Προτάσεις για πινέλο από Αμερική

Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Έκανα μια πρόχειρη αναζήτηση στο διαδίκτυο :googlefriand και είναι πολλοί που επιβεβαιώνουν ότι τα Savile Row κατασκευάζονται από την Shavemac για την QED
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

οπότε είναι Γερμανικά.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
stergios

Ετσι νομιζω κ γω για τα sawile. Αντρεα δε σκόπευα ν αγορασω ευρωπαικα προιοντα απο δω! Απλά θελω να αποφασισω τι θα παρω, αν παρω κατι απο εδω. Οποτε αν αποφάσιζα για romera η κατι ευρωπαικο, δε θα ψωνιζα αλλο πινελο απο δω. Αν τα καταφερω λοιπον, elite razor. Το σκεφτηκα αυτο με τη λαβη κ το ψαξα. 95γρ για τα πέτρινα κ 70 περ για τα ακρυλικα αν θυμάμαι καλά. Θα λεγα ναι, ειναι βαρια. Στη χρηση δε μ ενοχλει γιατι το tuxedo που εχω φτιαξει τοσο ζυγιζει. Μονο που όταν το αφηνω στο μπωλ για "μουλιασμα" τερματιζουν τα αμορτισερ του κ βγαινει σαν να κοιμηθηκε μπροστά στην τηλεοραση, στον καναπέ. Ευχαριστω οσους ασχοληθηκαν! Ευχαριστωςκ ευπροσδεκτος εννοειται! Αλλα! Στον καφε εγω θα χω ενα πινελο κ συ δεκα κ ο καφές δικος μου! Μουχα! Χα! :text-lol:
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Αστα αυτά μάστορα, θα 'ρθούμε εις τας Σέρρας και θα την βγάλουμε με καφέ; :)
Το ραντεβού θα οριστεί στον Σουηδό στις 'Πόρτες' ή στο 'Χάρμα' για εκτίναξη δεικτών χοληστερόλης και τριγλυκεριδίων με αρνίσια σουβλάκια. Θα συνεννοηθούμε με τα παιδιά, [mention]Antonis[/mention] [mention]aris22[/mention] [mention]tasos72[/mention] και θα έρθει κλιμάκιο επιτόπου για κραιπάλες μόλις επιστρέψεις.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
stergios

Αχα! Οκ! Ελατε εσεις κ σας παω κ στο quenn αμα λαχει!

Μιλαω με τον Robert για τα πινελα ωστε να διαλεξω λαβη, fan θυσανο κ το loft που θελω. Θα επιλεξω καποιο απ αυτα: 1, 2, 3, 4. Θυσανος 2 band Manchurian white στα 24mm με 51 loft. Τι λετε για το σεταρισμα αυτο κ γενικα για την επιλογη σχημα λαβης, χρωματος, υλικου κτλ? Για βοηθηστε γιατι θελω το μισο site...
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Στεργιο, παρε και την αντιστοιχη λαβη να εισαι κομπλε ;)
Εικόνα
stergios

Την ειιιδααα μη στενοχωριέσαι! :) Μου γυάλισε αλλα...εγκρατεια! Πολλα εξοδα! :think: :hellas2

Προστέθηκε μετά από 2 λεπτά 41 δευτερόλεπτα:
Τι λες Ηρακλη εσυ περι πινελου?

Προστέθηκε μετά από 18 ώρες 31 λεπτά 38 δευτερόλεπτα:
Πεσατε ολοι με τα μουτρα στις φωτο σπ το παστερ?! Θα με βοηθησετε λιγο εδώ να κανω την παραγγελια?
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Τα "ξυλινα" πινελα ειναι παντα στη μοδα και δειχνουν επιπεδο. Για τους θυσανους του Elite εχω διαβασει στο FB πολυ καλα λογια. Συνολικα προκειται για κομψοτεχνηματα. Εσυ αποφασιζεις (εγω θα διαλεγα Amboyna Burl με Manchurian).
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Στέργιο από όλες τις λαβές (4) που έχεις σαν επιλογή,μου αρέσει αυτή,και μετά αυτή,τώρα στην επιλογή θυσάνου και λόγω ότι δεν τους έχω δοκιμάσει,το 24mm με 51 loft ίσως σου πέσει κοντό,και να σε τσιμπάει λίγο η τρίχα,το λέω γιατί πάς σε '2 band Manchurian white' η τελική επιλογή όμως είναι δική σου... :)

ΥΓ: Πρωτοτύπησες πάλι...διαπλανητική αγορά μέσω του Mens Only αυτά είναι _ :D καλές αγορές φίλε.!!!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
stergios

Για το amboyna burl κανω ΚΡΑ! Αλλα μου αρεσαν πολλα! Ηξερα οτι θα το γουσταρεις το "μαυρο" Αντωνη! :) Μου θυμισε κατι παλιομοδιτικα τρελιαρικα ωραια κοστουμια!

Ηρακλη για τις διαστασεις τι λες? 24mm με 52mm?

Ανδρεα κ λοιποι βετερανοι τι λετε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”