Προτάσεις για πινέλο από Αμερική

stergios

Νομιζω οτι τα 2band ειναι silvertip. Αλλα κ γω δεν εχω γνωση. Δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα. Επειδη ειπες δεν γνωριζεις απο silvertip της shavemac ρωτησα. Νομιζω silvertip ειναι της shavemac κ λεω μηπως εχουν κ σε αλλη τριχα.

Προστέθηκε μετά από 3 ώρες 23 λεπτά 51 δευτερόλεπτα:
Αν ειναι να φυγω απο flat θυσανο οπως το θελω, σκεφτομαι για καποιο Romera ρητινης η καποιο της Elite Razor με πετρινη λαβη. Ποια η γνωμη σας κυριοι?
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Στεργιο το δικο μου ειναι silvetrip 2band Τωρα που λες για τη βραση και το σιδερο θα σου πω μια λεξη. Ψυχραιμιαααα...
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

stergios έγραψε: 25 Δεκ 2017, 22:43 Μεχρι το πολυ 150€ τι θα επερνες για face σε ασβο που να ναι απαλο, με backbone, density, με flow αλλα οχι floppy για κρεμες κ σαπουνια ολων των ειδων? All around, all weather! :-) Θελω να παρω ενα κορυφαιο ας πουμε πινελο να δω τι παιζει κ απο κει...
.........Απλα θελω ενα καλο πινελο.
Αν δεν είσαι "τρελαμένος" με κάποια μάρκα, στα μισά λεφτά από αυτά που αναφέρεις , και που κάνει όλα όσα ζητάς πας στη πινελάρα που λέγεται SOC 2BAND BADGER ( το είχα και το έδωσα γιατί απλά απολαμβάνω τα συνθετικά πλέον ) αλλά κάνει ειλικρινά αυτά που θες !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
stergios

Ευχαριστω πολυ για τη δημιουργια κ μεταφορα των ποστ!

Προστέθηκε μετά από 2 ώρες 37 λεπτά 54 δευτερόλεπτα:
Re: Βοήθεια για επιλογή πινέλου ασβού
akis_peiraias έγραψε: 26 Δεκ 2017, 14:36
stergios έγραψε: 25 Δεκ 2017, 22:43 Μεχρι το πολυ 150€ τι θα επερνες για face σε ασβο που να ναι απαλο, με backbone, density, με flow αλλα οχι floppy για κρεμες κ σαπουνια ολων των ειδων? All around, all weather! :-) Θελω να παρω ενα κορυφαιο ας πουμε πινελο να δω τι παιζει κ απο κει...
.........Απλα θελω ενα καλο πινελο.
Αν δεν είσαι "τρελαμένος" με κάποια μάρκα, στα μισά λεφτά από αυτά που αναφέρεις , και που κάνει όλα όσα ζητάς πας στη πινελάρα που λέγεται SOC 2BAND BADGER ( το είχα και το έδωσα γιατί απλά απολαμβάνω τα συνθετικά πλέον ) αλλά κάνει ειλικρινά αυτά που θες !
Τι μου ξυπνησες! Παλια αγαπη για την οποια εχω ριξει διαβασμα οταν πιστευα οτι ηταν ακριβο οπως οτι δεν ηταν η καταλληλη στιγμη. Που να ξερα! Τωρα με τοσα luxurious κ famous πινελα που εχω δει κ εχω διαβασει, το ξεχασα το λαικο soc. :) Δεν προλαβα κ την αγγελια σου...καλοριζικο στον κυριο που τον γαργαλαει! Αλλα θεωρω πως ναι, ειναι κατηγορια οπως ενα omega 48. Το γλυκοκοιτουσα σημερα στου Παστερ το σπιτι, αλλα ειπαμε...αναγνωριστικη η πτηση!

Ψηνομαι πολυ για καποιο απο αυτα τα white manchurian 2 band φτου και βγαινω, της elite razor: ακρυλικα, 1 stone, 2 stone, 3 stone, 4 stone, ξυλο.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Η Ελίτ έχει εξαιρετικούς θυσάνους. Bob Quinn λέγεται ο μάστορας.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
stergios

Γι αυτο θελω ενα! :dance: Εσυ Αντρεα λες ναι δηλαδη! Η εχεις αντιπροταση?
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Η αρχική μου πρόταση Στέργιο ήταν να αγοράσεις από το Παστέρ US made πράγματα που είτε δεν αποστέλλονται Ευρώπη είτε δεν αξίζει η online παραγγελία λόγω μεταφορικών και δασμών, ιδίως άρτιζαν σαπούνια και λοσιόν. Τα πινέλα του Bob Quinn έχουν πολύ καλές κριτικές στα ξένα φόρα, οπότε εγώ προσωπικά θα το τολμούσα να πάρω ένα. Δεν ξέρω μήπως η πέτρινη λαβή είναι βαριά επομένως και άβολη στην χρήση.
Να πας Αμερική και να πάρεις από κει Γερμανικό Shavemac ή Ισπανικό Romera; :think:
Καλές βόλτες στη ΝΥ κι όταν επιστρέψεις λέω να πεταχτώ να πιούμε ένα καφέ... :)
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

:text-goodpost: :text-bravo: :text-+1:
Δίκιο βουνό ο Ανδρέας ... για δες και τα Savile Row που δεν υπάρχουν (αν δεν κάνω λάθος) Ευρώπη ... ο Esposito ορκίζεται σε αυτά ! :D
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Τα Savile Row είναι Shavemac, αν θυμάμαι καλά :think:
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ηλία ειλικρινά δεν ξέρω. Νόμιζα ότι τα Shavemac είναι Γερμανικά και τα Savile Row Αμερικάνικα .... ξέρει κάποιος φίλος να μας πει ?
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”