Custom scuttle

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Δημήτρη γιατί σε όποιον δείχνω το scutlle μου λέει οτι για να βράσεις όσπρια είναι μια χαρά :!@#! ??
Τόσο ξέρουν.... :beah2 Σαν μέγεθος μπολ που χτυπάμε το αφρό είναι σούπερ. Είχα θεματάκι μόνο με την θερμοκρασία του αφρού αλλά με μετά το προηγούμενο ξύρισμα φαίνεται να του παίρνω το κολάι....

Υ.Γ. Το αρνητικό είναι οτι ενω το είχα πάνω σε ενα ντουλάπι στο μπάνιο και το έβλεπα :ninja_hide , η σύζυγος το χαντάκωσε μέσα στο ντουλάπι λέγοντας οτι χαλάει την εικόνα του μπάνιου.... :confused (το μεταφέρω ευγενικά αυτό που είπε...... :boeller :megagrin )
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
geobarou
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 12 Μάι 2012, 15:47
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 89 times
Been thanked: 70 times
Ηλικία: 44

Άστα Άρη.....

Κι εγώ με το scuttle I χωμένος στο ντουλάπι είμαι.... :stumm
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
marinos79
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 12:57
11
Τοποθεσία: Βύρωνας - Αττικής.
Has thanked: 190 times
Been thanked: 762 times
Ηλικία: 62

Μιά απ' τα ίδια, με τρείς γυναίκες στο σπίτι κι εγώ εξορισμένος είμαι από τα ράφια του μπάνιου.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Εμένα μόνο το scutlle μπήκε μέσα στο ντουλάπι του μπάνιου.Ολα τα άλλα είναι σε δικό τους ντουλαπάκι στο μπάνιο , τα βλέπω και τα χαίρομαι :megagrin Σήμερα ετοιμαζόμουν να ξυριστώ και έβγαζα τα σύνεργα. Περνάει η σύζυγος κάποια φάση με βλέπει και με ρωτάει. Το τέρας δεν θα το βγάλεις????
(όπου τέρας το scuttle....) Oχι της λεω , θα κάνω face lathering..... Τς τς τς τς γυναίκες.....Που να εκτιμήσουν τα ξυριστικά έργα τέχνης......(το scuttle εν προκειμένω... :megagrin )
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
alexis2468
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2017, 23:38
6
Has thanked: 32 times
Been thanked: 105 times
Ηλικία: 30

Παιδιά να ρωτήσω ο εν λόγο κύριος φτιάχνει ακόμα scuttles γιατί με ενδιαφέρει και εμένα γιατί να τα δώσω στο εξωτερικό και να μην στηρίξω έναν έλληνα ??
Άβαταρ μέλους
Pan
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 120
Εγγραφή: 28 Απρ 2019, 07:16
4
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 438 times
Been thanked: 636 times

Θα επαναφέρω το αντίστοιχο ερώτημα, υπάρχει Έλληνας κατασκευαστής που να φτιάχνει παρόμοια scuttles σήμερα;
(για να μην τα δίνω στον Steve)
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Θα πρότεινα να μην πάρεις scuttle για την ώρα. Συνήθως είναι αγορά πάνω στον ενθουσιασμό που εν καιρώ βαριέσαι. Δεν αντιλέγω ότι έχουν τη χρησιμότητά τους και ορισμένοι πράγματι τα χρησιμοποιούν. Ωστόσο είναι βαριά και δεν μπορείς π.χ. να τα πιάσεις με το ένα χέρι (όχι εύκολα τουλάχιστον) - κατά κύριο λόγο τα έχεις πάνω στον πάγκο, κάτι που δεν είναι πάντα βολικό.

Επιπλέον πολλοί έχουν... αποκηρύξει το ζεστό νερό απ' το ξύρισμα στην πορεία ούτως ή άλλως. Συν τοις άλλοις έρχεται καλοκαίρι που σε κάθε περίπτωση ο ζεστός αφρός δεν είναι καθόλου ευχάριστος στο πρόσωπο. Θέλω να πω έτσι κι αλλιώς θα σου είναι άχρηστο για τους επόμενους 4 μήνες. Άσε να έρθει φθινόπωρο και πού ξέρεις; Μπορεί μέχρι τότε να έχεις ξεκινήσει face lathering. Αν όχι και εξακολουθείς να θέλεις scuttle πάρτο τότε. Στο λέω γιατί κι εγώ τα 'σκασα στο παρελθόν, το χρησιμοποίησα 2 φορές κι από τότε το έχω και κάθεται :-)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αξεσουάρ”