Razorock Plissoft Review

Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1256
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 10996 times
Ηλικία: 24

Μπορείς να πάρεις το Monster από Connaught στην ίδια τιμή. Αλλά γούστα είναι αυτά ;)
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Η ποιότητα δε νομίζω να είναι άλλη (αν και τώρα μιλάμε όλοι υποθετικά) αλλά είναι άλλο σίγουρα το quality control...
Εγώ όμως έχω ένα Plisoft Barberhandle που το πήρα από το τον Κωνσταντίνο, ο οποίος το αγορασε από italian Barber και έχει μεγαλύτερο qlue bumb από όλα τα πινέλα μου . Δεν με ενοχλεί όμως γιατί δεν τερματίζω συνήθως τους θυσάνους στο πρόσωπο.
Πάντως να προσθέσω στην εξίσωση και τα πινέλα του Stirling που δεν κυκλοφορούν στο forum μας (αν θυμάμαι καλά μόνο ο Διονύσης @paratairosexthros είχε) που λέγεται οτι έχουν την ίδια ίνα με τα Plisoft.
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Απο τη στιγμή που μιλάμε για β διαλογής (και αν), η ποιότητα είναι άλλη.
Την ίδια ποιότητα έχει ένας τέλειος θύσανος με κάποιον που έχει 1 εκατοστό κόλλα ή του λείπουν οι μισές τρίχες;
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Μιχάλη εγώ όταν μιλάω για ποιότητα μιλάω για την ίνα. Η ίνα είναι ίδια.
Το αν λείπουν τρίχες όπως λες αυτό είναι θέμα quality control...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Η παρατηρηση που εκανα παντως εγω αλλου πηγαινε. Αφορα την καταναλωτικη πιστη μας πανω απο ολα.
Αλλο πραγμα ειναι το τι θελουμε και αλλο το τι ειναι σωστο μακροπροθεσμα και για εμας τους ιδιους να κανουμε.
Σε κατι που κοστιζει αποδεδειγμενο το ιδιο, γιατι να το αγορασω απο εξω οταν ο εδω μαγαζοταρας το εχει και μας εξυπηρετει καλυτερα?
Ας ειναι και ακριβοτερο 1 ή 2 ευρω...

Το συγκεκριμενο πινελο λοιπον:
ο Connaught το εχει me μεταφορικα ( 2 εβδομαδες) στα 17 ευρω
Shaving Station στα 21.5 euro και λιγο πιο ακριβα στο Shave lounge...

Ασε που εδω οταν παιρνεις κατι και δινεις συσταση απο το φορουμ σε κανουν παντα καλυτερη τιμη, οποτε γιατι πραγμα συζηταμε????

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 47 δευτερόλεπτα:
...και μιλαμε και για ΦΥΣΙΚΟ καταστημα που μπαινεις βλεπεις , πιανεις, μυριζεις , αισθανεσαι και μετα αγοραζεις !!
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Μισο λεπτο ρε παιδια, δεν είπα ποτέ ότι για 1-2 ευρώ διαφορά θα αγόραζα απεξω, προς Θεου. Δεν είμαι τρελός. Ουτε ότι θα παω να κάνω παραγγελία από τον Άγγλο.

Ουτε ποτε είπα ότι ο Kosmoman και ο κάθε Kosmoman είναι κλεφτρακος. Τόσο του κόστισαν τα μεταφορικά, πρέπει να βγάλει και κέρδος ο άνθρωπος, λογικό είναι.

Είπα απλά ότι αν ένα προϊόν ξεκινά από μια τιμή από το εργοστάσιο, γιατί εφόσον υπάρχουν λύσεις, να μπλεξουμε με μεταφορικά και μεσάζοντες, τα οποία θα ανεβάσουν κι άλλο την τιμη, χωρίς τελικά να τα αξίζει το τελικό προιον. Οχι ότι είναι κακό πινελο ξαναλέω.

Όσο για το QC του Yaqi, το θεωρώ πολυ καλο. Εχω 4-5 Yaqi και κανένα δεν έχει κάποιο θέμα. Τυχαίο? Δεν το πιστευω. Αν τυχει σε κάποιο άλλο κάτι, θα το πω. Δεν τίθεται θέμα ότι ο Yaqi απευθείας θα δώσει σαβουρα παντως. Οι κριτικές όλες είναι πανω απο 4.9 στα 5. Και η προσωπική μου εμπειρία ειναι η καλυτερη. Ναι, κι αυτός τσίμπησε τις τιμές. Αλλά συνεχίζει να είναι οικονομικος και τα πινελα τιμιοτατα. Το σέρβις του πολυ καλο, απαντάει στα παντα, στέλνει γρήγορα.

Πρέπει κι εσυ Τασαρε να παραδεχτείς ότι ο Moka ο ασβός σκοτώνει. Μα θα μου πεις, δεν είναι Shavemac. Μα ναι, αλλά κανει και 26 ευρώ! !

Δεν είπαμε ότι με το wet shave θα γλιτώσουμε λεφτά??
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7513 times
Ηλικία: 52

Ισως ειναι ασχετο αλλα το γουρουνισιο Ω 97 με 5 ευρω ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. Τελικα δεν χρειαζομαι τιποτα αλλο. Θα κρατησω το SIMPSONS DUKE 3 για συλλεκτικους και μονο λογους. Τι συνθετικα και glue bump και μαλακιες μπλε. Το παιδευουμε το θεμα για να εχουμε να λεμε.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Ε κάθε θέμα το παιδευουμε για να έχουμε να λέμε! Τι αναλυτές είμαστε?!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Κυριοι, ας επιστρεψουμε στο θεμα μας :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
The Banker
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 22 Μάι 2018, 20:19
5
Has thanked: 6 times
Been thanked: 710 times
Ηλικία: 48

Βασίλης Τ έγραψε:Μπορείς να πάρεις το Monster από Connaught στην ίδια τιμή. Αλλά γούστα είναι αυτά ;)

Αναμένω τον Big Bruce από το Connaught με 20 ευρώ όλα μέσα. Θεωρώ ότι ήταν καλή αγορά. Το monster είναι ίδιο με τον Big Bruce αλλά η λαβή του λένε όλοι είναι άβολη
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”