Πινέλα ΑPShave co.

Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Ωραία τα πινέλα του Apshaveco και οικονομικά αλλά με τελωνείο τι γίνεται; Περνάει; Και πόσο καιρό κάνουν για να φτάσουν εδώ;
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Περνάνε κανονικά από το τελωνείο, άλλωστε από Καναδά έρχονται, περίπου σε επτά εργάσιμες μέσο όρο.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Ναι το καταλαβαίνω ότι περνάνε τελωνείο αλλά είναι τελωνειακώς ελεύθερο ή πληρώνουμε εκτελωνισμό; Θέλω να παραγγείλω το 24MM SilkSmoke με την λαβή Blue Lagoon. Ξέρει κάποιος πόσο θα πληρώσω;
stergios

Μπορει να το σταματησουν, μπορει οχι! Ουτε σημαίνει οτι επειδη τα υπολ 100 περασαν free pass, θα γινει ετσι κ με το δικο μας. ;)

Μεχρι 29 η 25€ αξια συμπεριλαμβανομενου κοστους μεταφορας δεν πληρωνεις κατι. Δηλ το πινελο ισως θα σου κοστισει κανα 40αρι περ αν δε με απατα η μνημη μου.

Υποψιν η λαβη στη φωτο δειχνει μεγαλυτερη. Ειναι μικρουλα.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ιωακείμ, προσωπικά δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο από APShave, ούτε το χαρτάκι (τελωνειακώς ελεύθερο) δεν είχε πάνω το δέμα, από τον Καναδά στέλνονται.

Τώρα αν εντάσσεται πραγματικά ο Καναδάς στις ΗΠΑ, είναι ένα άλλο θέμα... :)

Το πινέλο που λές κοστίζει: 18,52€ + 8.39 shipping to Greece = 26,91€
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

[mention]stergios[/mention] Πόσο μικρή δηλαδή είναι η λαβή; Μπορείς να μου πεις πόσα εκατοστά έχει μήκος γιατί στο etsy δεν το αναφέρει.

[mention]Tony[/mention] Θα το παραγγείλω τελικά αυτές τις μέρες και πιστεύω να μην είμαι η περίπτωση που θα με χρεώσουν εκτελωνισμό.

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!
stergios

Α δε γνωριζω ακριβως! Μπορεις να τον ρωτησεις μ ενα μηνυμα μεσω etsy.

Πες του Andrew, ειπε ο Στέργιος, να βαζεις και καμια ρημαδα διασταση στην περιγραφη! Πατατες δεν πουλας! Χα! Χα! :angry-tappingfoot: :lmao
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Σωστά, δεν ήξερα ότι μπορώ να στείλω ερώτηση. Τώρα περιμένουμε την απάντηση!

χαχαχα όντως θα ήταν ωραίο αν έλεγε διαστάσεις στην περιγραφή του!
Άβαταρ μέλους
the_greek_shaver
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 02 Μάι 2018, 12:37
5
Τοποθεσία: Ξάνθη
Has thanked: 3375 times
Been thanked: 2637 times
Ηλικία: 31
Επικοινωνία:

Σήμερα ήρθε ο silksmoke μου με την λαβή blue lagoon της Apshave. Καλό μέγεθος, όχι τόσο μικρό όσο το περίμενα και βολικό. Ωραία τα νερά της λαβής, σίγουρα δεν είναι μια απλή μπλε μονόχρωμη αλλά όχι και κάτι τρελό. Ο silksmoke μοιάζει πολύ με tuxedo, το backbone του είναι σχεδόν ίδιο με πιο μαλακές άκρες. Εκεί που ο tuxedo θυμίζει ωραίο μασάζ στο πρόσωπο, ο silksmoke είναι σαν συννεφάκι που δημιουργεί σαπουνάδα από το πουθενά. Σίγουρα θα ανοίξει λίγο με μερικές χρήσεις όπως και ο tuxedo μου αλλά προς το παρόν φαίνεται τίμιο πινέλο για την τιμή του.
stergios

Μεγεια σου και καλοξυριστο! Πολυ καλος θυσανος, πολυ απαλος ειδικα σε κινησεις βαψιματος, με ισχυρη ροχακοκκαλια, σχεδον σαν του Tuxedo. Ο Silksmoke που εχω, εχει λιγο παραπανω glue bump απο Tuxedo ιδιας διαμετρου. Ισως λογω της απαλοτερης, μαλακοτερης τριχας εδωσαν λιγη παραπανω κολλα για backbone. Ιδανικα θα τους ηθελα πυκνοτερους και ειδικα τον Silksmoke. Επισης θα λεγα πως κραταει λιγοτερο νερο απ τον Tuxedo.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”