Semogue 1438 vs 1800

Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Btw το 830 ειναι ιδιαιτερα μαλακος χοιρος και ανοιγει σαν βενταλια - ισως δεν σου κανει αν ψαχνεις "ακλονητο" πινελο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3096
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 27820 times
Been thanked: 29036 times
Ηλικία: 64

Σωστό !
Προσωπικά το 830 το χρησιμοποιώ μόνο γιά κρέμες. Δεν νομίζω ότι κάνει γιά σαπούνια με δεδομένο το ελάχιστο backbone.
BTW, έχω την εντύπωση ότι όλοι οι "βαμμένοι" χοίροι της Semoque, έχουν το ίδιο θέμα, πχ το 1305 που το έχω στο ράφι και κάθεται.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Σωστοι και οι δυο. Μα γιαυτο δεν ψαχτηκα για premium τρίχες. Ημουν μεταξυ των δυο 1800 & 620 και η αποφαση παρθηκε μετα απο σχεδον ολονυκτια reviews & video(σαπισα να διαβαζω και να βλεπω,πρεπει να ειμαι προβληματικος και εμμονικος δεν εξηγειται αλλιώς). 620 λοιπον αρχηγοι μου με τη λογικη οτι δε θελω αλλο μεγαλο πινελο στην κατοχη μου γιατι σε καθε ξυρισμα βουλωνουν αυτια και μύτες απο τον αφρό. Εχω εξαλλου. Απο μικρα εχω το τρομερα μαλακο hjm αλλα παραειναι μαλακο για τα 7 ημερων γενια μου και το αξιολογο 10065 που μαλλον το μαυρο το αχρησιμοποιητο θα δωριστει στον πεθερο μου γιατι το κοκκινο μου αρέσει που εχω.

Ελπιζω να μεινω ικανοποιημενος και να δω διαφορα απο τα omega γιατι αυτο θα ειναι προς το παρον το ακριβοτερο μου πινελο και μακαρι να αξιζει. Θελει σιγουρα σαπουνισμα και lather για ενα βραδυ και καμποσα ξυρισματα να στρωσει το ξερω. Με σαμπουαν η υγρο πιατων να το πλυνω πριν το φορτώσω?

Υ.Γ ειμαι ενθουσιασμενος καθε φορα που ειναι να παρω κατι ξυριστικο. Αφου δεν αγοραζω ρουχα πλεον η παπουτσια για να παιρνω ξυριστικα!

Δε το λεω για να παιρνω ευχαριστω συνεχεια,αλλα καθε φορα που ανεβαζω κατι στο τι πηρα σήμερα μπαινω καθε 5 λεπτα και καθε φορα που βλεπω ευχαριστω ειλικρινά χαίρομαι! Γιατρε ειμαι καλα? Καντε με moderator να ησυχασουμε!
Εικόνα
stergios

2 αλλα πολυ καλα πινελακια vfm για μενα ειναι το omega 10018, 48 & 49 με τα δυο τελευταια να χουν διαφορα στο μηκος τριχας. Το πρωτο πολυ συμμαζεμενο κ το βρισκεις με 4€ στο σκλαβενιτη αν θυμαμαι καλα.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Κυριοι να επιστρεψουμε στο θεμα μας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Τελικα σημερα παρελαβα απο Γιώργο το μικρο διαβολο. Θα ανεβασω φωτο το βραδυ. Ποιοτητα τριχας σαν πρωτη ματια ανωτερο απο των omega, ραχοκοκκαλια ακλονητη, εχω την αισθηση οτι χτυπησα διανα. Μικρο ναι,αλλα οχι υπερβολικα.

Ο Γιωργος ειπε οχι κυκλικες κινησεις,μονο βαψιματος. Κι εγω παντα σβουρες εφερνα με ολα τα πινελα. Και στο τελος βαψιματος για λιγο. Στο σαπουνι κυκλικα δε φορτωνουμε παντα?
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”