που δεν χρειάστηκα το πέταξα..Σας έχει συμβεί με τα δικά σας αυτό;
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Μήπως είχε κρατήσει υγρασία μέσα στη συσκευασία; Το δικό μου μετά από 3 χρόνια είναι σκληρό σαν πέτρα.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Φίλε @captain_hx : Το πιο πιθανό αυτό να έγινε όπως κάποιες φορές βιάζομαι ίσως πήρε σταγόνες νερο στο πλαστικό κέλυφος-θήκη του..Το έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο;Σήμερα βγάζοντας τα αυτοκόλλητα που έχει με τους γραμμωτούς κώδικες είδα προς καλή μου έκπληξη ότι λέει "Made in France" και επίσης σε μιά μεριά αναφέρει και ημερομηνία λήξης !Δεν ήξερα ότι έχουν και αυτά πάντως παραδόξως το δικό μου μέχρι 2021 αναγράφει..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αξεσουάρ”